Podlahové lišty a profily

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se dlouhá léta zabývá prodejem a montáží podlahových krytin pro domácnosti a komerční prostory. Nezbytnou součástí každé zrealizované podlahy jsou podlahové lišty a profily. V našem podlahovém studiu klientům pomáháme nejen s výběrem podlahy, ale zároveň řešíme ke konkrétní podlaze vhodné doplňky. V naší nabídce máme vzorníky těchto podlahových lišt a profilů od různých výrobců a umíme názorně našim klientům prezentovat, jak bude jejich podlaha vypadat.

Při správném výběru podlahových lišt a profilů docílíme dokonalého vzhledu podlahy

Podlahové lišty a profily jsou nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Sebedražší podlaha bez vhodně vybraných a namontovaných soklových a přechodových lišt nevypadá dobře. Tyto lišty plní nejen roli estetickou, ale jsou zároveň plně funkčními doplňky Vaší podlahy. Podlahové lišty a profily, které se používají při pokládce podlah, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové lišty a profily soklové a podlahové lišty a profily přechodové.  

Podlahové lišty a profily - video

Podlahové lišty a profily soklové

Tyto Podlahové lišty a profily soklové někdy také nazýváme jako podlahové lišty obvodové. U podlahových krytin plní funkci ukončení podlah u stěn, překrývají obvodové dilatační spáry plovoucích podlah, řeší zakrytí vedení elektrických a jiných rozvodů kabely. V neposlední řadě slouží jako praktická ochrana stěn při čištění podlahových krytin. Tyto podlahové lišty a profily můžeme obecně rozdělit podle materiálu, použitého při jejich výrobě na:

  • MDF podlahové lišty a profily
  • Dýhované podlahové lišty a profily
  • Masivní dřevěné podlahové lišty a profily
  • Plastové podlahové lišty a profily
  • Kovové podlahové lišty a profily

MDF podlahové lišty a profily

jsou v současné době nejrozšířenějšími podlahovými lištami, které používáme při pokládce podlah. Jejich oblibu zajišťuje nízká cena, variabilní provedení profilů a velmi široká škála dekorů.  Jelikož se jedná o podlahové lišty a profily z papíru, lisovaného pod tlakem, mají renomovaní výrobci plovoucích laminátových podlah ve svém výrobním programu nejen samotné krytiny, ale zajišťují i výrobu MDF soklových lišt v dekoru svých podlah.

V současnosti naši zákazníci při výběru podlahové lišty a profilu volí tvarově i barevně jednodušší varianty těchto doplňků. Často se setkáváme s požadavkem na montáž lišt v barvách od klasické bílé, přes jemné pastelové barvy až po kovové dekory. Vzory dřeva a kamene jsou však také stále žádané. Záleží pouze na klientovi, jestli chce své lišty ladit k dekoru podlahy, nebo jestli se při výběru soklů bude orientovat například podle obložek dveří, svého vestavěného nábytku nebo jiných bytových doplňků.

Klient se může rozhodnout pro různou výšku svých podlahových lišt a profilů. A to od standardních 4 cm až po výšku 10 cm, ale i zde platí stejné pravidlo jako při výběru velikosti dekoru na podlaze, a to čím menší místnost, tím by měl být použit drobnější dekor podlahy a k němu nižší soklová lišta. MDF obvodové lišty obvykle montujeme přilepením na zeď. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže svým klientům nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných MDF soklových lišt a profilů.

Dýhované podlahové lišty a profily

jsou, dekorovány dýhou z ušlechtilého dřeva a jsou určeny především k dýhovaným plovoucím podlahám a podlahám z masivního a vrstveného dřeva. Tyto podlahové lišty a profily se vyrábějí dýhováním smrkového jádra. Pohledová dýha může být z jakékoliv dřeviny, takže je svým klientům můžeme nabídnout v dekoru běžných evropských dřevin, kterými jsou Dub, Buk, Jasan, Olše, ale také v exotických dřevinách. Z těch jsou nejčastěji používanými Merbau, Jatoba, Teak nebo Bambus a Palissander.

Povrchovou úpravou těchto dýhovaných soklových lišt může být nejen lak, jak jsme byli doposud zvyklí, ale v některých případech i olej a jeho barvené varianty. Dýhované podlahové lišty a profily obvykle montujeme lepením na zeď nebo instalací do speciálních příchytek. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. pro své klienty zpracovává nabídky vhodných dýhovaných obvodových lišt.

Masivní dřevěné podlahové lišty a profily

většinou používáme k ukončení dřevěné podlahy nebo podlah dýchované. Jejich nevýhodou bývá menší stálost materiálu při změně vlhkosti nebo teploty v prostředí, ve kterém jsou nainstalovány. Cena masivních soklových lišt je obvykle vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z kmenů stromů. Dřevěné lišty dodáváme s povrchovou úpravou lak nebo olej. K parketovým podlahám používáme ploché nebo profilované dřevěné lišty, které upevňujeme hřebíčky do podlahy. K podlahám z prken jsou vhodnější vyšší masivní dřevěné podlahové lišty a profily.

Plastové podlahové lišty a profily

podlahy z PVC nejčastěji používáme klasické plastové pásy v profilu L. Jde o nejlevnější z obvodových profilů. Další plastové podlahové lišty a profily jsou velmi podobné MDF lištám. Tyto obvodové lišty mají tu přednost, že některá z jejích provedení mohou sloužit i jako podlahové lišty na kabely. Soklové lišty s těmito profily obvykle montujeme přímo na zeď nebo do vodící lišty. Ke kobercům, PVC a k přírodnímu linoleu můžeme použít základové plastové profily, do kterých vložíme pásek z povlakové krytiny, použité na podlaze.

Kovové podlahové lišty a profily

Jsou nejméně rozšířené z uvedených provedení obvodových lišt a to především pro svou vysokou cenu. Tyto podlahové lišty a profily se vyrábějí z nerezové oceli nebo hliníku. Povrchová úprava bývá v eloxovaném, leštěném nebo broušeném provedení. Výška těchto lišt se liší podle výrobního programu jednotlivých výrobců. Tyto podlahové lišty lepíme na zeď nebo je montujeme jako systémové celky.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahové lišty a profily přechodové

Podlahové lišty a profily přechodové používáme pro překrytí přechodů mezi podlahovými krytinami, k jejich ukončení, nebo pro ukončení schodových hran. Jedná se o přechodové, vyrovnávací, náběhové a schodové hrany. Vyrábí z různých materiálů, v nepřeberném množství dekorů a ve velké škále tvarů a velikostí. Zákazníci naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. si podle vzorníků mohou vybrat takové, které jim budou technologicky a esteticky vyhovovat nejlépe.

Podlahové lišty a profily přechodové - kovové

Nejpoužívanější podlahové lišty a profily přechodové jsou vyrobeny z hliníku a jsou dekorovány foliemi, dřevěnými dýhami, nebo jsou eloxované. Tyto přechodové lišty jsou mezi podlaháři nejoblíbenější pro své univerzální použití, relativně nízkou cenu a hlavně pro vysokou odolnost při používání. Vyrábí se v různých šířkách a provedeních podle toho, jaký přechod potřebujeme řešit. Přechodová lišta, použitá ve dveřním prostupu, je montována tak, aby byla při zavření dveřního křídla ukrytá pod ním.

Podlahové lišty a profily přechodové - dřevěné

Nejstarším, doposud používaným, systémem při zakrytí přechodu jednotlivých podlah jsou podlahové lišty a profily dřevěné. Jejich nejrozšířenější formou jsou dveřní prahy. Někteří výrobci vrstvených podlahových krytin vyrábějí vlastní přechodové lišty a schodové hrany, které jsou opatřeny stejným zámkem, jako mají jejich podlahy. Tyto přechodové lišty a hrany jsou systémové a dají se použít pouze k podlahám od stejného výrobce.

Podlahové lišty a profily přechodové - MDF profily

Levnější variantou systémových podlahových lišt a profilů přechodových jsou MDF profily. Stejně jako systémové dřevěné přechodové profily a hrany jsou opatřeny zámkovým systémem, kompatibilním pouze s podlahami od shodného výrobce. Na trhu se můžeme setkat s variabilními profily, které je možno drobnou úpravou změnit z přechodových na náběhové. Tyto systémové podlahové lišty jsou dekorovány podle prodávaných plovoucích podlahových krytin. My ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. dokážeme našim klientům pomoci s jejich výběrem.