Podlahové lišty na kabely

Potřebujete u své stávající nebo nové podlahy vyřešit ukončení a zakrytí kabelů? K televizi nebo jiným spotřebičům? Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je dodavatelem různých typů podlahových krytin pro domácnosti i pro komerční prostory. Nezbytným příslušenstvím každé dobře instalované podlahy jsou obvodové podlahové lišty na kabely a přechodové podlahové lišty. Svým zákazníkům se snažíme pomoc nejen s výběrem podlahy a řešíme také její vhodné doplňky. Aktuální vzorníky těchto podlahových lišt máme k dispozici a našim klientům předvedeme, jak bude jejich podlaha s příslušenstvím vypadat.

 

Správným výběrem podlahové lišty na kabely docílíte dokonalého vzhledu funkčnosti podlahy

Podlahové lišty na kabely jsou součástí profesionálně položené podlahové krytiny. Typ podlahy na použití podlahové lišty na kabely nemá velký vliv. Tyto soklové lišty plní nejen funkci ukončení podlah, jsou zároveň plně funkčními doplňky podlah. Podlahové lišty na kabely, které používáme při pokládce podlah, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové lišty na kabely soklové a přechodové podlahové lišty na kabely.  

Podlahová lišta na kabelypodlahové lišty na kabely 1

Podlahové lišty na kabely - video

Podlahové lišty na kabely soklové

Tyto podlahové lišty na kabely nazýváme též obvodovými lištami a slouží zejména pro ukončení všech typů podlah u stěn. Dále řeší pro zakrytí dilatačních spár plovoucích podlah, pro krytí vedení elektrických a jiných rozvodů kabelů. V neposlední řadě se jedná o praktickou ochranu stěn při běžném čištění podlahových krytin. Tyto podlahové lišty na kabely dělíme podle jejich provedení a řešení při zakrytí kabelů na:

  • Podlahové lišty na kabely s plným profilem
  • Podlahové lišty na kabely s dutým profilem

Podlahové lišty na kabely s plným profilem

Nejčastěji se jedná o MDF podlahové lišty na kabely. Tyto obvodové lišty nejsou z hlediska požadavku na uložení kabelů a vodičů moc efektní. Jsou sice v současné době nejrozšířenějšími, protože jsou levné, ale z praktického hlediska dokážou zakrýt pouze jeden nebo maximálně dva slabší kabely. Jedná se o profily, které se lepí přímo na zeď a případná výměna kabelů je tak otázkou kompletní výměny podlahových lišt na kabely. Za jejich oblibu může také množství dekorů, kterými jsou z pohledové strany tyto podlahové lišty na kabely dekorovány.

Mezi soklové podlahové lišty na kabely s plným profilem můžeme rovněž zařadit obvodové profily z masivního dřeva, dýhované podlahové lišty na kabely, kovové podlahové lišty nebo některé podlahové lišty, vyrobené z plastů. Také u těchto profilů můžeme konstatovat, že málokdy dokážou vyřešit potřebu snadného přístupu k instalovaným kabelovým rozvodům. Na základě zvýšené poptávky ze strany zákazníků se někteří výrobci podlah zaměřili na výrobu podlahových lišt na kabely s dutým profilem.

Podlahové lišty na kabely s dutým profilem

Podlahová lišta na kabely s dutým profilem je vyrobená z plastu. Jejich použití je vhodné k podlahám z vinylu (vinylové podlahy), k PVC, k laminátovým plovoucím podlahám (laminátové plovoucí podlahy) a občas si je klienti vyžádají i k podlahám dýhovaným, dřevěným masivním (dřevěné podlahy) nebo k linoleu (linoleum) a k dlažbě. Dutý profil soklové lišty na kabely se montují za pomoci systémových prvků – vnitřních a vnějších rohů, spojek, koncovek levých a pravých a u některých typů i základového profilu.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. tyto podlahové lišty na kabely nabízí od výrobců Fatra, Arbiton, Vox a Döllken. Od českého výrobce Fatra si může náš klient vybrat dutou podlahovou lištu na kabely THX, která je vyrobena přímo k vybraným dekorům vinylové lepené podlahy -  Fatraclick. Montáž provádíme přímo na zeď. Tato podlahová lišta na kabely má přední odnímatelný pruh, pod který může majitel uložit potřebné kabely. Na stejném principu jsou vyráběny podlahové lišty na kabely výrobců Arbiton a výrobce VOX.

Výše představené podlahové lišty na kabely mají podobný tvar a konstrukci. Liší se výškou a dekory. Dostupnost a cena těchto soklových lišt jsou poměrně příznivé. Výrobcem s nejširším portfoliem podlahové lišty na kabely je Döllken. Zákazníci si mohou vybrat od standardního prolomeného S profilu podlahové lišty na kabely, přes lišty ve tvaru oblouku, rovné kubické lišty ale také lišty ploché, umožňující vložení pruhu podlahy z laminátu nebo dřeva.

Nejoblíbenější a zároveň nejlevnější podlahová lišta na kabely od společnosti Döllken je profil SLK50. Tento profil má podobnou konstrukci jako duté profily od ostatních uvedených výrobců. Jeho výhodou je, že je se vyrábí v 85 dekorech! Jednodušší variantou podlahové lišty na kabely je USL50, který se vyrábí z pěnového PVC. Jedná se o soklový profil, který jediný z uvedených lišt nepotřebuje k montáži systémové doplňky. Jeho rohy a konce může podlahář řešit zaříznutím a sesazením v požadovaném úhlu.

Ostatní podlahové lišty na kabely od výrobce Döllken musí mít při montáži tak zvaný základový (nosný) profil. Tento nosný profil se objednává systémově s krycím dekorovaným pohledovým profilem. Základový profil se montuje na zeď u položené podlahoviny. Do tohoto profilu mohou být uloženy potřebné kabely a následně je lišta jednoduchým nasazením krycího profilu uzavřena. Takto fungují podlahové lišty MD63, SL48 a MIG.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Přechodové podlahové lišty na kabely

Přechodové podlahové lišty na kabely jsou vhodným řešením pro zakrytí dilatačních spár a  přechodů mezi podlahovými krytinami nebo k jejich ukončení. Vyrábí se z hliníku mohou být dekorovány plastovými fóliemi s dekorem dřeva, dřevěnými dýhami nebo jsou eloxované v různých kovových dekorech, například zlato, stříbro, champagne nebo bronz. Přechodové podlahové lišty na kabely se dodávají v různých šířkách a profilech. Máme na výběr podle toho, jaký přechod potřebujeme zakrýt. Pod tyto jednoduché profily dokážeme skrýt maximálně jeden úzký kabel a pouze v případě, že je dilatace mezi podlahami dost široká.

Pro řešení uložení vodičů do přechodové podlahové lišty na kabely i na samotné ploše podlahy je vhodný plastový profil Aspro Volta G3. Jedná se o dvoudílný přechodový profil vyrobený z tvrzeného PVC. Tento přechodový profil se skládá ze základny a krycí dekorované části. Základnu je možno připevňovat lepením nebo pomocí hmoždinek. Nevýhodami této přechodové lišty na kabely je poměrně masivní rozměr šíře 74mm a výška 13mm a malý výběr dekorů,

V poslední době dokážeme dodat i provedení podlahové lišty na kabely v provedení eloxovaný hliník bez základového profilu. Jeho profil Vám rádi předvedeme v katalogu v našem podlahovém studiu.