Kartáčování dřevěných podlah

Znáte výraz „drátkování parket“? Možná Vaše babička si vzpomene a ráda (možná nerada..) Vám o tom bude vyprávět. Doba však pokročila a klasické drátkování se již neprovádí. Ale my máme řešení! V současnosti umíme podlaze dodat nový vzhled za pomoci speciální technologie, která dřevo vykartáčuje a tímto vzniká kýžená struktura dřeva, která bude nezaměnitelná, čistá a svěží. Podlaha ožije.

Léty prověřená tradice montáže dřevěných podlah nás vede k návratu ke kořenům a zanechání tak tohoto skvostu pro další generace. Dřevo v interieru autenticky navozuje pocit tepla. Jeho textura je cítit na dotek a to tak z běžného bydlení dělá DOMOV! Nebojte se změny, ty v životě přichází… nechte do Vašeho interiéru vejít unikátní styl, který ocení každý, kdo uznává tradici, avšak v trendy stylu.

Kartáčování dřevěných podlah speciální technologií se provádí po celkovém zbroušení. Krásně tak zvýrazní kresbu dřeva a dodá podlaze nezaměnitelný vzhled. Dbáme na kvalitu, používáme pouze certifikované výrobky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou zdravotně nezávadné. Nebojte, cena není příliš vysoká s přihlédnutím k tomu, jakou službu Vašemu oku udělá.

Ať už máte prkna nebo parkety, neváhejte nás kontaktovat, rádi se budeme věnovat Vaším požadavkům, poradíme, zaměříme... Jsme profesionálové a za svojí prací si stojíme. Zajistíme kompletní servis, který s využitím našich prémiových služeb požadujete.

Důvody proč kartáčovat podlahu:

 •     vynikne struktura
 •     rustikálnější vzhled
 •     jedinečné ošetření dřeva
 •     vypadá to fakt skvěle :-)

 

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

 

 

Kartáčování dřeva dodá dřevěné podlaze nádech letitosti a vdechne do interiéru atmosféru časů minulých

Dřevěné podlahy i dřevo obecně je dnes stále hojně používaným materiálem v oblasti interiérového designu. Dřevěné podlahy jsou dlouhé roky tradičním řešením, protože perfektně povrchově upravené dřevěné podlahy dokážou v interiéru vytvořit příjemnou atmosféru.

Vzhled dřeva se neodvíjí jenom od druhu použité dřeviny, ale také od konkrétní povrchové úpravy. Povrchovou úprava nemusí být pouze nátěr dřeva v podobě laku, lazury či oleje, ale existuje například i tzv. kartáčování nebo také drásání dřeva, které je někdy označováno také jako strukturování dřeva.

Toužíte po tom, aby Vaše nová dřevěná podlaha vypadala staře, zašle a letitě, jako by ve vašem interiéru zůstala z dob po babičce? Společnost Podlahy Praha je tu pro Vás! Profesionálně provedeným kartáčováním dřeva umíme dřevěným podlahám dodat patinu staré a léta používané věci. Pro naše podlaháře s letitými zkušenostmi je kartáčování dřeva a dřevěných podlah hračkou.

Proč si pro kartáčování dřeva vybrat společnost Podlahy Praha?

 • na kartáčování dřeva jsme odborníci s dlouholetými zkušenostmi
 • provádíme kartáčování dřeva, podlahových prken, obkladů stěn a stropů, nábytku i drobných interiérových doplňků
 • disponujeme týmem vlastních proškolených podlahářů
 • používáme kvalitní stroje
 • máme rychlé dodací a realizační termíny
 • přizpůsobíme se Vašim představám a požadavkům
 • práci odvádíme rychle a kvalitně
 • pracujeme se špičkovými materiály světových značek
 • kartáčování dřeva a dřevěných podlah provádíme za skvělé ceny!!
 • poskytujeme záruční i pozáruční servis
 • ochotně řešíme i komplikované zakázky
 • zabýváme se prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem souvisejícím s podlahovinami všeho druhu

Co kartáčování (drásání) dřeva znamená?

Kartáčování dřeva je technologický postup, při kterém dochází k odstranění měkčích částí dřeva - dužiny Jedná se o speciální povrchovou úpravu dřeva, při níž se mechanickou cestou odstraní z povrchu měkčí část letokruhů.

Kartáčováním dřeva se zvýrazní struktura dřeva a vynikne jeho krása. Dřevo tím získá velmi působivý, rustikální vzhled. Stejný efekt je docílen přirozeně u dřevěných povrchů namáhaných mechanickými či přírodními vlivy, ale až po několika desetiletích.

Mimo tohoto požadovaného efektu se drásáním dřeva zvýší také odolnost vůči mechanickému poškození. Tato odolnost bude výrazně vyšší než u hladkých dřevěných povrchů.

Kartáčování dřeva je zajímavý dekorační prvek vhodný nejen do dřevěných interiérů

Kartáčování dřeva docílí zviditelnění textury dřeva, následným namořením a nakonec povrchovou úpravou kvalitními oleji či laky, si zajistíte estetický prvek, který vydrží další roky.

Kartáčované dřevěné podlahy, obklady a doplňky se uplatňují především v klasických dřevěných interiérech, ale jsou čím dál častěji používány i v moderní architektuře.

Metodou drásání, či kartáčování dřeva je možné upravovat všechny dřevěné produkty – palubky, lišty rámů obrazů, trámy, dřevěné desky a ostatní. Dřevo upravené tímto způsobem můžeme poté použít například k obložení zdí, stropů, nebo k výrobě nábytku, kuchyňských linek, podlah, venkovních staveb, jako jsou třeba pergoly a mnohé další.

Kartáčování dřevěných podlah - video

Stupně kartáčování dřeva:

 • Lehké kartáčování dřeva - tímto typem lze získat lehce zvýrazněnou kresbu patrnou především proti zdroji světla, například oknu.
 • Střední kartáčování dřeva - tento druh povrchové úpravy zvýrazní kresbu i na tvrdších částech dřeva.
 • Hrubé kartáčování dřeva - tato povrchová úprava docílí povrch s velmi hrubým povrchem, jedná se o vytvoření plastického reliéfu na podlaze se zachováním kresby dřeva dle růstu vláken.

Jaké druhy dřeva jsou vhodné ke kartáčování?

K drásání (kartáčování) dřeva je možno použít jakýkoliv druh dřeva nejlépe však z jehličnatých stromů, tedy borovice, smrk, modřín či jedle. Je však možno upravovat dřevo i z listnatých stromů jako je například buk, dub či jasan. Ovšem nejvhodnější pro drásání je dřevo měkké – ze smrku, borovice či modřínu, u nichž je nejvýraznější struktura.

Velmi důležité je při kartáčování dřeva nebo dřevěné podlahy zvolit správný technologický postup. Neodborně provedené kartáčování může znemožnit další renovace podlahy, nebo ji dokonce úplně znehodnotit.  Kvalita a profesionální práce jsou u naší firmy vždy na prvním místě, proto při drásání dřeva klademe vždy důraz na špačkově odvedenou práci a kvalitní a značkové profesionální stroje a nástroje.

Návštěva technika na místě kartáčování dřeva je u společnosti Podlahy Praha zdarma!

Společnost Podlahy Praha se kartáčováním a renovacemi dřevěných podlah zabývá již mnoho let. Po dobu naší činnosti se neustále seznamujeme s novými postupy a materiály, a proto našim zákazníkům dokážeme nabídnout v této oblasti služby na vysoce profesionální úrovni.

Při drásání (kartáčování) podlah klade společnost Podlahy Praha důraz na komplexní servis a spokojenost zákazníka. Mezi naše nabízené služby patří také návštěva technika v místě kartáčování dřevěných podlah zdarma.

Společnost Podlahy Praha nabízí profesionální kartáčování dřeva za příznivé ceny!

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha se vždy snaží zrealizovat přání zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Dokonale znají všechny potřebné postupy broušení dřevěných podlah. Podle aktuálního stavu prken poznají, jak s podlahou naložit, aby byla opět plně funkční a krásná.

Detailní rozpočet kartáčování dřeva a dřevěných podlah je vždy individuální a závisí na specifických vlastnostech prováděného díla jako je rozsah zakázky, členitost ploch, stav podkladu, přístupnost a doprava. Při velkých zakázkách je možná smluvní cena.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis. Vážíme si každého klienta a naším cílem je jeho spokojenost.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. řeší kompletní služby pro Vaše podlahy.