Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy byly stejně moderní před 100 lety, jako dnes.

Výběr dřevěné podlahy je poměrně složitý proces. Největší roli hraje charakter vašeho bydlení. Kromě požadavků na vzhled a barvu musíte volit mezi nepřeberným množstvím typů a druhů dřevěných podlah. Dřevo je živý materiál, který má své vlastnosti a specifika, proto má každý druh jiné možnosti povrchových úprav, životnost a požadavky na údržbu. Do horské chaloupky se budou více hodit klasická prkenná podlaha než zámecké parkety a naopak.

Dřevěné podlahy ukazují komfort bydlení. Svými izolačními vlastnostmi zajišťují pocit tepla a přispívají k útulnosti celého bydlení. Jejich využití je široké a používají se nejen v domácnostech, ale i v komerčních zařízeních.

Zvolíte-li přírodní dřevěné podlahy, nebudete litovat. Mají totiž hned několik předností: kromě neopakovatelné kresby, i ten nejmenší kus dřeva je
originál, každý interiér zútulní a zateplí, je příjemný na dotek, nestudí a léta mu
neubírají na kráse – naopak!

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.
dřevěné podlahy Praha 2
dřevěné podlahy Praha
dřevěné podlahy Praha 7
dřevěné podlahy Praha 1
 
 

Dřevěné podlahy - výhody:

 • dřevo je přírodní produkt v různých barvách a s kresbami
 • pruží a svědčí tak vašim kloubům
 • nátěr lze snadno opravit nebo zcela obnovit
 • mají pozitivní vlastnosti pro alergiky
 • dřevo je obnovitelný zdroj 

Dřevěné podlahy patří mezi nejhezčí a nejpraktičtější podlahy.

Jsou vhodné pro astmatiky a alergiky a jsou schopné absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost, což udržuje stabilní klima interiéru. Mezi hlavní výhodou dřevěných podlah je dlouhá životnost a vysoká odolnost. Dřevěné podlahy mají dobré izolační vlastnosti a absorbují prach. V případě poškození je možná snadná oprava. Dá se snadno provést renovace dřevěných podlah broušením a následným olejováním a lakováním. Lze provést i renovace parket. Veškeré informace na téma Renovace parket Praha naleznete na stránkách Renovace podlah Praha, které vám v rámcí renovace můžeme jenom doporučit

Dřevěné podlahy jsou díky své tvrdosti velmi odolné vůči opotřebení, nicméně musí být natřeny lakem, polyuretanem, alkydem nebo přírodní pryskyřicí a olejem. Zajistí se tím vynikající odolnost proti poškrábání trvající dlouhé roky. Povrchová úprava dřevěných podlah může být vysoce leštěná, polomatná nebo matná za pomoci voskového oleje.

 • lakovaná dřevěná podlaha má „čerstvý“ vzhled a snadno se udržuje.
 • olejovaná dřevěná podlaha vyniká hloubkou barvy a přirozeným vzhledem.

Dřevěné podlahy - povrchové úpravy

 • kartáčovaný povrch - měkké dřevo je odstraněno na speciálních strojích již ve výrobě, vzniklý povrch lépe odolává opotřebení, ale hlavně je viditelně zvýrazněna struktura dřeva
 • broušený povrch - hladký, rovný
 • ručně hoblovaný

Dřevěné podlahy - rozdělení

Dřevěné podlahy plovoucí

Jsou moderní alternativou klasickým masivním parketám. Jsou vyráběny z různých druhů dřevin v mnoha variantách povrchových úprav. Dobře rozvádí teplo v místnosti díky své přirozené nízké tepelné vodivosti, což ocení zejména majitelé rodinných domků nebo vlastníci objektů s vlastním vytápěním.

Dřevěné plovoucí podlahy jsou takové, které nemusí být pevně spojeny se spodní podkladovou vrstvou. Je možné je instalovat na měkkou izolační vrstvu. Vedle toho lze dřevěnou plovoucí podlahu též celoplošně přilepit k podkladu. Tím docílíme věrohodného dojmu dřevěné podlahy zhotovené z masivního dřeva.

Tyto podlahy jsou k dispozici ve velkém množství barevných variant a vyznačují se vysoce kvalitní povrchovou úpravou. Nepředstavují tak extrémní finanční zátěž jako podlahy z masivního dřeva. Za rozumnou cenu lze pořídit podlahy vyrobené z amerického ořechu, teaku, javoru a dalších vzácných dřevin.

Nejčastěji se tento typ podlahy vyrábí v tloušťce 15 až 20 milimetrů a dodávají se zpravidla jako třívrstvé. Horní vrstvu podlahy tvoří dřevěná dýha opatřená několika vrstvami tvrzeného UV laku. Právě tato vrstva je nejdůležitější, co se týče vzhledu podlahy. Střední vrstvu pak tvoří panel z lisovaných pilin, dřevovláknité HDF desky nebo z měkké dřevní hmoty. Spodní vrstva zajišťuje tvarovou stálost podlahového dílce.

Třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy

Třívrstvé dřevěné podlahy mohou být vhodnou náhradou za podlahy z masivního nebo dřevěné mozaiky. Jsou složeny ze tří vrstev lepených k sobě, z horní nášlapné vrstvy z ušlechtilých vybraných dřevin, středu neboli jádra a protitažné spodní vrstvy. Vrchní vrstva je z tvrdého dřeva, který tvoří dekor podlahy. Vrchní vrstva má obvykle tloušťku cca 4 mm, středovou vrstvu podlahy tvoří měkké dřevo, poslední vrstva je nejčastěji tvořená smrkovou dýhou, vše lepené křížem, což vylepšuje stabilitu jednotlivých lamel. V nabídce je nepřeberné množství dřevin.

Struktura třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy:

 1. lak nebo olej
 2. tvrdé dřevo v požadovaném dekoru cca 4 mm
 3. nosná deska z měkkého dřeva cca 9 mm
 4. zpevňující smrková dýha cca 2 mm 

Dvouvrstvé dřevěné podlahy

Dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou moderním typem celoplošně lepených podlah, Svým tvarem tyto podlahy připomínají klasické parkety. Zásadní rozdíl je v jejich konstrukci. Několik milimetrů silná nášlapná vrstva z tvrdého dřeva (4-6 mm) je ze spodní strany vyztužena speciálně upravenou dřevěnou podkladní vrstvou, která zajišťuje vysokou pevnost a stabilitu. Tyto podlahy lze pokládat na betony, ve kterých je zabudované podlahové topení.

Dřevěné podlahy prkenné

Jsou vyráběny z měkkých druhů dřeva (např. smrk, modřín nebo jedle), bez povrchové úpravy – tu lze provést až na hotové položené podlaze.

Jsou z hoblovaných nebo nehoblovaných prken, které se pokládají bez konstrukčních spojů na tupý sraz na polštáře – k nim jsou přibíjeny nebo šroubovány.

Podlahy z hoblovaných fošen, můžeme také spojovat na pero a drážku, polodrážku nebo na drážku s vkládanými pery. Ty jsou také šroubovány či přibíjeny do polštářů.

Podlahy z masivního dřeva

Tato podlaha dodá nádech luxusu každému interiéru. Dřevo působí příjemným dojmem a dobře se kombinuje s dalšími materiály. U podlah z masivu máte jistotu, že se do prostředí nebudou uvolňovat rozpouštědla a další nežádoucí látky, které mohou být součástí lepidel a pojiv jiných druhů podlahových krytin.

Podlahy z masivu se vyrábějí z tvrdého dřeva s vysokou hustotou, které je pevné a odolné. Můžete vybírat z mnoha dřevin různých odstínů a dekorů. V našich zeměpisných šířkách se používá například dub, buk a jasan. Materiál lze ještě tónovat mořidly, například do odstínů ořech nebo teak. Masivní dřevěné podlahy z exotických tvrdých dřevin jsou spíše výjimkou, především díky vysokým pořizovacím nákladům.

Průmyslová mozaika

Zajímavé řešení podlahy jak z hlediska funkce i designu představuje průmyslová mozaika. Skládá se z úzkých dílků dřeva, jež jen minimálně pracují a také výrazně eliminují sesychání podlahy. Jednotlivé díly se spojí páskou, poté se nalepí na pevný suchý podklad a následně přebrousí, zatmelí a naolejují nebo nalakují.

Patří k nejodolnějším, nejstabilnějším a nejtvrdším dřevěným podlahám. Dříve užívána převážně v budovách s průmyslovým provozem a místností s velkou zátěží, jako jsou hotelové chodby, restaurace, nebo dokonce tovární haly.

Dřevěné podlahy od Podlahy Praha

Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, pak si připlaťte za kvalitní dřevěnou podlahu.
Výběr dřevěných podlah je u společnosti Podlahy Praha s.r.o. opravdu pestrý

Nabízíme podlahy všech typů od renomovaných výrobců. Naši nabídku si můžete na vlastní oči jednoduše prohlédnout, osahat a i objednat v  naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7.

Zde na vás čekají ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám odborně poradí, upozorní na různá nečekaná úskalí při koupi i pokládce dřevěných podlah. Podle charakteru místností a účelu používání vám určíme ten správný typ podlahy a vytvoříme vám zdarma cenovou kalkulaci.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Naše společnost vám zrealizuje dodávku i pokládku jakékoliv podlahy (plovoucí, prkenné, masivní či průmyslové mozaiky) tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Nabízíme vám také prohlídku námi již realizovaných pokládek dřevěných podlah. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Dřevěné podlahy – zajímavosti

Dřevěná podlaha se nemůže použít do koupelny

Pokud použijeme tepelně zpracované dřevo, které nepohlcuje vlhkost, můžeme mít i ve vlhké koupelně dřevenou podlahu.

Mohou jí zničit hmyzí škůdci

Dřevo upravené moderní tepelnou technologií parazitům odolá.

Všechny dřevěné podlahy stále „pracují“

K nevýhodám těchto podlah patří jejich typická vlastnost, že se podle vlhkosti vzduchu neustále smršťují a rozpínají, takže se tvoří vysušené trhliny. Částečně lze reakci na vlhkost odstranit povrchovou úpravou dřeva.

Dřevěné podlahy mají krátkou životnost

Životnost  se liší především podle jejich povrchové úpravy, zejména podle výběru olejů a laků. Volba finálního provedení podlahy důležitá, protože se může velmi brzy opotřebit. Jestliže si pořídíte levnější dřevo, investujte do vyšší kvality povrchové úpravy.

Všechny dřevěné podlahy nesnesou stejnou zátěž

Mají rozdílné parametry možného zatížení. Měkké dřevo z jehličnatých stromů snese zátěž nízkou, tvrdé dřevo z listnatých stromů je velice odolné. Nejvyšší tvrdostí se vyznačují exotické dřeviny z jihoamerických a afrických pralesů.

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, které na našem webu najdete v sekci Naše služby.