Podlahové lišty na kabely

Potřebujete vyřešit ukončení podlah a zakrytí kabel. K televizi nebo jiným spotřebičům? Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je dodavatelem většiny typů podlahových krytin pro domácnosti i pro komerční prostory. Nezbytným doplňkem každé podlahy jsou obvodové podlahové lišty na kabely a přechodové podlahové lišty na kabely. Svým zákazníkům dokážeme pomoci nejen s výběrem podlahy, ale zároveň řešíme vhodné doplňky. Širokou škálu vzorníků těchto podlahových lišt máme k dispozici a umíme klientům ukázat, jak bude jejich podlaha vypadat. Samozřejmostí je dodání podlah včetně příslušenství.

Správným výběrem podlahových lišt na kabely docílíme dokonalého vzhledu podlahy

Podlahové lišty na kabely jsou nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Nezáleží na tom, o který typ podlahy se jedná. Tyto lišty plní nejen úlohu při ukončení podlah, ale jsou to zároveň plně funkční doplňky každé podlahy. Podlahové lišty, používané při pokládce podlahových krytin, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové lišty na kabely soklové a přechodové podlahové lišty na kabely.  

Podlahová lišta na kabelypodlahové lišty na kabely

Podlahové lišty na kabely - video

Podlahové lišty na kabely soklové

Tyto nazýváme též obvodovými lištami a v interiérech slouží hlavně pro ukončení všech typů podlah, pro překrytí dilatačních spár u plovoucí podlahy, pro zakrytí vedení potřebných elektrických rozvodů kabelů a v neposlední řadě jako ochrana stěn při čištění podlahových krytin. Tyto podlahové lišty na kabely můžeme obecně rozdělit podle jejich zpracování a řešení při zakrytí kabelů na:

  • Podlahové lišty na kabely s plným profilem
  • Podlahové lišty na kabely s dutým profilem

Podlahové lišty na kabely s plným profilem

Ve většině případů se jedná o MDF podlahové lišty na kabely. Tyto lišty nejsou z hlediska možnosti uložení kabelů a vodičů moc efektivní. Jsou sice v současné době nejrozšířenějšími, ale z praktického hlediska dokážou zakrýt pouze jeden nebo dva slabé kabely. Zároveň jde o lišty, které se lepí přímo na zeď a případná výměna kabelů je tak otázkou výměny soklových lišt. Za jejich oblibu může velké množství fotografií dekorů, kterými jsou z pohledové strany lišty dekorovány. Dalším kritériem jejich oblíbenosti je jejich nízká cena a dobrá dostupnost.

Mezi soklové podlahové lišty s plným profilem můžeme rovněž zahrnout dřevěné masivní podlahové lišty, dýhované podlahové lišty a kovové podlahové lišty nebo některé podlahové lišty, vyrobené z PVC. I zde se jedná o profily, které málokdy dokážou vyřešit potřebu snadného přístupu k nainstalovaným rozvodům a kabelům. Z tohoto důvodu se někteří výrobci podlahových krytin ve svém výrobním programu zaměřili na výrobu obvodových lišt podlahových na kabely s dutým profilem.

Podlahové lišty na kabely s dutým profilem

Tyto podlahové lišty na kabely s dutým profilem jsou vyrobené z plastu a bývají použity k PVC podlahám, vinylu, k plovoucí laminátové podlaze a někdy si je zákazníci vyžádají i k dřevěným podlahám, dýhovaným a nebo k linoleu a dlažbě. Jedná se o duté profily soklových lišt a tudíž je jejich montáž nutná za pomoci systémových prvků, kterými jsou vnitřní rohy, vnější rohy, spojky, zakončení levé a pravé a u některých typů i základová lišta.

Na našem trhu tyto podlahové lišty na kabely nabízejí výrobci Fatra, Arbiton, Vox a Döllken. Z produkce českého výrobce Fatra si může náš zákazník vybrat dutou soklovou lištu THX, která je vyrobena přímo k některým dekorům vinylové lepené podlahy Fatraclick. Jedná se o profil, který se montuje přímo na zeď a disponuje předním odnímatelným pruhem, pod který může klient uložit potřebné kabely. Na stejném principu jsou zkonstruovány i produkty výrobce Arbiton LM55 a výrobce VOX a jeho lišty IZZI, BAMBI a MAGNUM.

Všechny výše uvedené podlahové lišty na kabely mají shodný tvar a konstrukci. Liší se pouze svou výškou a dekory. Cena a dostupnost těchto soklových lišt jsou poměrně příznivé. Posledním výrobcem, jehož obvodové lišty na kabely má naše společnost v nabídce, je Döllken. Jeho nabídka je z uvedených firem nejširší. Zákazníci si zde mohou vybrat od standardního prolomeného S profilu, přes lišty ve tvaru oblouku, rovné kubické lišty i lišty ploché, umožňující vložení pruhu podlahy z laminátu nebo dřeva.

Nejoblíbenější a zároveň nejlevnější podlahovou lištou na kabely od společnosti Döllken je profil SLK50. Tato lišta má shodnou konstrukci jako duté profily od ostatních uvedených výrobců, ale její nespornou výhodou je skutečnost, že je k dostání v 85 dekorech! Předchůdcem této podlahové lišty je model USL50, který je vyráběný z pěnového PVC. Jedná se o profil, který jediný z uvedených lišt nepotřebuje nutně k montáži systémové doplňky, její rohy a konce může podlahář řešit zaříznutím a sesazením v požadovaném úhlu.

Ostatní podlahové lišty na kabely z produkce společnosti Döllken vyžadují při své montáži tak zvaný základní (nosný) profil. Tento nosný profil se objednává zároveň s krycím dekorovaným profilem. Základový profil namontuje podlahář na zeď u již položené podlahové krytiny. Do tohoto profilu mohou být uloženy potřebné kabely a následně je lišta jednoduchým nasazením krycího profilu uzavřena. Takto fungují podlahové lišty MD63, SL48 a MIG.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Přechodové podlahové lišty na kabely

Obvyklé přechodové podlahové lišty se používají pro zakrytí jednotlivých přechodů mezi podlahovými krytinami nebo k jejich ukončení. Vyrábí se z hliníku a jsou dekorovány foliemi s dekorem dřeva, dřevěnými dýhami nebo jsou eloxované v různých kovových dekorech, například zlato, stříbro, champagne nebo bronz. Tyto přechodové podlahové lišty na kabely se vyrábí v různých šířkách a profilech, podle toho, jaký přechod potřebujeme řešit. Obecně pod tyto profily dokážeme skrýt maximálně jeden úzký kabel, a to ještě v případě, že řešíme přechod mezi plovoucími podlahami a jen pokud je dilatace mezi podlahami dost široká.

Pro řešení uložení vodičů do přechodové lišty i na samotné ploše podlahy je profil Aspro Volta G3. Jedná se o plastový dvoudílný přechodový profil pro zakrytí kabelů vyrobený z tvrzeného PVC. Lišta Aspro Volta G3 na kabely je dekorována potiskem a její povrch je lakovaný. Tento přechodový profil se skládá ze základny a krycí dekorované části. Základnu je možno připevňovat lepením nebo pomocí hmoždinek. Nevýhodami této přechodové lišty na kabely je poměrně masivní rozměr šíře 74mm a výška 13mm a malý výběr dekorů.

Přechodová podlahová lišta, použitá ve dveřním prostupu, je montována tak, aby byla při zavření dveřního křídla ukrytá pod ním.