Podlahové lišty obvodové

Líbí se Vám podlaha? Chtěli byste si ji nechat položit ve Vašem bytě nebo komerčním prostoru a nevíte, co všechno s tím souvisí? Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se dlouhá léta zabývá prodejem a montáží podlahových krytin pro domácnosti i pro komerční prostory. Nezbytnou součástí každé zrealizované podlahy jsou podlahové lišty obvodové. V našem podlahovém studiu pomáháme zákazníkům nejen s výběrem podlahy, ale zároveň řešíme ke konkrétní podlaze vhodné doplňky, kterými jsou nejen obvodové podlahové lišty, ale také přechodové profily, schodové hrany a v neposlední řadě i vhodný údržbový systém.

Podlahové lišty Balterio

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se snaží svým klientům nabídnout zajímavé a neokoukané podlahové krytiny. V naší nabídce jsou nejen exkluzivní podlahy ve vyšší cenové hladině, ale také podlahy za rozumné ceny. Mezi takové můžeme zařadit laminátové plovoucí podlahy a podlahové lišty Balterio. Tyto podlahy na našem trhu nejsou na vrcholu žebříčků prodeje, a proto jejich dekory nejsou okoukané. Laminátové plovoucí podlahy Balterio jsou pro naše zákazníky příjemnou změnou mezi krytinami ve své kategorii.

Podlahové lišty obvodové - Dekory

Podlahové lišty

Bílé Všechny dekory
Bílé
Dýhované Všechny dekory
Dýhované
Masivní Všechny dekory
Masivní
MDF Všechny dekory
MDF
 
Podlahová lišty obvodovéPodlahová lišty obvodové 2podlahové lišty obvodové Praha

Podlahové lišty obvodové - video

Správným výběrem a profesionální montáží podlahových lišt obvodových umíme vytvořit z podlahy dokonalou součást interiéru

 

Podlahové lišty obvodové jsou nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Jakákoliv podlaha bez vhodně vybraných a precizně namontovaných lišt nevypadá dobře. Tyto lišty plní nejen roli estetickou, ale jsou zároveň plně funkčními doplňky Vaší podlahy. Podlahové lišty obvodové někdy také nazýváme soklovými lištami. U podlahových krytin plní funkci ukončení podlah u stěn, překrývají obvodové dilatační spáry plovoucích podlah, řeší zakrytí vedení elektrických a jiných rozvodů kabely. V neposlední řadě slouží jako praktická ochrana stěn při čištění podlahových krytin.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahové lišty obvodové - rozdělení

Tyto podlahové lišty obvodové můžeme obecně rozdělit podle materiálu, použitého při jejich výrobě na:

  • MDF podlahové lišty obvodové
  • Dýhované podlahové lišty obvodové
  • Masivní dřevěné podlahové lišty obvodové
  • Plastové podlahové lišty obvodové
  • Kovové podlahové lišty obvodové

MDF podlahové lišty obvodové

Vzhledem k relativně nízké pořizovací ceně, širokému spektru dekorů a nepřebernému množství profilů, jsou tyto MDF podlahové lišty obvodové v současné době nejrozšířenějšími používanými soklovými lištami. Jedná se o podlahové lišty a profily z papíru, lisovaného pod tlakem. Renomovaní výrobci laminátových plovoucích podlah mají ve svém výrobním programu nejen samotné krytiny, ale zajišťují i výrobu MDF soklových lišt v dekoru svých podlah.

Náš zákazník se může rozhodnout pro různou výšku svých podlahových lišt obvodových a profilů. Řešíme profily od standardní výšky 4 cm až po výšku 10 cm. Také zde platí stejné pravidlo jako při výběru velikosti dekoru na podlaze, a to čím menší místnost, tím by měl být použit drobnější dekor podlahy a k němu nižší soklová lišta. MDF soklové lišty obvykle montujeme lepením na zeď. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže svým zákazníkům nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných MDF soklových lišt a profilů.

Posledním trendem je požadavek na podlahové lišty obvodové tvarově i barevně jednodušší. Čím dál častěji se setkáváme s poptávkou montáže lišt v UNI barvách od klasické bílé, přes jemné pastelové barvy až po kovové dekory. Vzory dřeva a kamene jsou však také stále poptávané, především u konzervativnějších zákazníků. Záleží pouze na klientovi, jestli chce své lišty ladit k dekoru podlahy, nebo jestli se při výběru soklů bude řídit například obložkami dveří, svým vestavěným nábytkem nebo jinými bytovými doplňky.

Ve společnosti Podlahy Praha umíme názorně našim klientům prezentovat, jak bude jejich podlaha vypadat.

Dýhované podlahové lišty obvodové

Jedná se o lišty, které jsou dekorovány dýhou z ušlechtilého dřeva. Sokly a profily v tomto provedení skvěle doplňují především dýhované plovoucí podlahy a podlahy z masivního a vrstveného dřevaTyto podlahové lišty obvodové se vyrábějí dýhováním smrkového jádra. Pohledová dýha může být prakticky z jakékoliv dřeviny. Svým klientům je můžeme nabídnout v dekoru běžných evropských dřevin, kterými jsou Dub, Buk, Jasan, Olše, ale také v exotických dřevinách. Z těch jsou nejpoužívanějšími Merbau, Jatoba, Teak nebo Bambus a Palissander.

Povrchovou úpravou těchto dýhovaných soklových lišt může být nejen lak, jak jsme byli doposud zvyklí, ale v některých případech i olej a jeho barvené varianty. Dýhované podlahové lišty obvodové obvykle montujeme lepením na zeď nebo instalací do speciálních příchytek. Nejširší výběr těchto soklových lišt nabízí výrobci HOCO a PEDROSS. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. pro své klienty zpracovává nabídky vhodných dýhovaných obvodových lišt zdarma.

Masivní dřevěné podlahové lišty obvodové

Tyto lišty obvykle používáme k ukončení dřevěné podlahy nebo podlah dýhovaných. Jejich nevýhodou bývá menší stálost při náhlé změně vlhkosti nebo teploty v prostředí, ve kterém jsou namontovány. Cena masivních dřevěných lišt je obvykle vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z dřeva stromů. Tyto lišty dodáváme s povrchovou úpravou lak nebo olej. K parketovým podlahám používáme ploché nebo profilované dřevěné lišty, které upevňujeme hřebíčky do podlahy. K podlahám z prken jsou vhodnější vyšší masivní dřevěné podlahové lišty obvodové.

Plastové podlahové lišty obvodové

PVC podlahy nejčastěji používáme klasické plastové pásy v profilu L. Jde o nejlevnější ze soklových profilů. Další provedení plastové podlahové lišty obvodové jsou tvarově velmi podobná MDF podlahovým lištám obvodovým. Tyto obvodové lišty mají, kromě výhodné ceny ještě tu přednost, že některé z jejích variant se mohou použít jako podlahové lišty na kabely. Soklové lišty s těmito profily obvykle montujeme přímo na zeď nebo do základového profilu. Ke kobercům, PVC a k přírodnímu linoleu můžeme použít základové plastové profily, do kterých vložíme pásek z povlakové krytiny, použité na podlaze.

Kovové podlahové lišty obvodové

Jsou nejméně rozšířené z uvedených provedení obvodových lišt a to především pro svou vysokou cenu. Jedná se většinou o designové doplňky podlah. Tyto podlahové lišty obvodové se vyrábějí z nerezové oceli nebo hliníku. Obvyklá povrchová úprava je v eloxovaném, leštěném nebo broušeném provedení. Výška těchto lišt se liší podle výrobního programu jednotlivých výrobců. Tyto podlahové lišty lepíme na zeď nebo je montujeme jako systémové celky.

Celkový přehled našeho sortimentu a služeb naleznete na stránce Podlahové lišty Praha