Venkovní terasy

Dřevěné, kompozitové, dlážděné, kamenné, betonové nebo venkovní terasy z jiných materiálů, všechny tyto zpevněné exteriérové plochy jsou plně funkčními součástmi komerční nebo obytné budovy, u které je řešena. Dobře řešená zpevněná venkovní plocha má na začátku své realizace detailně propracovaný projekt, jako každá jiná stavba Tento projekt neřeší jen její umístění a výběr materiálu pro její zhotovení. Důležité je také řešení její vazby na stavbu, schodiště, bazén, navazující zahradu a další prvky dotčené architektury. My v Podlahy Praha s.r.o. umíme našim zákazníkům při řešení venkovní terasy pomoci.   

Důležitým detailem projektu je stanovení systému montáže dřevěné terasy.

Podlahy Praha, s.r.o. je společností, která má dlouholetou zkušenost v oboru prodeje a instalace venkovní terasy. Umíme řešit nejen venkovní plochy rodinných domů a bytů, realizujeme také terasy komerčních budov.  V našem podlahovém studiu jsme připraveni svým zákazníkům prezentovat vhodné materiály, používané na pochozí plochy teras. Pro konkrétního klienta řešíme individuální výběr, kontrolu podkladů, zaměření, skladbu i detaily jeho venkovní terasy. Klientům nabízíme bezplatné zpracování cenové nabídky.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Venkovní terasy vhodně propojí exteriér s interiérem

Samotný projekt venkovní zpevněné plochy je souhrnným řešením celého spektra požadavků a hledisek a nezačíná pouhým výběrem pochozího terasového materiálu. Dalšími kritérii jsou například stanovení velkosti, tvaru, uspořádání venkovní terasy a její vazby na stavbu a okolí. Terasu, která je projektována jako součást novostavby domu, je nutno řešit jako celek se stavbou budovy. Spolu tak mohou tvořit ucelený stavební prvek. Jestliže chcete řešit zastřešení části nebo celé venkovní terasy navázáním na konstrukci střechy domu, je společný projekt pro dům i terasu nezbytností.

Stavbu venkovní zpevněné pochozí plochy může vlastník řešit k již postavenému domu. Montáž takové venkovní terasy nesmí narušit konstrukci stávající stavby. Jestliže majitel nemůže vybudovat zamýšlenou terasu najednou z důvodu velké finanční zátěže, měl by zvolit menší rozměr této užitné plochy nebo její vybudování odložit. Úsporu na profesionální montáži a použitém materiálu nedoporučujeme. Venkovní terasy jsou volným pokračováním interiérů a jejich řešení by mělo odpovídat stylu budovy a jejího zařízení.

Velký dům s prostornými místnostmi a velkými okny vhodně doplní prostorné venkovní terasy.

Většina zákazníků naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. volí jako pochozí materiál pro své venkovní terasy masivní dřevěná prkna v různých provedeních. Z důvodu tohoto klientského zájmu se na dřevěné terasy, jejich prodej a instalaci, specializujeme. Výběr dřeviny, který provádíme podle vzorků v našem podlahovém studiu, se ve většině případů odvíjí od její ceny nebo od dřeva, pohledově přiznaného na řešené stavbě.

Dřevěné venkovní terasy můžeme rozdělit podle materiálu, použitého při montáži na:

  • Venkovní terasy z tepelně upraveného dřeva Thermowood
  • Venkovní terasy z jehličnatých dřevin
  • Venkovní terasy z exotických dřevin

Venkovní terasy z tepelně upraveného dřeva Thermowood

Oblíbenou a cenově dostupnou alternativou mezi levnými jehličnatými a cenově náročnými tvrdými exotickými dřevinami jsou venkovní terasy z tepelně opracovaného dřeva evropských listnatých stromů nebo jehličnanů. Tato úprava dřeva je známá jako Thermowood. Jde o tepelné zpracování dřeva v teplotním rozmezí 160 až 215°C, v průběhu kterého dochází ke změně fyzikálních vlastností a vnitřní struktury měkké dřeviny. S výběrem podlahy na terasy v provedení Thermowood Vám u nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. rádi pomůžeme.

Venkovní terasy z jehličnatých dřevin

Klienti, kteří se rozhodnou pro řešení své venkovní terasy z pochozích terasových prken z jehličnatých dřevin volí tyto obvykle kvůli tomu, že je tato dřevina na jejich budově konstrukčně přiznaná na fasádě, ve štítu, na pergole atd. Dalším důvodem může být volba levné dřeviny nebo požadavek na výběr dřeviny, korespondující s přírodou v okolí stavby.  Ne všechny jehličnany jsou však pro použití na terasu vhodné. Vhodnými druhy jsou Sibiřský Modřín, Douglaska a Borovice stepní.

Venkovní terasy z exotických dřevin

Vlastnosti exotických dřevin jsou příčinou obliby těchto materiálů mezi našimi zákazníky. Jedná se zejména o jejich tvrdost, stabilitu a hustotu. Tyto vlastnosti zaručují vyšší odolnost exotické dřevěné venkovní terasy vůči hnilobě dřeva, škůdcům a v neposlední řadě i povětrnostním vlivům. Mezi nejžádanější exotické dřeviny na venkovní terasy řadíme Merbau, Teak, Cumaru a Ipe. Jedná se zároveň o dřeviny ve vyšší cenové kategorii.

Střední cenovou variantou pro zákazníky, kteří řeší instalaci venkovní terasy z exotických dřevin je Massaranduba, Kempas, Badi a Bangkirai. Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha, s.r.o. dokážou svým zákazníkům nabídnout komplexní zpracování nabídky na dodání a montáž teras z exotického dřeva. Umíme pro naše klienty nabídnout řešení venkovní terasy od úpravy podkladu, přes výběr dřeviny a rozměru terasových prken, nabídku povrchového profilování a typu montáže, až po následnou realizaci údržby a čištění dřevěné terasy.

My, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám poradíme při výběru vhodného řešení Vaší venkovní terasy.

Dodání a montáž venkovní terasy si u nás objednávají nejen majitelé rodinných domů s pozemkem, ale také ti, kdo potřebují řešit pochozí plochu balkónu, zimní zahrady nebo lodžie u bytu. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. řeší v praxi také dodání a instalaci venkovní terasy pro restaurace s venkovními předzahrádkami, botanické zahrady a venkovní plochy komerčních staveb. Tyto terasy plní nejen roli estetickou, jsou zároveň praktickými a plně funkčními podlahami.

Venkovní terasy dřevěné, či venkovní terasy dřevoplastové od společnosti Podlahy Praha Vás nezklamou.

Údržba terasy je popsána na webu Renovace podlah Praha, kde lze nalézt i stránku renovace terasy.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, které na našem webu najdete v sekci Naše služby.

Venkovní terasy - videa