Linoleum – Ceník

Ceny linoleí se mění v závislosti na zvoleném typu podlahy. Doporučujeme Vám při hledání ceny produktu vždy nahlédnout na jednotlivé zboží, kde je cena za linoleum uvedena. Zboží najdete na stránce Linoleum vzorník. Ceník pokládek najdete na stránce Ceník a více informací o pokládce linolea na stránce Pokládka linolea

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Linoleum je moderní podlahový materiál, který má dlouhou historii.

Tato podlahovina, kterou dnes najdete na trhu pod různými názvy, nejčastěji však linoleum a podlahová krytina marmoleum, se vyrábí z přírodních surovin, jako je lněný olej, vápenec, jutová textilie, přírodní pigmenty, pryskyřice a dřevitá nebo korková moučka.

Pro mnohé lidi je překvapivé, že linoleum patří mezi podlahové krytiny používané již více než sto let. Někdy je linoleum zaměňováno s podlahovými krytinami z PVC (polyvinylcholoridu). Přitom mezi těmito materiály je výrazný rozdíl, ačkoliv jsou si na první pohled velmi podobné. Základní rozdíl je v jejich složení. Zatímco linoleum je vyráběno na ryze přírodní bázi, základ PVC podlahy je syntetický.

Svěží, dynamické a vzrušující moderní podlahy z linolea používají starou techniku a nejnovější technologii. Ideální kombinace přírodní kvality a odolností je dokonalou volbou pro všechny sektory od školství po zdravotní péči. Kompaktní i akustická izolační verze moderního linolea dokáže uspokojit nejnáročnější požadavky na vzhled, funkci, náklady i udržitelnost.

Linoleum ceník

Cena linolea i s pokládkou je přijatelná - pohybuje se mezi 800 - 1200 Kč korun za metr čtvereční. Pozor však na příliš laciné linoleum, bývá velmi tenké, tudíž se snadněji opotřebuje, a téměř nic nevydrží. V porovnání životnosti materiálu v závislosti na ceně vychází levněji podlaha s krytinou z kvalitního linolea.

Linoleum – aktuální ceník

Aktuální ceny za linoleum naleznete na stránce linoleum vzorník a nebo marmoleum vzorník

Linoleum ceník -  výhody

Výhody linolea výrazně převyšují jeho nevýhody!

Linoleum je odolná přírodní podlahovina. Je probarveno v celé své tloušťce, je odolné proti vrypům, oděru a rychlému prošlapání. Díky své pružnosti velmi dobře tlumí kročejový hluk. Linoleum je výborné i z hlediska bezpečnosti - samo se nevznítí a v případě požáru nepřispívá k šíření ohně. Má nehořlavý povrch, který je schopný odolat hořící cigaretě.

Povrch linolea je teplý, příjemný na dotek a odolává vysokému bodovému zatížení například od nohou nábytku nebo jehlových podpatků. Proto se hodí nejen do domů a bytů, ale také do komerčních a veřejných prostor. Linoleum se snadno udržuje a je snadné z něj odstranit prach. Na jeho povrchu se nemnoží bakterie a další mikroorganismy. Má také antistatické vlastnosti, které brání vytváření statického náboje, a proto nepřitahuje prach. Pro osoby s dýchacími potížemi a alergiky je linoleum správnou volbou.

Linoleum se výborně hodí k dotváření interiérů. Pro svoji celkovou odolnost a také barevnost je linoleum velmi oblíbené ve školkách a školách. Vyrábí se v přírodních i různých pastelových odstínech, takže jde o velmi dekorativní podlahovou krytinu umožňující vytvářet i ty nejnáročnější vzory. Zároveň se osvědčí také jako snadno udržovatelný materiál v reprezentačních prostorech.

Linoleum je sice velice odolné, ale přesto postupem času dochází k jejich opotřebení. V takovém případě je možno linoleum přebrousit podobně jako parkety. Běžně udávaná životnost linolea se pohybuje mezi 20 - 30 lety, avšak pokud je správně používáno, může vám vydržet i 50 let. Na konci životnosti jej můžete vyhodit s běžným odpadem na skládku. Díky přírodnímu materiálu, ze kterého je vyrobeno, se snadno rozloží a nepůsobí tak negativně na životní prostředí.

Hlavní výhody:

 • antibakteriální, nemnoží se na něm bakterie ani další mikroorganismy
 • vysoká odolnost proti vrypům a oděrům, prošlápnutí
 • povrch je teplý, příjemný na dotek
 • vyrobeno z přírodních materiálů
 • při vyhození na skládku nepůsobí negativně na životní prostředí
 • vyrobeno v mnoha odstínech a barvách
 • vysoká životnost při správném užívání (až 50 let)
 • pružnost
 • biologicky rozložitelné
 • antistatické vlastnosti
 • povrch schopný odolat hořící cigaretě
 • cenová dostupnost
 • snadná údržba linolea

Nedostatky linolea

Nedostatkem linoleových podlah je citlivost na UV záření. Lněný olej se v materiálu vlivem světla pohybuje a místa, která jsou překrytá kobercem nebo nábytkem zůstávají tmavší. Po odkrytí se během dvou týdnů barevné rozdíly vyrovnají. Další nevýhodou je náročnější pokládka, zejména u linolea pokládaného v pásech.

Hlavní nevýhody:

 • citlivost na UV záření  
 • náročnější na pokládku

Linoleum ceník od společnosti Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí linoleum v široké kolekci různých dekorů a šíří.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, na vás čekají ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám odborně poradí, upozorní na různá nečekaná úskalí při koupi i pokládce linolea. Podle charakteru místností a účelu jejich používání vám učíme ten správný typ linolea.  Všechny druhy linolea si zde můžete na vlastní oči prohlédnout a na každý dekor si můžete sáhnout.

V naší prodejně naleznete samozřejmě i mnoho dalších podlahových krytin a široký výběr veškerého příslušenství, které k podlahám patří.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi linoleum dokonale znají a umějí využít všechny jeho vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Linoleum ceník, také by vás mohlo zajímat:

Podivejte se na náš web zaměřený na marmoleum

Nový web marmoleum (podlahy-linoleum.cz), který jsme pro vás vytvořili vám nabízí mnoho informaci.

Zde jsou nejžádanější stránky:
Podlahová krytina marmoleum
Marmoleum vzorník
Marmoleum ceník
Marmoleum vzorník ceník fotogalerie
Marmoleum click
Marmoleum Forbo