Linoleum

Linoleum stále nevyšlo z módy.

Vybíráte novou podlahu? Bude dřevěná, laminátová, nebo vám bude více vyhovovat koberec? A co třeba linoleum? Možná v něm vidíte jen nevkusnou podlahovou krytinu typickou pro minulou éru. Mnozí si ho spojují s nevzhlednou šedou krytinou, kterou s oblibou používali stavebníci v "zlatých časech" socialismu. Dnes se tvář linolea změnila, má nejen nový make-up, ale i kvalitnější užitné vlastnosti. Linoleum ale dnes vypadá úplně jinak. Nabízí pestrou škálu vzorů a barev.

Linoleum podlahy jsou vhodné do jakéhokoliv prostoru. Není problém je použít v obývacím pokoji, kuchyni, dětském pokoji nebo v ložnici. Linoleum se označuje za podlahu vhodnou pro alergiky a astmatiky, má přirozené antistatické vlastnosti. Je to díky přírodním surovinám, které byly použity při jeho výrobě. Například lněný olej je známý svými pozitivními účinky při léčení onemocnění dýchacích cest.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

 

linoleum
linoleum Praha
linoleum 1
linoleum 2
linoleum Praha 7

Linoleum - vlastnosti

Linoleum se vyrábí technologií vysokotlakého lisování surovin - lněného oleje, pryskyřice, vápence, dřevité moučky, barevných pigmentů na jutovou textilii nebo vodě odolnou HDF desku. Pro zlepšení akustických vlastností se na spodní stranu desky přidává tenká vrstva korku. Na základě poměru jednotlivých složek a dalších přidaných složek se mění jeho užitné vlastnosti

Podlahy linoleum jsou velice odolné, ale přesto postupem času dochází k jejich opotřebení. Díky probarvení linolea v celé tloušťce je jeho barevnost zachována po celou dobu jeho užívání. Navíc je možno podlahy linoleum brousit podobně jako parkety. Po takovém zásahu získají své původní vzhledové vlastnosti.

Linoleum je moderní podlahový materiál, který má dlouhou historii.

Linoleum - výhody

  • Nízká pořizovací cena
  • Vysoká tepelné a zvuková izolace
  • Kročejová pohoda a komfort
  • Výběr z velkého množství vzorů
  • Snadná údržba - lze snadno umývat vodou i desinfekčními prostředky
  • Barevná a tvarová stálost
  • Rychlost pokládky - celou místnost lze položit z jednoho kusu
  • Velká pružnost nebo naopak tvrdost (podle požadavků)
  • Dlouhá životnost

Linoleum - nevýhody

  • Malá odolnost proti prořezání ostrým předmětem 

Velkou výhodou linolea je jeho odolnost. Linoleum se snadno udržuje a je omyvatelné, hodí se tedy obzvlášť do kuchyní. Další jeho výhodou je dobrá tepelná i akustická izolace. Díky použitým materiálům jsou linoleum podlahy, vhodné a lékaři doporučované například pro alergiky. Proto jsou upřednostňovány před jinými podlahovými krytinami všude tam, kde se shromažďuje více lidí, jako jsou školy, školky, jídelny, ale i kanceláře a domácnosti.

Povrch linolea je teplý a příjemný na dotek i při chůzi. K dalším vynikajícím vlastnostem patří nehořlavost, odolnost vůči mechanickému poškození a dlouhá životnost, přes 20 let a více. Pro vyšší trvanlivost materiálu a odolnost vůči nečistotám a poškození se na povrch nanáší speciální dvojitá ochranná vrstva tzv. TopShield.

Jestliže potřebujete odolné, téměř bezúdržbové a levné podlahy s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, pak je linoleum tou správnou volbou. U společnosti Podlahy Praha s.r.o. si můžete podlahy linoleum vybrat z desítek vzorků, tlouštěk a tvrdostí. 

Podlahy z linolea - lehkost chůze a snadná údržba!

Linoleum - pestrá paleta barev a vzorů

Pestrá nabídka barev a vzorů uspokojí opravdu každého a umožní vybrat vhodný odstín podlahy podle barevnosti interiéru. Linoleum může připomínat např. dřevěné podlahy, v nabídce jsou jemné pastelové i výrazné barvy, struktura mramorování, ale i geometrické vzory, obrázky a bordury. Nejnáročnější zákazníci si mohou nechat vyhotovit obrázek nebo firemní logo dle vlastního návrhu.

Podlahy linoleum se výborně hodí k dotváření interiérů. Na podlaze lze vytvářet zajímavé barevné obrazce z výrazných a nosných barev. Pokud jste spíše nakloněni méně extravagantním řešením, pak můžete použít neutrální přírodní barevnost a vzor a získat tak nadčasovou kvalitní podlahu.

Linoleum - dva způsoby pokládky

Linoleum se vyrábí v dvoumetrových širokých pásech nebo v podobě plovoucí podlahy. Linoleum podlahy se kladou na předem připravený rovný, suchý, čistý a hladký povrch. Linoleové pásy se na podklad upevňují celoplošným lepením, vzájemně se spojují pomocí svařovací šňůry. Šňůra může svár barevně zvýraznit nebo naopak potlačit. Pomocí svařování se na linoleum podlahy také aplikují zvolené obrázky a bordury.

Pokud upřednostňujete rychlou a jednoduchou pokládku, můžete zvolit linoleum podlahy v podobě lamel nebo čtverců opatřených tzv. click systémem - marmoleum click. Pod linoleum je možné instalovat i teplovodní podlahové vytápění.

Realizaci pokládky linolea by vždy měla provést odborná firma, která má s tímto materiálem zkušenosti. Profesionální podlaháři společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám podlahy z linolea položí rychle, kvalitně a přesně podle vašich představ. Pokládka linolea s naší společností probíhá s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu.

Linoleum - údržba

Linoleum je velice odolný materiál, který nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Údržba spočívá pouze v užití vhodných čistících prostředků a občasném odborném ošetření. Pokud máte linoleum např. v kuchyni, stačí případnou nečistotu jen utřít vlhkým hadříkem. Při zachování základních pravidel se vám tento moderně-tradiční materiál odvděčí životností, která přesahuje hranici půl století. Více informací na téma údržba linolea naleznete na webu renovace podlah Praha

Linoleum Praha - pomůžeme s výběrem

Linoleum podlahy nabízíme v široké kolekci různých dekorů a šíří.

Někdy je pro zákazníka těžké zorientovat se v jednotlivých nabídkách podlahových krytin. Přemýšlí, jestli se do jeho interiéru hodí ta či ta podlaha a jestli je to taky technicky zvládnutelné.

Naše společnost se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, na vás čekají ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám odborně poradí, upozorní na různá nečekaná úskalí při koupi i pokládce linolea. Podle charakteru místností a účelu jejich používání vám učíme ten správný typ linolea.  Všechny druhy podlah z linolea si zde můžete na vlastní oči prohlédnout a na každý dekor si můžete sáhnout. V naší prodejně naleznete samozřejmě i mnoho dalších podlahových krytin.

Naši odborně vyškolení prodavači vám podle plánku místností ochotně poradí při výběru potřebné šíře linolea tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu. Spárořez materiálu při navrhování linolea podlahy do místnosti, uzpůsobíme tak, abychom minimalizovali odpad a v místnostech nevznikal spoj. Tím vznikne jednolitý povrch, který vypadá precizně.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi linoleum dokonale znají a umějí využít všechny jeho vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Naše společnost si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Podivejte se na náš web zaměřený na marmoleum

Nový web marmoleum (podlahy-linoleum.cz), který jsme pro vás vytvořili vám nabízí mnoho informaci.

Zde jsou nejžádanější stránky:
Podlahová krytina marmoleum
Marmoleum vzorník
Marmoleum ceník
Marmoleum vzorník ceník fotogalerie
Marmoleum click

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, které na našem webu najdete v sekci Naše služby.