Marmoleum Forbo

Snem každého ekologicky smýšlejícího člověka je, aby byl v co největší míře obklopen materiály, které nezatěžují přírodu. Podlaha Marmoleum Forbo je jednou z mála podlahových krytin, které jsou 100% přírodním produktem, nenarušují životní prostředí a jsou biologicky odbouratelné. Jedná se o podlahu, která je vyrobena ze zdrojů surovin, které jsou prakticky nevyčerpatelné.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.
              

Marmoleum Forbo od Podlahy Praha s.r.o.

Podlahová krytina Marmoleum Forbo je vyráběno z přírodních materiálů, kterými jsou lněný olej, dřevitá moučka, pryskyřice, přírodní pigmenty, vápenec a juta. Všechny uvedené vstupní materiály jsou obnovitelné i ekologicky odbouratelné.

Marmoleum Forbo - lněný olej

Lněný olej, je základní surovinou při výrobě přírodního linolea Marmoleum Forbo a zároveň propůjčuje linoleu i název.  Tento olej se získává lisováním z lněných zrn. Použití lněného oleje mělo a má historicky široké spektrum. Vařením počínaje až po použití pří léčení respiračních onemocnění. Léčivé vlastnosti tohoto oleje přinášely rychlou úlevu při dušnosti a nachlazení.

Marmoleum Forbo - dřevitá moučka

Dřevitá moučka se při výrobě Marmoleum Forbo používá pro svou schopnost vázat na sebe přírodní pigmenty. Tato vlastnost dřevité moučky zajišťuje přírodnímu linoleu Marmoleum Forbo možnost zvolit velmi široké barevné spektrum při jejich výrobě a zároveň technologicky určuje jejich dlouhotrvající barevnou stálost. Použité dřevo pochází z evropských lesů, které jsou regulovány a kde je každý vytěžený strom nahrazen novou výsadbou.

Marmoleum Forbo - pryskyřice

Jedná se o pryskyřice z borovic, kterou výrobce získává metodou, neškodící jejich růstu. Tato pryskyřice funguje jako pojidlo přírodního linolea Marmoleum Forbo. Spolu se lněným olejem zaručuje přírodnímu linoleu jeho odolnost a flexibilitu.

Marmoleum Forbo - přírodní pigmenty

Jedná se o ekologicky šetrné pigmenty, které propůjčují přírodnímu linoleu Marmoleum Forbo výrazné, živé a nápadité barvy. Tyto pigmenty neškodí životnímu prostředí, protože v nich není obsaženo kadmium ani olovo.

Marmoleum Forbo - vápenec

Jemně mletý vápenec, který se těží prakticky v celém světě, určuje při výrobě přírodního linolea Marmoleum Forbo jeho jemnou strukturu a odolnost.

Marmoleum Forbo - juta

Podkladní vrstvu, která je patrná z rubové strany přírodního linolea Marmoleum Forbo  tvoří juta. Jedná se o přírodní tkaninu, která je upředená z vláken rostliny Juta, vyskytující se v Bangladéši a v Indii. Její přírodní původ zajišťuje obnovitelné pěstování těchto rostlin.

Marmoleum Forbo - proces výroby

Proces výroby podlahoviny přírodní linoleum Marmoleum Forbo je následující: hlavní složka, kterou je lněný olej, extrahovaný ze semen lnu, se rozpustí s pryskyřicí z borovice. Následně je do směsi přidána dřevitá moučka získaná z evropského obnovitelného dřeva. Tato složka funguje jako plnivo a zároveň zlepšuje stabilitu použitých ekologicky šetrných barviv. Pro vytvoření jemné struktury hmoty je přidán jemně mletý vápenec. Podkladovou vrstvu a zároveň rub podlahové krytiny Marmoleum Forbo tvoří Juta.

Přírodní původ surovin, ze kterých je Marmoleum Forbo vyrobeno, předurčuje tuto podlahovou krytinu k použití pro uživatele s alergickými reakcemi na chemické produkty. Zároveň je vhodné pro zdravotnictví. Marmoleum Forbo je ideální podlahovinou pro astmatiky a alergiky, školy a předškolní zařízení, specializovaná oddělení nemocnic, pro domovy pro seniory, stravovací zařízení, lázeňské prostory.

Marmoleum Forbo výhody:

  • Přírodní podlahová krytina
  • Vhodná pro alergiky a astmatiky
  • Vyrobená z ekologicky odbouratelných surovin
  • Výrazné zhodnocení ceny prostoru
  • Možnost výběru z široké škály barev
  • Není studené na dotyk
  • Vhodné na teplovodní podlahové topení
  • Podlahovina vhodná do všech typů prostor

Marmoleum forbo - rozdíl mezi PVC a marmoleem

Často se na naší společnost Podlahy Praha, s.r.o., obrací zákazníci s požadavkem na dodání a montáž linolea a přitom mají na mysli PVC. Rozdíl mezi podlahovou krytinou přírodní linoleum Marmoleum Forbo a PVC je v jejich rozdílném složení. Přírodní linoleum je čistě přírodní materiál, zatímco PVC podlahy jsou chemickou sloučeninou polyvinylchloridu. Dále je rozdíl mezi dekorováním těchto podlahovin. PVC je možno dekorovat jakýmkoliv motivem (dřevo, kámen, textil,…), Marmoleum Forbo je obvykle dekorováno barevným mramorováním.

Přírodní linoleum Marmoleum Forbo je vyráběno v široké barevné škále s dekorem mramoru

Podlahová krytina přírodní linoleum Marmoleum Forbo se dodává jako povlaková podlahovina v pásech šíře 2m, nebo jako plovoucí podlaha pro bytové použití v lamelách 300x300mm nebo 900x300mm. V případě plovoucí podlahy se jedná o označení Marmoleum Forbo Click (marmoleum click). Pro oba dodávané typy podlahy je vždy nutný kvalitně připravený podklad, který musí být pevný, rovný, suchý, čistý, soudržný, hladký, celistvý nejlépe přestěrkovaný a přebroušený.

Marmoleum Forbo je přírodní materiál, který má specifické vlastnosti a proto vždy doporučujeme pro pokládku této podlahy oslovit odbornou podlahářskou firmu, jejíž zaměstnanci absolvovali školení společnosti Forbo. Podlahy Praha, s.r.o. jsou takovou společností. Náš prodejní tým Vám dokáže poradit s výběrem přírodního linolea a naši technici na místě pokládky zhodnotí, jestli je pro Vás tato podlahová krytina vhodná. Pokud ano, vypracují Vám bezplatně cenovou nabídku.

Při správném užívání a údržbě Marmoleum Forbo zajišťuje výrobce její životnost 20 – 30 let    

Marmoleum Forbo - video

Podivejte se na náš web zaměřený na marmoleum

Nový web marmoleum (podlahy-linoleum.cz), který jsme pro vás vytvořili vám nabízí mnoho informaci.

Zde jsou nejžádanější stránky:
Podlahová krytina marmoleum
Marmoleum vzorník
Marmoleum ceník
Marmoleum vzorník ceník fotogalerie
Marmoleum click
Marmoleum Forbo

Marmoleum Forbo - Dekory

Forbo Marmoleum

Marmoleum Walton uni tl.2,5mm Všechny dekory
Marmoleum Walton uni tl.2,5mm
Marmoleum Walton cirus tl.2,5mm Všechny dekory
Marmoleum Walton cirus tl.2,5mm
Marmoleum Vivace tl.2,5mm Všechny dekory
Marmoleum Vivace tl.2,5mm
Marmoleum Striato tl.2,5mm Všechny dekory
Marmoleum Striato tl.2,5mm
Marmoleum Concrete tl. 2,5 mm Všechny dekory
Marmoleum Concrete tl. 2,5 mm
Mamoleum Real tl. 2,5 mm Všechny dekory
Mamoleum Real tl. 2,5 mm
Marmoleum Fresco tl.2,0mm Všechny dekory
Marmoleum Fresco tl.2,0mm
Marmoleum Piano tl. 2,5mm Všechny dekory
Marmoleum Piano tl. 2,5mm
Marmoleum Fresco tl.2,5mm Všechny dekory
Marmoleum Fresco tl.2,5mm