Podlahové lišty soklové

Uvažujete o nové podlaze? Chtěli byste si ji nechat položit ve Vašem domově nebo v komerčních prostorách a nemáte představu, co všechno s tím souvisí? Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se dlouhá léta zabývá prodejem a instalací podlahových krytin pro byty i pro komerční prostory. Nezbytnou součástí každé instalované podlahy by měly být vhodné podlahové soklové lišty. U nás v podlahovém studiu se snažíme pomoc klientům nejen s výběrem podlahy, ale zároveň řešíme ke konkrétní krytině vhodné doplňky, jako jsou nejen podlahové lišty soklové, ale také přechodové profily, hrany schodů a v neposlední řadě i vhodný systém na údržbu.

Podlahové lišty soklové - Dekory

Podlahové lišty

Podlahové lišty bílé Všechny dekory
Podlahové lišty bílé
Podlahové lišty dýhované Všechny dekory
Podlahové lišty dýhované
Podlahové lišty masivní Všechny dekory
Podlahové lišty masivní
Podlahové lišty MDF Všechny dekory
Podlahové lišty MDF
 
Podlahová lišty soklovéPodlahová lišty soklové 2podlahové lišty soklové Praha

Podlahové lišty soklové - video

Podlahové lišty soklové vytvoří z vaší podlahy dokonalou součást interiéru

Podlahové soklové lišty jsou důležitou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Jakákoliv podlahová plocha bez vhodně vybraných a profesionálně instalovaných lišt nevypadá dokončeně. Tyto podlahové soklové lišty mají roli nejen estetickou, ale jsou zároveň plně funkčními podlahovými doplňky. Podlahové lišty soklové někdy také nazýváme obvodovými stěnovými lištami. U podlahových krytin řeší zakrytí dořezů podlah u stěn, překrývají obvodové dilatační spáry u plovoucích podlah, řeší zakrytí vedení kabelových rozvodů. V neposlední řadě slouží jako praktická ochrana stěn při zametání a vytírání podlahových krytin.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahové lišty soklové- rozdělení

  • MDF podlahové soklové lišty
  • Dýhované podlahové soklové lišty
  • Masivní dřevěné podlahové soklové lišty
  • Plastové podlahové soklové lišty
  • Kovové podlahové soklové lišty

MDF podlahové soklové lišty

S přihlédnutím k relativně nízkým pořizovacím nákladům, rozsáhlému spektru vzorů a dekorů a zajímavému množství profilů, jsou tyto MDF podlahové soklové lišty v současnosti nejčastěji instalovanými podlahovými soklovými lištami. Jedná se o podlahové lišty a profily z papíru, lisovaného pod tlakem. Prověření výrobci laminátové plovoucí podlahy mají ve své nabídce nejen samotné krytiny, ale zajišťují i výrobu MDF podlahových soklových lišt k dekorům svých podlah.

Náš klient si může vybrat různé výšky svých podlahových soklových lišt obvodových a profilů. V naší aktuální nabídce naleznete profily od standardní výšky 4 cm až po výšku 10 cm. Také zde platí stejné pravidlo, jaké používáme při výběru velikosti dekoru na podlaze, a to, že čím je menší místnost, tím by měl být použit drobnější a světlejší dekor na podlaze a k němu nižší soklová lišta. MDF podlahové soklové lišty obvykle instalujeme lepením na zeď. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí svým klientům zpracovat komplexní nabídku vhodných MDF podlahové soklové lišty a profilu.

Posledním trendem je požadavek na podlahové lišty soklové barevně i tvarově minimalistický. Čím dál, tím častěji, se setkáváme s poptávkou montáže lišt v jednobarevném provedení povrchu od klasické bílé, přes jemné pastelové barvy až po kovové dekory. Vzory dřeva a kamene jsou však stále klasickým řešením, především u konzervativnějších klientů. Zákazník se rozhodne, jestli chce své podlahové soklové lišty ladit k dekoru podlahy, nebo jestli se při výběru těchto doplňků bude řídit například dekorem obložek dveří, svým vestavěným nábytkem nebo jinými doplňky zařízení prostoru.

Dýhované podlahové soklové lišty

Tyto podlahové lišty soklové jsou dekorovány dýhou z ušlechtilého dřeva. Lišty a profily v tomto provedení vhodně doplňují zejména dýhované plovoucí podlahy, dvouvrstvé dřevěné podlahy a třívrstvé dřevěné podlahy i masivní parkety. Tyto podlahové soklové lišty se vyrábějí dýhováním profilovaného jádra z měkkého dřeva. Vrchní pohledová dýha může být prakticky z jakékoliv dřeviny. Svým klientům můžeme dýhované podlahové soklové lišty nabídnout v provedení obvyklých evropských dřevin, kterými jsou Dub, Buk, Jasan, Olše, ale také ve variantách exotických dřevinách. Z těch jsou nejpoužívanějšími Merbau, Jatoba, Teak nebo Bambus a Palissander.

Povrchovou úpravou pro dýhované lišty soklové může být lak, ale v některých případech i olej a jeho barvené varianty. Dýhované podlahové soklové lišty montujeme převážně lepením na zeď nebo instalací do speciálních příchytek. Nejširší výběr těchto soklových lišt nabízí výrobci KGM a PEDROSS. Pracovníci společnosti Podlahy Praha, s.r.o. pro své klienty zpracovává nabídky na vhodné dýhované soklové lišt zdarma.

Masivní dřevěné podlahové soklové lišty

Obvodové profily v tomto provedení obvykle používáme k ukončení dřevěné podlahy. Jejich nevýhodou bývá menší objemová stálost při změně vlhkosti nebo teploty v prostředí, kde jsou instalovány. Cena masivních dřevěných profilů je obvykle vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z kmene stromů. Tyto podlahové soklové lišty dodáváme bez povrchové úpravy, s povrchovou úpravou lak nebo olej. K podlahám z parket obvykle používáme ploché nebo profilované dřevěné lišty. Tyto upevňujeme hřebíčky do podlahy. K masivním dřevěným podlahám z prken jsou vhodnější vyšší masivní dřevěné podlahové lišty soklové.

Plastové podlahové soklové lišty

K PVC podlahám obvykle řešíme klasické plastové pásy v profilu L. Jedná se o nejlevnější provedení soklových profilů. Další řešení plastové podlahové soklové lišty jsou tvarově velmi podobné MDF podlahovým lištám soklovým. Tyto stěnové lišty mají, dutý profil a tím mohou řešit i zakrytí kabelů. Plastové podlahové soklové lišty obvykle montujeme přímo lepením nebo vrtáním na zeď nebo do základového profilu. Jestliže máte koberce, PVC podlahy, linoleum, tak u nich nejčastěji používáme základové plastové profily, do kterých vložíme pásek z konkrétní povlakové podlahoviny, instalované na ploše podlahy. Tyto soklové lišty mají, kromě výhodné ceny ještě tu přednost, že některé z jejích variant se mohou použít jako podlahové lišty na kabely.

Kovové podlahové soklové lišty

Jsou nejméně používané z uvedených provedení obvodových lišt, a to především pro svou vysokou cenu. Jedná se o designové doplňky podlahových krytin. Tyto podlahové lišty soklové se vyrábějí z nerezové oceli nebo hliníku. Obvyklou povrchovou úpravou je eloxování, leštění nebo broušení. Výška těchto soklových profilů je dána podle výrobních programů konkrétních výrobců. Tyto podlahové lišty lepíme na zeď nebo je montujeme jako systémové prvky.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.