Podlahové lišty plastové

Potřebujete vyřešit ukončení podlah a zakrytí kabelů k televizi nebo jiným spotřebičům? Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je dodavatelem většiny typů podlahových krytin pro domácnosti i pro komerční prostory. Nezbytným doplňkem každé podlahy jsou podlahové lišty plastové a přechodové podlahové lišty plastové. Našim klientům umíme pomoci nejen s výběrem podlahy, ale zároveň řešíme vhodné doplňky. Širokou škálu vzorníků těchto podlahových lišt máme k dispozici a klientům ukážeme, jak budou korespondovat s jejich novou podlahou.

Správným výběrem podlahových lišt plastových na kabely docílíte dokonalého vzhledu podlahy

Podlahové lišty plastové na kabely jsou nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Nezáleží na tom, o který typ podlahy se jedná. Tyto lišty plní nejen úlohu při ukončení podlah u stěn, ale jsou to zároveň plně funkční doplňky každé podlahy. Podlahové lišty, používané při pokládce podlahových krytin, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové lišty plastové soklové a přechodové podlahové lišty plastové.  

Podlahové lišty plastové - soklové

Tyto nazýváme též obvodovými lištami a v interiérech slouží hlavně pro ukončení všech typů podlah, pro překrytí dilatačních spár u plovoucí podlahy, pro zakrytí vedení potřebných elektrických rozvodů kabelů a v neposlední řadě jako ochrana stěn při vytírání podlahových ploch. Tyto podlahové lišty plastové můžeme obecně rozdělit podle jejich zpracování a řešení při zakrytí kabelů na:

  • Podlahové lišty plastové s plným profilem
  • Podlahové lišty plastové s dutým profilem

Podlahové lišty plastové s plným profilem

Ve většině případů se jedná o podlahové lišty plastové, používané především jako sokly k PVC. Jedná se o PVC pásy, které v profilu L lepíme na stěnu i na podlahy PVC zároveň. Tyto lišty nejsou z hlediska možnosti uložení kabelů a vodičů vůbec efektivní. Jsou sice v současné době nejrozšířenějšími k PVC, ale z praktického hlediska nedokážou zakrýt kabely. Kritériem jejich oblíbenosti je jejich nízká cena a dobrá dostupnost.

Mezi soklové podlahové lišty s plným profilem můžeme rovněž zahrnout MDF a dřevěné masivní podlahové lišty, dýhované podlahové lišty a kovové podlahové lišty. Také v těchto případech se jedná o profily, které málokdy dokážou vyřešit potřebu snadného přístupu k nainstalovaným rozvodům a kabelům. Z tohoto důvodu se někteří výrobci podlahových krytin ve svém výrobním programu zaměřili na výrobu podlahových lišt plastových na kabely s dutým profilem.

Podlahové lišty plastové s dutým profilem

Tyto podlahové lišty plastové s dutým profilem jsou vyrobené pro potřebu zakrytí vedení kabelů a bývají použity k podlahám z PVC, vinylu, k laminátovým plovoucím podlahám a někdy si je zákazníci vyžádají i k podlahám dýhovaným, dřevěným masivním nebo k linoleu a dlažbě. Jedná se o duté profily soklových lišt a tudíž je jejich montáž nutná za pomoci systémových prvků, kterými jsou vnitřní rohy, vnější rohy, spojky, zakončení levé a pravé a u některých typů i základová lišta.

Na našem trhu tyto podlahové lišty plastové nabízejí výrobci Fatra, Arbiton, Vox a Döllken. Z produkce českého výrobce Fatra si může náš zákazník vybrat dutou soklovou lištu THX, která je vyrobena přímo k některým dekorům vinylové lepené podlahy Fatraclick. Jedná se o profil, který se montuje přímo na zeď a má přední odnímatelný pruh, pod který může klient uložit potřebné kabely. Na stejném principu jsou zkonstruovány i produkty výrobce Arbiton LM55 a výrobce VOX a jeho lišty IZZI, BAMBI a MAGNUM.

Všechny výše uvedené podlahové lišty plastové mají shodný tvar a konstrukci. Liší se pouze svou výškou a dekory. Cena a dostupnost těchto soklových lišt jsou pro klienty zajímavé. Posledním výrobcem, jehož obvodové lišty na kabely má naše společnost v nabídce, je Döllken. Jeho nabídka je z uvedených firem nejširší. Zákazníci si zde mohou vybrat od standardního prolomeného S profilu, přes lišty ve tvaru oblouku, rovné kubické lišty i lišty ploché, umožňující vložení pruhu podlahy z laminátu nebo dřeva.

Nejoblíbenější a zároveň nejlevnější podlahovou lištou plastovou od společnosti Döllken je profil SLK50. Tato lišta má shodnou konstrukci jako duté profily od ostatních uvedených výrobců, ale její velkou výhodou je skutečnost, že je k dostání v 85 dekorech! Předchůdcem této podlahové lišty je model USL50, který je vyráběný z pěnového PVC. Jedná se o profil, který jediný z uvedených lišt plastových nepotřebuje k montáži lišt systémové doplňky. Její rohy, kouty a konce může podlahář řešit zaříznutím a sesazením v požadovaném úhlu.

Ostatní podlahové lišty plastové z produkce společnosti Döllken vyžadují při své montáži tak zvaný základní (nosný) profil. Tento nosný profil se objednává zároveň s krycím dekorovaným profilem. Základový profil namontuje podlahář na zeď u již položené podlahové krytiny. Do tohoto profilu mohou být uloženy potřebné kabely a následně je lišta jednoduchým nasazením krycího profilu uzavřena. Takto fungují podlahové lišty MD63, SL48 a MIG.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahové lišty plastové - přechodové

Standardní přechodové podlahové lišty se používají pro zakrytí jednotlivých přechodů mezi podlahovými krytinami nebo k jejich ukončení. Vyrábí se z hliníku nebo MDF a jsou dekorovány foliemi s dekorem dřeva, dřevěnými dýhami nebo jsou eloxované v různých kovových dekorech, například zlato, stříbro, champagne nebo bronz. Tyto přechodové podlahové lišty na kabely se vyrábí v různých šířkách a profilech, podle toho, jaký přechod potřebujeme řešit. Obecně pod tyto profily dokážeme skrýt maximálně jeden úzký kabel, a to ještě v případě, že řešíme přechod mezi plovoucími podlahami.

Pro řešení uložení vodičů do přechodové lišty i na samotné ploše podlahy je profil Aspro Volta G3. Jedná se o dvoudílný přechodový profil pro zakrytí kabelů vyrobený z tvrzeného PVC. Lišta Aspro Volta G3 na kabely je dekorována potiskem a její povrch je lakovaný. Tento přechodový profil se skládá ze základny a krycí dekorované části. Základnu je možno připevňovat lepením nebo pomocí hmoždinek. Nevýhodami této přechodové lišty plastové na kabely je její masivní rozměr šíře 74mm a výška 13mm a malý výběr dekorů.

My, v Podlahy Praha s.r.o., se snažíme svým zákazníkům nabídnout co nejvhodnější řešení výběru a montáže podlahy