Podlahové lišty

Podlahové lišty Praha

Naše společnost je dlouholetým dodavatelem většiny typů podlahových krytin pro domácnosti i pro komerční prostory. Důležitým doplňkem každé podlahy jsou podlahové lišty soklové a přechodové lišty. V našem podlahovém studiu dokážeme zákazníkům pomoci nejen s výběrem podlahy, ale zároveň řešíme ke konkrétní podlaze vhodné doplňky. Širokou škálu vzorníků těchto podlahových lišt máme k dispozici, tudíž umíme klientům prezentovat, jak bude jejich podlaha vypadat. Samozřejmostí je dodání podlah včetně příslušenství.

Při správném výběru podlahových lišt docílíme dokonalého vzhledu podlahy

Podlahové lišty jsou nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Je jedno, o který typ podlahy se jedná. Tyto lišty plní nejen estetickou roli při zakončení podlah, ale jsou to zároveň plně funkční doplňky Vaší podlahy. Podlahové lišty, používané při pokládce podlahových krytin, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové lišty soklové a přechodové lišty podlahové.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahové lišty soklové 

Podlahová lišta
podlahové lišty
podlahové lišty Praha
 
 

…někdy nazýváme též obvodovými lištami a v interiérech slouží hlavně pro ukončení všech typů podlah, pro překrytí dilatačních spár plovoucích podlah, pro překrytí vedení potřebných elektrických rozvodů kabelů a v neposlední řadě jako ochrana stěn při čištění podlahových krytin. Tyto lišty můžeme obecně rozdělit podle materiálu, použitého při jejich výrobě na:

  • MDF podlahové lišty
  • Dýhované podlahové lišty
  • Masivní dřevěné podlahové lišty
  • Plastové podlahové lišty
  • Kovové podlahové lišty

Podlahové lišty - video

Podlahové lišty MDF

jsou v současné době nejrozšířenějšími podlahovými lištami, používanými při pokládce podlah. Za jejich oblibu může nejen použitý materiál, kterým je papír, lisovaný pod tlakem do požadovaných profilů, ale též nepřeberné množství fotografií dekorů, kterými jsou z pohledové strany lišty dekorovány. Dalším kritériem jejich oblíbenosti je jejich nízká cena a dobrá dostupnost. Z tohoto důvodu mají renomovaní výrobci laminátových plovoucích podlah ve svém výrobním programu nejen samotné podlahové krytiny, ale uvádějí na trh MDF soklové lišty v dekoru svých podlah.

Pokud se však zákazník nechce spokojit s identickým dekorem lišt jaký má jeho podlaha, může si vybrat z široké škály vzorů, profilů a výšek MDF podlahových lišt, které jsou v nabídce našeho trhu. V poslední době naši zákazníci při výběru těchto doplňků podlah odstupují od složitějších profilovaných lišt a orientují se směrem k jednoduchým soklům jak tvarem, tak barevným provedením.

Z naší nabídky si mohou vybrat lišty v barvách od klasické bílé, přes jemné pastelové barvy až po vzory dřeva nebo kovu. Záleží jen na klientovi, jestli chce své lišty ladit k dekoru podlahy, nebo jestli se při výběru soklů bude orientovat například podle obložek dveří, nebo podle svého vestavěného nábytku. Také se může rozhodnout pro různou výšku svých podlahových lišt. V běžné nabídce jsou od 4 cm až po výšku 10 cm, ale i zde platí stejné pravidlo jako při výběru velikosti dekoru na podlaze, tj. čím menší místnost, tím by měl být použit menší dekor a nižší obvodová lišta. MDF  lišty obvykle montujeme přilepením na zeď. Naše společnost Vám dokáže nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných MDF soklových lišt.

Podlahové lišty dýhované

jsou, jak už jejich označení napovídá, dekorovány z pohledové strany dýhou z ušlechtilého dřeva, určeny především k dýhovaným plovoucím podlahám a podlahám z masivního a vrstveného dřeva. Tyto podlahové lišty se vyrábějí dýhováním profilovaného smrkového jádra. Pohledová dýha může být vyrobena prakticky z jakékoliv dřeviny, takže se setkáváme se soklovými lištami s dýhou jak z běžných evropských dřevin, kterými jsou Dub, Buk, Jasan, Olše a podobné až po exotické dřeviny, kterými jsou Merbau, Jatoba, Teak nebo Bambus a Palissander. Povrchovou úpravou těchto dýhovaných soklových lišt může být nejen lak, jak jsme byli doposud zvyklí, ale zároveň olej a jeho barvené varianty. Dýhované lišty se obvykle montují přilepením na zeď nebo instalací do speciálních příchytek. Dokážeme Vám pomoci při zpracování nabídky vhodných Dýhovaných obvodových lišt.

Dřevěné podlahové lišty masivní

se většinou používají k ukončení dřevěných nebo dýhovaných podlah. Jejich nevýhodou bývá menší objemová stálost při změně vlhkosti nebo teploty v prostředí,

ve kterém jsou instalovány. Cena obvodových podlahových lišt z masivního dřeva bývá obvykle vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr ze dřeva bez suků. Dřevěné podlahové lišty mohou mít povrchovou úpravu lak nebo olej a jeho barvené varianty. Profily těchto soklů rozdělujeme podle typů dřevěných podlah, ke kterým bývají použity. K vlysovým (parketovým) podlahám obvykle používáme ploché nebo profilované masivní dřevěné profily, které upevňujeme hřebíčky do podlahy. K podlahám z prken je vhodnější použít vyšší dřevěné podlahové lišty, montované na zeď lepením. S výběrem Masivních dřevěných lišt Vám pomůže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o.

Podlahové lišty plastové

vyrobené z PVC bývají použity k podlahám z PVC. Jedná se o pásy v profilu L, které se lepí na zeď i na okraj PVC podlahové krytiny. Jedná se o nejlevnější z uvedených obvodových profilů. K jiným podlahovinám však nejsou moc vhodné. Dalšími plastovými podlahovými lištami jsou profily podobné MDF lištám. Tyto můžeme použít nejen k PVC a vinylovým krytinám, ale i k laminátovým plovoucím podlahám. Tyto podlahové lišty plastové mají tu výhodu, že některá z jejích provedení mohou sloužit i jako podlahové lišty na kabely. Soklové lišty s těmito profily obvykle montujeme na zeď do základové lišty.

Ke kobercům, PVC a k přírodnímu linoleu mohou být použity základové plastové profily, do kterých se vlepuje pásek z povlakové krytiny, použité na podlaze.

Podlahové lišty kovové

nejsou tak rozšířené jako výše uvedená provedení obvodových lišt a to především pro svou vysokou cenu. Tyto profily se vyrábějí z nerezové oceli nebo hliníku. Povrchová úprava bývá v leštěném, broušeném nebo eloxovaném provedení. Výška těchto lišt je také různá podle výrobního programu jednotlivých výrobců. Tyto podlahové lišty se lepí na zeď nebo se používají jako systémové celky.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Přechodové lišty podlahové

se používají pro zakrytí jednotlivých přechodů mezi podlahovými krytinami, k jejich ukončení, nebo pro řešení schodových hran, můžeme podle použitých materiálů rozdělit na :

  • Hliníkové přechodové profily a schodové hrany
  • Dřevěné podlahové lišty -přechody a hrany
  • MDF systémové profily a hrany

Nerezové přechodové lišty a schodové hrany hliníkové

jsou vyrobeny z hliníku a dekorovány foliemi s dekorem dřeva, dřevěnými dýhami nebo jsou eloxované v různých kovových dekorech, například zlato, stříbro, champagne nebo bronz. Tyto přechodové lišty se vyrábí v různých šířkách a profilech, podle toho, jaký přechod potřebujeme řešit. Obecně profily označujeme jako přechodové – pokud řešíme podlahové krytiny ve stejných výškách, profily náběhové – při kterých je jedna podlaha níže než druhá, profily ukončovací, kterými dokážeme ukončit podlahovou krytinu a schodové profily, používané na hrany schodových stupňů. Tyto kovové profily se vyrábějí v samolepícím provedení nebo v provedení šroubovaném, při kterém jsou po montáži přiznané kotvící šrouby. Posledním provedením je montáž na skryté kotvy. Přechodová lišta, použitá v dveřním prostupu, je montována tak, aby byla při zavření dveřního křídla ukrytá pod ním.

Dřevěné podlahové lišty - přechody a hrany

jsou nejstarším doposud používaným systémem, používaným při zakrytí přechodu jednotlivých podlah. Jejich nejrozšířenějším zástupcem jsou dveřní prahy. Někteří výrobci vrstvených podlahových krytin vyrábějí vlastní přechodové lišty a schodové hrany, které jsou opatřeny stejným zámkem, jako mají jejich podlahy. Tyto přechodové lišty a hrany jsou systémové a dají se použít pouze k podlahám od stejného výrobce.

MDF systémové profily a hrany

 jsou, stejně jako systémové dřevěné přechodové profily a hrany, opatřeny zámkovým systémem, kompatibilním pouze s podlahami od shodného výrobce. Na trhu se můžeme setkat s variabilními profily, které je možno drobnou úpravou změnit z přechodových na náběhové. Tyto systémové podlahové lišty jsou dekorovány podle prodávaných plovoucích podlahových krytin.

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, které na našem webu najdete v sekci Naše služby.