Laminátové podlahy

Laminátové podlahy Praha - symbol komfortu a uhlazeného designu

Pokud si zařizujete například pouze dočasné bydlení, máte malé děti, nebo chováte domácí zvířata, zvítězí u vás při výběru podlahové krytiny laminátové podlahy. A to nejen díky snadné pokládce a příznivé ceně, ale hlavně díky tomu, že jsou odolnější než dřevěné podlahy.

Laminátová podlaha dobře odolává mechanickému poškození, snadno se udržuje, snese mimořádné zatížení, je poměrně odolná proti oděru či skvrnám a je cenově dostupná. Tyto podlahy se stávají stále více populární jak pro domácí, tak i pro komerční prostory. Jednotlivé dílce laminátových podlah se nesesychají, netrhají a podlahy zůstávají po celou dobu životnosti pěkné. Malá konstrukční výška a schopnost vést teplo z nich dělá ideální materiál pro podlahové vytápění.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

 

laminátové podlahy Praha 2
laminátové podlahy Praha
laminátové podlahy Praha 7
laminátové podlahy Praha 1
 
 

Dnešní trh nabízí velký výběr těchto laminátových podlah s různou třídou odolnosti i designu. Pokud správně vyberete a budete o ni řádně pečovat, budete jistě spokojeni. Vybírání laminátové podlahy vyžaduje konzultaci s odborníky. Jak vybrat nejefektivnější design? Jak probíhá pokládka podlahy?  A jak si vybrat tu správnou? S důvěrou se obraťte na společnost Podlahy Praha s.r.o., která laminátové podlahy dodává a pokládá již řadu let a má s nimi bohaté zkušenosti.

Laminátové podlahy - výhody

 • Jednoduchá a rychlá pokládka laminátové podlahy
 • Možnost pokládky na podlahové vytápění
 • Přijatelná cena 
 • Odolnost vůči mechanickému namáhání
 • Odolnost prosti vysokým teplotám a UV záření
 • Snadná údržba laminátových podlah a minimální špinivost
 • Široký výběr dekorů
 • Odolnost proti poškrábání
 • Šetrnost k alergikům a astmatikům

Laminátové podlahy - nevýhody

 • Cena výrazně ovlivňuje kvalitu
 • Je chladná na dotek
 • Hlučnost – levné protihlukové podložky nestačí
 • Přitahuje prach více než dřevěné podlahy
 • Není možná renovace podlahy (na rozdíl např. od dřevěných podlah)

Laminátová podlaha má schopnost zachovat si krásu po dlouhou dobu.

U laminátových podlah existují výrobky odlišné tloušťkou lamely, skladbou jednotlivých vrstev, kvalitou, izolačními schopnostmi, délkou záruky a koneckonců i cenou. Odolnější (a dražší) podlahy jsou vyrobeny z vysokotlakého laminátu, méně odolné, levnější melaminové, z přímých laminátů. Životnost se pohybuje od 10 do 30 let v závislosti na kvalitě.

Jádro laminátových podlah tvoří tvrdá a vysoce kvalitní HDF deska z přírodního dřevovlákna. Na této desce se nachází papírová vrstva s dekorem, kterou kryje odolný laminátový film proti oděru a obrusu. Na podlahách nové generace je laminát nahrazen UV laky, což vytváří teplejší dojem na omak. Nejspodnější část desky tvoří protitažný papír, který zajišťuje rozměrovou stálost materiálu.

Laminátová podlaha - pozor na odolnost!

Odolnost proti oděru odborníci posuzují stupnicí AC1 – AC5, odolnost vůči nárazu kategoriemi IC 1 až IC 3. Při certifikaci výrobek prochází též zkouškami odolnosti vůči cigaretovému žáru, skvrnám, pohybu nábytkových noh a koleček či testem stability ve vlhkém prostředí.

Laminátová podlaha nejnižších tříd se po­užívá do ložnic a dalších méně frekventovaných prostor, např. do pokojů pro hosty. Podlahy vyšších tříd jsou určeny pro komerční a veřejné prostory s nízkým, středním a silným zatížením.

V nejvíce namáhaných prostorách, tedy v předsíních a v kuchyních se vyplatí pořídit laminátovou podlahu ve vyšší zátěžové třídě.

Se správným výběrem třídy kvality laminátové podlahy podle toho, do jakého prostoru je potřebujete, jak často a k čemu bude prostor využíván, vám odborně poradí profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Laminátové podlahy Praha – cena

Ceny nejlevnějších laminátových podlah se v současnosti pohybují kolem 350,-Kč/m2. Na opačné straně cenového rozpětí a kvality mohou laminátové podlahy stát kolem 800,-Kč/m2. Odborníci varují před nekvalitními podlahami z obchodních řetězců, jejichž cena se pohybuje kolem stokoruny za m2. Cena kvalitní laminátové podlahy se pohybuje přibližně od 450,-/m2 Kč.

Proč takové cenové rozpětí? Vše souvisí s kvalitou a celkovým zpracováním. Nejdůležitější je kvalita lisování prostřední části lamely laminátové podlahy. Ta zaručuje odolnost vůči vlhkosti, stabilitu a sílu zámkového spoje a tím i stabilitu celé podlahy. Na ceně se v neposlední řadě podílí i kvalita provedení povrchové úpravy.

Laminátové podlahy – jak je to s renovací?

Laminátová podlaha se dá velmi špatně renovovat. Na poškozená místa lze použít speciální opravné tmely, které svou konzistencí připomínají pečetní vosk, ale jsou mnohem houževnatější. Pokud by se jednalo o poškození jednoho dílu podlahy, je možné tento díl vyměnit, ale ani to není jednoduché řešení. Podlaháři ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. by museli rozebrat část podlahy, což není příliš doporučováno. Veškeré informace o renovaci naleznete na stránce Renovace podlah.

Laminátové podlahy – údržba laminátových podlah

Optimální teplota v místnosti pro laminátové podlahy se pohybuje mezi 20 – 30 °C společně s relativní vlhkostí mezi 40 – 65 %. Nosná vrstva je velmi citlivá na vlhko, které u ní může způsobit bobtnání a následné sesychání.

Při normálním provozu stačí podlahy zamést na sucho nebo vysát vysavačem. Pro vytření je doporučováno nastříkat na podlahu speciální čistící přípravek a následně jej setřít mopem. Laminátové podlahy je možné také vytřít slabým roztokem vody s čistícím přípravkem.  V tomto případě je ale nutné, aby byl hadr dobře vyždímaný.

Laminátové podlahy Praha - pokládka

Oproti tradičním postupům pokládky podlah např. na rošty nebo lepením, je pokládka laminátové podlahy poměrně rychlá, čistá a pokládaná podlaha přibývá prakticky před očima. To vše může zákazníka svádět k rozhodnutí, že pokládku plovoucí podlahy zvládne hravě sám.

Pokládka laminátové podlahy je ve skutečnosti vysoce odbornou prací. K zaručeně dobrému výsledku je potřeba řemeslná zručnost a mnoho zkušeností s plovoucími podlahami.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá pokládkou podlahových krytin a jejich prodejem již mnoho let. Pokládka laminátové podlahy není pro naše podlaháře žádný problém - můžeme vám nabídnout profesionální provedení a záruku na práci.  Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Naši profesionální podlaháři s letitými zkušenostmi provádějí odbornou pokládku laminátové podlahy všech typů a technologií. Zkušený tým podlahářů vám zaručí, že podlaha, kterou jste si vybrali, splní vaše očekávání.  

Firma Podlahy Praha s.r.o. provede odbornou pokládku podlahy za vás!!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, naleznete ochotné profesionály, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám poradí a upozorní na různá úskalí při pořízení laminátové podlahy. V prodejně si můžete také prohlédnout vzorky všech druhů námi dodávaných podlah.

Můžeme vám nabídnout sortiment laminátových podlah velikého rozsahu, který je v České republice, i v celé Evropě k dosažení.

U společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám se správným výběrem laminátové podlahy poradíme!

Naše společnost vám může nabídnout dodávku i pokládku laminátové podlahy tzv. na „klíč“ – u nás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Nabízíme laminátové podlahy těchto značek:

Laminátové podlahy Egger:

 • podlahy EGGER svými dokonale vzájemně sladěnými detaily, různorodými vzory a technicky rafinovanými prvky navozují příjemnou atmosféru v jakékoli místnosti a při jakémkoli okamžiku života. Podlahy v moderním nebo klasickém stylu a elegantním provedení jsou určeny pro domácí i komerční použití, pro běžné nebo vysoké provozní nároky.

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, které na našem webu najdete v sekci Naše služby.