Plovoucí laminátové podlahy

Plovoucí laminátové podlahy vynikají především svými skvělými vlastnosti mezi které patří například vysoká odolnost proti opotřebení nebo snadná údržba. Instalace plovoucích podlah není za použití profesionálního nářadí a znalostí nikterak složitá. Naše firma se zabývá pokládkou všech typů podlah včetně jejich příslušenství např. lišt.

Není laminát jako laminát….

Plovoucí laminátové podlahy jsou v současné době velmi často používanou podlahovou krytinou a patří k těm nejžádanějším. Jsou finančně dostupné, nabízí uživateli dostatečný komfort a spoustu dobrých vlastností, které se podílí na celkové kvalitě. Oblibu, kterou si získaly, zapříčinily především výhody, jakými se může tento druh podlahy pyšnit- pestrá škála dekorů, vysoká odolnost a pro spoustu lidí nejdůležitější argument - příznivý poměr cena versus výkon.

Plovoucí laminátové podlahy od kvalitních výrobců vynikají oproti jiným podlahám, odolností proti namáhání a hodí se kromě domácího využití i do komerčních prostor. Kvalitní jsou vhodné i pro podlahové vytápění, protože snesou značné výkyvy teplot a nevznikají mezi jednotlivými lamelami spáry.

Tyto podlahy jsou také velmi odolné proti namáhání. Vyrábějí se v různých tloušťkách a zátěžových třídách. Udržují si barevnou stálost a povrch podlahy je odolný vůči vodě, lze použít na podlahové vytápění a mohou je použít i lidé trpící alergií.

Plovoucí laminátové podlahy zajistí vašim interiérům estetickou krásu s dlouhou životností!

Laminátové plovoucí podlahy jsou podlahami 21. století, kde se snoubí krása s absolutní funkčností a vkusem. Nejsou pouze krásné, ale ani nevyžadují žádnou náročnou a nákladnou údržbu.

Plovoucí laminátové podlahy – jak je to s cenou?

Ceny nejlevnějších laminátových plovoucích podlah se v současnosti pohybují kolem 250,-Kč/m2. Na opačné straně cenového rozpětí a kvality se ceny plovoucích laminátových podlah pohybují kolem 800,-Kč/m2.

Proč takové cenové rozpětí laminátových podlah? Vše souvisí s kvalitou a celkovým zpracováním. Nejdůležitější je kvalita lisování prostřední části lamely plovoucí laminátové podlahy. Ta zaručuje odolnost vůči vlhkosti, stabilitu a sílu zámkového spoje a tím i stabilitu celé podlahy. Na ceně se v neposlední řadě podílí i kvalita provedení povrchové úpravy. Dražší plovoucí laminátové podlahy v horním cenovém pásmu nerozeznáte pouhým okem od dřevěné podlahy. A s rozeznáním od dřevěné podlahy budete mít problém i při samotném dotyku.

Plovoucí laminátové podlahy - pozor na odolnost!

V nejvíce namáhaných prostorách, tedy v předsíních a v kuchyních se vyplatí pořídit plovoucí laminátovou podlahu ve vyšší zátěžové třídě.

Odolnost proti oděru odborníci posuzují stupnicí AC1 – AC5, odolnost vůči nárazu kategoriemi IC 1 až IC 3. Při certifikaci výrobek prochází též zkouškami odolnosti vůči skvrnám, cigaretovému žáru, nábytkových noh a koleček či testem stability ve vlhkém prostředí.

Plovoucí laminátové podlahy - výhody

 • Přijatelné ceny  
 • Odolnost vůči mechanickému namáhání
 • Odolnost prosti vysokým teplotám a UV záření
 • Snadná údržba a minimální špinivost
 • Jednoduchá a rychlá pokládka
 • Široký výběr dekorů
 • Odolnost proti poškrábání
 • Šetrnost k alergikům a astmatikům
 • Možnost pokládky na podlahy s podlahovým vytápěním

Plovoucí laminátové podlahy - nevýhody

 • Je chladná na dotek
 • Cena výrazně ovlivňuje kvalitu
 • Není možná renovace (na rozdíl např. od dřevěných podlah)
 • Hlučnost – levné protihlukové podložky nestačí
 • Přitahuje prach více než dřevěné podlahy

Laminátové podlahy a plovoucí podlahy od společnosti Podlahy Praha s.r.o. do každé domácnosti!

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

 

Plovoucí laminátové podlahy - Dekory

Egger 2018 - 2020

Egger Classic 31 Všechny dekory
Egger Classic 31
Egger Classic 32 Všechny dekory
Egger Classic 32
Egger Classic 32 Aqua+ Všechny dekory
Egger Classic 32 Aqua+
Egger Kingsize 32 Všechny dekory
Egger Kingsize 32
Egger Kingsize 32 Aqua+ Všechny dekory
Egger Kingsize 32 Aqua+
Egger Large 32 Všechny dekory
Egger Large 32
Egger Long 32 Všechny dekory
Egger Long 32
Egger Medium 32 Všechny dekory
Egger Medium 32
Egger Classic 33 Všechny dekory
Egger Classic 33

Egger Eclic

Egger Eclic 31 Všechny dekory
Egger Eclic 31

Balterio

Balterio Senator Všechny dekory
Balterio Senator
Balterio Tradition Elegant Všechny dekory
Balterio Tradition Elegant
Balterio Pure Stone Všechny dekory
Balterio Pure Stone
Balterio Magnitude Všechny dekory
Balterio Magnitude
Balterio Impressio Všechny dekory
Balterio Impressio
Balterio Tradition Quattro Všechny dekory
Balterio Tradition Quattro
Balterio Tradition Sapphire Všechny dekory
Balterio Tradition Sapphire
Balterio Tradition Sculpture Všechny dekory
Balterio Tradition Sculpture
Balterio Grandeur Všechny dekory
Balterio Grandeur
Balterio Experience Všechny dekory
Balterio Experience

Rooms

Rooms Studio Všechny dekory
Rooms Studio
Rooms Suite Všechny dekory
Rooms Suite
Rooms Loft Všechny dekory
Rooms Loft
Rooms Penthouse Všechny dekory
Rooms Penthouse

Chtěli byste položit plovoucí laminátové podlahy v bytě, rodinném domě nebo kanceláři? V domácnosti, ve které žije jeden člověk, nebo více osob či ve firmě, kudy denně projde desítky lidí? Nevíte jak vybrat správné laminátové plovoucí podlahy, a vůbec se v plovoucích laminátových podlahách nevyznáte?

U nás vám se správným výběrem plovoucí laminátové podlahy poradíme!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, naleznete ochotné profesionály, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám poradí a upozorní na různá úskalí při pořízení plovoucí laminátové podlahy. V prodejně si můžete také na vlastní oči prohlédnout vzorky všech druhů námi dodávaných plovoucí laminátové podlahy i dalších podlahových krytin.

Můžeme vám nabídnout sortiment plovoucí laminátové podlahy velikého rozsahu, který je v České republice, i v celé Evropě k dosažení. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Než nás navštívíte, je dobré vědět, pro jaké účely plovoucí laminátovou podlahu vybíráte. Následně vám již odborně poradíme s výběrem. Nedílnou součástí dobré podlahy je také kvalitně provedená pokládka. Tato zdánlivá maličkost může významně ovlivnit kvalitu podlahy. Na tu se můžete u nás stoprocentně spolehnout a využít naše zkušenosti. 

Naše společnost vám může nabídnout dodávku i pokládku plovoucí podlahy tzv. na „klíč“ – u nás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Můžeme vám dokonce nabídnout také prohlídku námi již realizovaných pokládek plovoucí laminátové podlahy, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Nabízíme plovoucí laminátové podlahy těchto značek:

Eger classic, Eger Floorline, Eger Laneo

 • plovoucí laminátové podlahy EGGER svými dokonale vzájemně sladěnými detaily, různorodými vzory a technicky rafinovanými prvky navozují příjemnou atmosféru v jakékoli místnosti a při jakémkoli okamžiku života. Podlahy v moderním nebo klasickém stylu a elegantním provedení jsou určeny pro domácí i komerční použití, pro běžné nebo vysoké provozní nároky.

Berry Floor

 • kvalitní laminátová plovoucí podlaha, velmi oblíbená pro svou univerzálnost a cenovou dostupnost. U většiny kategorií jsou jednotlivé lamely doplněny o speciální podložku SILENZIO tlumící až o 50% kročejový hluk. Je velice pohodlná, vysoce odolná a snadno udržovatelná. Z nabídky si můžete vždy vybrat takovou podlahu, která bude nejlépe vyhovovat vašemu vkusu, rozpočtu nebo prostředí. Vybírat můžete z více než 50 různých typů a dekorů

Parador

 • plovoucí laminátové podlahy, které vynikají vysokou odolností a snadnou údržbou povrchu, díky níž jsou vhodné pro náročné požadavky v intenzivně namáhaných prostorách. V současné době jsou vnímány jako cenná alternativa k podlahám ze skutečného dřeva. Vytváří autentické interpretace vysoce kvalitního dřeva, ale i dalších materiálů, jako je kámen či beton.

Balterio

 • laminátové plovoucí podlahy Balterio, které dokonalou strukturou, prohlubněmi, póry, vystouplými léty a zkosenými hranami naprosto věrně napodobují přírodní povrch dřeva.  Mat nebo lesk lamel je k nerozeznání od oleje, vosku nebo laku obvyklém na dřevěných podlahách. Tato laminátová plovoucí podlaha nabízí široký výběr dekorů. Použít jí lze do jakéhokoliv prostoru, do domácností i do komerčních prostor.

Plovoucí laminátové podlahy - co je důležité 

 • koupené lamely je potřeba především rozbalit a nechat přibližně 48 hodin v teplotě a vlhkosti, za nichž se bude podlaha pokládat. Doporučená teplota je kolem 18 °C a vlhkost vzduchu 45 %!
 • pokládka by měla probíhat jen za denního světla, abychom ihned odhalili případné vady!
 • Údržba laminátových podlah - zapomeňte na leštěnky, vosky, oleje a další podobné prostředky!