Podlahové lišty k plovoucí podlaze

Jsme zavedeným dodavatelem plovoucích podlahových krytin pro komerční prostory i pro domácnosti. V naší nabídce si vyberete mezi laminátovými, vinylovými, dýhovanými a dřevěnými plovoucími podlahami. Výrazným doplňkem každé dobře položené podlahy jsou podlahové lišty obvodové a přechodové lišty. V našem podlahovém studiu máme širokou škálu vzorníků podlahových lišt a svým zákazníkům dokážeme pomoci nejen s výběrem podlahy, ale zároveň řešíme ke konkrétní podlaze vhodné doplňky a příslušenství.

Při správném výběru podlahové lišty k plovoucí podlaze docílíme dokonalého vzhledu podlahy

Podlahové lišty k plovoucí podlaze jsou nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny.  Tyto lišty plní nejen estetickou úlohu při ukončení podlah u stěn, kdy dokážou zakrýt dilatační spáru mezi podlahou a stěnou, ale je to i plně funkční doplněk Vaší podlahy. Podlahové lišty, používané při pokládce podlahových krytin, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové lišty k plovoucí podlaze - soklové a podlahové lišty k plovoucí podlaze - přechodové.  

Podlahové lišty k plovoucí podlaze - video

Podlahové lišty k plovoucí podlaze - soklové

Tyto lišty také nazýváme obvodovými lištami a v interiérech slouží hlavně pro ukončení všech typů podlaha u plovoucí podlahy zejména pro překrytí dilatačních spár. Fungují také jako překrytí vedení rozvodů elektrických nebo datových kabelů. V neposlední řadě plní funkci ochrany stěn při čištění podlahových krytin. Tyto podlahové lišty k plovoucí podlaze můžeme, podle materiálů z kterých jsou vyrobeny, rozdělit na:

  • MDF podlahové lišty k plovoucí podlaze
  • Dýhované podlahové lišty k plovoucí podlaze
  • Plastové podlahové lišty k plovoucí podlaze
  • Kovové podlahové lišty k plovoucí podlaze

MDF podlahové lišty k plovoucí podlaze

jsou v současné době nejrozšířenějšími podlahovými lištami k plovoucím podlahám. Pro jejich oblíbenost může nejen použitý materiál, kterým je lisovaný papír, ale také široké spektrum fotografií dekorů, kterými jsou lišty dekorovány. Jejich nízká cena a dobrá dostupnost je pro mnoho klientů nejdůležitějším kritériem pro výběr těchto podlahových lišt k plovoucím podlahám.

Většina renomovaných výrobců laminátové plovoucí podlahy má ve svém výrobním programu nejen samotné podlahové krytiny, ale uvádějí na trh MDF podlahové lišty k plovoucím podlahám přímo v dekoru svých podlah. Pokud se však zákazník nechce spokojit s dekorem lišt jaký má jeho podlaha, může si zvolit z široké škály dekorů, profilů a výšek MDF podlahových lišt, které jsou v nabídce našeho trhu.

V poslední době zaznamenáváme trend, kdy se naši zákazníci při výběru těchto doplňků podlah odklání od zavedených složitějších profilovaných lišt a orientují se na jednoduché MDF podlahové lišty k plovoucí podlaze. Z nabídky naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. si mohou vybrat lišty v barvách od klasické bílé, přes jemné pastelové barvy až po vzory dřeva, kamene nebo kovu.

Dýhované podlahové lišty k plovoucí podlaze

Tyto podlahové lišty k plovoucí podlaze se vyrábějí dýhováním profilovaného smrkového jádra. Pohledová dýha může být vyrobena téměř z jakékoliv dřeviny. Setkáváme se soklovými lištami s dýhou nejen z běžných evropských dřevin, kterými jsou Dub, Buk, Jasan, Olše a podobné ale dokážeme nabídnout i exotické dřeviny, kterými jsou Merbau, Jatoba, Teak nebo Bambus a Palissander.

Povrchovou úpravou těchto dýhovaných soklových lišt může být nejen standardní provedení v laku, jak jsme byli doposud zvyklí, ale umíme dodat i povrchy v oleji a jeho barvených variacích. Dýhované podlahové lišty k plovoucí podlaze obvykle montujeme přilepením na zeď nebo instalací do speciálních příchytek. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokáže pomoci při výběru vhodných dýhovaných obvodových lišt.

Plastové lišty k plovoucí podlaze

…jsou profilově velmi podobné MDF podlahovým lištám k plovoucí podlaze. Tyto používáme nejčastěji k laminátovým a vinylovým plovoucím podlahám. Předností některých provedení plastové podlahové lišty k plovoucí podlaze je, že mohou sloužit i jako podlahové lišty na kabely. Soklové lišty s těmito profily montujeme na zeď do základové lišty nebo na speciální příchytky.

Kovové lišty k plovoucí podlaze

Tento typ lišt není tak rozšířený jako výše uvedená provedení podlahové lišty k plovoucí podlaze a to především díky své poměrně vysoké ceně. Kovové obvodové lišty se vyrábějí z nerezové oceli nebo hliníku s povrchovou úpravou v leštěném, broušeném nebo eloxovaném provedení.  Tvar a výška těchto lišt je různá podle výrobního programu jednotlivých výrobců. Tyto podlahové lišty se montují na zeď a dodávají se jako systémové celky.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahové lišty k plovoucí podlaze - přechodové

Jedná se o podlahové lišty k plovoucí podlaze, které používáme pro zakrytí přechodů mezi podlahovými krytinami, k jejich ukončení, nebo pro řešení schodových hran. Podle materiálu, ze kterého se vyrábějí, rozlišujeme tyto přechodové profily na hliníkové, dřevěné a MDF podlahové lišty k plovoucí podlaze - přechodové

Hliníkové podlahové lišty k plovoucí podlaze - přechodové

Tyto profily jsou vyrobeny z hliníku a jsou dekorovány foliemi s dekorem dřeva, dřevěnými dýhami. V základním provedení je můžeme použít jako eloxované v různých kovových dekorech, například zlato, stříbro, champagne nebo bronz. Tyto hliníkové podlahové lišty k plovoucí podlaze – přechodové se vyrábí v různých šířkách a tvarech. Podle potřeby můžeme zvolit použití profilu přechodového, náběhového, nebo schodové či ukončovací hrany.

Tyto hliníkové profily se vyrábějí v samolepícím provedení, v provedení šroubovaném, při kterém jsou po montáži přiznané kotvící šrouby, nebo s montáží do základové lišty. Posledním provedením je montáž na skryté kotvy. Podlahová lišta k plovoucí podlaze - přechodová, použitá ve dveřním prostupu, je montována tak, aby byla při zavření dveřního křídla ukrytá pod ním.

Dřevěné podlahové lišty k plovoucí podlaze- přechodové

Dřevěné podlahové lišty k plovoucí podlaze jsou nejstarším, doposud používaným, systémem pro zakrytí přechodu jednotlivých podlah. Jejich nejznámějším zástupcem jsou dřevěné dveřní prahy. Výrobci vrstvených dřevěných podlahových krytin vyrábějí vlastní přechodové lišty a schodové hrany, které jsou opatřeny stejným zámkem, jako mají jejich podlahy. Tyto dřevěné podlahové lišty k plovoucí podlaze - přechodové a hrany jsou systémové a dají se použít pouze k podlahám od stejného výrobce.

MDF podlahové lišty k plovoucí podlaze - přechodové

 jsou, stejně jako systémové dřevěné podlahové lišty k plovoucí podlaze - přechodové a hrany, opatřeny spojovacím systémem podle krytin od shodného výrobce. Na trhu se můžeme setkat s variabilními MDF profily, které je možno menší úpravou změnit z přechodových na náběhové. Tyto systémové MDF podlahové lišty k plovoucí podlaze jsou dekorovány podle prodávaných laminátových plovoucích podlah.