Pokládka linolea

Pokládka linolea se liší v závislosti na vybraném materiál. Celoplošné lepení je nutné u rolového linolea. Povrch před pokládkou musí být tvrdý, suchý a hladký. K lepení se používají speciální lepidla určená výhradně k pokládce linolea. Pokud chcete znát ceny pokládky, nabídku najdete na stránce Ceník nebo Vám na základě Vašich podkladů uděláme cenovou kalkulaci.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Linoleum - praktičnost a styl pro všechny podlahy

Linoleum dnes již není lacinou podlahou určenou k překrytí betonových podlah panelových domů. Pro svoje vlastnosti, kvalitu, estetiku a praktičnost si v posledních letech našlo cestu do mnoha moderních domácností. Jestliže potřebujete odolnou, levnou a téměř bezúdržbovou podlahovou krytinu s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, pak pro vás bude linoleum tou správnou volbou. Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí linoleum v desítkách dekorů, tlouštěk a tvrdostí. Samozřejmostí je u naší firmy i odborná pokládka linolea našimi zkušenými podlaháři.

Naši zkušení podlaháři provádí profesionální pokládku všech druhů linolea. Poradíme vám také při výběru vhodného typu linolea a seznámíme vás i se správným způsobem údržby linolea, aby jeho životnost byla co nejdelší. Správná pokládka linolea provedená našimi zkušenými podlaháři je nejlepší zárukou pro to, abyste se mohli z krásy a užitku linolea těšit dlouhá léta.

Výhody podlahy z linolea

 1. Velký výběr dekorů a barevných odstínů linolea a jejich vzájemná kombinovatelnost
 2. Přírodní materiál s dlouhou životností (10 - 30 let podle intenzity zatěžování)
 3. Barevná, tvarová a vzorová stálost
 4. Rychlost pokládky - podlahu pro celou místnost lze položit z jednoho kusu linolea za 10 minut
 5. Ve srovnání s cenami podlah z přírodních materiálů nízká pořizovací cena
 6. Měkký došlap a pružnost, anebo naopak vysoká tvrdost
 7. Nízká hlučnost při chůzi
 8. Vysoká tepelná a zvuková izolace 
 9. Snadná údržba - lze snadno umývat vodou i desinfekčními prostředky - údržba linolea
 10. Poškozené místo se dá snadno opravit zabarveným tmelem ze včelího vosku
 11. Vysoká odolnost vůči škrábancům i cigaretovým nedopalkům

Výběrem linolea starost nekončí - linoleum je potřeba kvalitně položit

Podstatnou podmínkou pro správnou funkci podlahy z linolea je kvalitně provedená pokládka linolea zkušenými podlaháři. Pokud jste se pro podlahu z linolea již rozhodli a máte ji vybranou, rádi vám nabídneme naše služby a provedeme rychlou, kvalitní a levnou pokládku linolea.

 

Pokládka linolea Praha – jak to probíhá

 • Příprava

Podklad musí být rovný, pevný, suchý a čistý. Pokud pokládáme linoleum ve starém objektu, je nutné provést úpravy, které zaručí bezproblémový povrch. Z důvodu přizpůsobení se podmínkám by mělo být linoleum před pokládkou minimálně 24 hodin umístěno svisle v místnosti, ve které se bude pokládat.

 • Nářadí a pomůcky

Pro správnou pokládku linolea je potřeba ocelové pravítko, nůž s rovnou a zahnutou čepelí, ořezávač krajů, přítlačný válec, horkovzdušná svářečka, kladívko, ruční frézka, kvalitní lepidlo, špachtle na roztírání lepidla a svařovací šňůry.

 • Instalace

Teplota v místnosti by neměla klesnout pod 18 °C, vlhkost nesmí být více než 70%. Pokud budeme linoleum pokládat v místnosti s podlahovým topením, je nutné ho 48 hodin před pokládkou vypnout. Lepení linoleaPásy linolea nařežeme speciálním kvalitním nožem a pokládáme je v jednom směru s mírně překrytými okraji. Odřezané pásy se musí nechat ležet rozvinuté nejméně 24 hod. Okraje pásů se po celkovém položení odříznou tak, aby k sobě pevně přiléhaly.

 • Lepení

Vždy používáme pouze lepidlo určené pro lepení linolea. Lepidlo nanášíme na naprosto čistou podlahu pomocí ozubené špachtle a linoleum postupně zatlačujeme do čerstvého neodvětraného lepidla. Pokud vzniknou vzduchové bubliny, vytlačíme je od středu směrem ke krajům. Na závěr použijeme přítlačný válec.

 • Svařování

Spoje doporučují výrobci svařovat kvůli pevnému, vodotěsnému uzavření. Svařovací šňůry mohou být jednobarevné ve stejné barvě s barvou linolea nebo vícebarevné. Před svařováním musí být lepidlo naprosto suché. Spoje sváříme svařovací pistolí při teplotě asi 350 °C a použijeme též ruční frézku. Svařovaný spoj zarovnáváme na úroveň povrchu linolea.

 • Závěrečná úprava

Pro větší odolnost se na linoleum po přilepení nanáší několik vrstev voskového nátěru. Zvýší se tím odolnost proti vlhkosti a špíně a také prodlouží životnost.

Pokládka linolea – na co si dát pozor

 • Linoleum se nesmí pokládat do  vlhkého prostředí. Pokud linoleum pokládáme na beton, použijeme 0,2 mm tlustou paro-nepropustnou folii.
 • Pokládáme-li linoleum na dlaždičky, musíme podlahu vystěrkovat, aby se na linoleu neobjevily obrysy dlaždiček.
 • S pokládkou linolea začínáme od levé stěny místnosti směrem doprava. Je vhodné počítat s přesahy u stěn cca 4 centimetry. Po položení, vyrovnání a nalepení můžeme přebytečné kusy odříznout.
 • Linoleum je přírodní materiál a má tendenci se pohybovat, musí být proto pořádně přilepené!
 • Je důležité si dávat pozor u rámů dveří a jiných profilů. Linoleum je potřeba podélně naříznout zvenku dovnitř a potom odříznout přesně kolem tvaru zdi.
 • Na závěr pokládky linoleum začistíme pomocí obvodových lišt.

Pokládka linolea od společnosti Podlahy Praha

Pro pokládku linolea využijte zkušeností podlahářů ze společnosti Podlahy Praha s.r.o.!

Pokládka linolea s naší společností probíhá s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu. Zruční profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. umí linoleum perfektně položit, tak abyste byli na 100% spokojeni.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Ve vzorkové prodejně společnosti Podlahy Praha s.r.o. v ulici Komunardů 38, Praha 7 si všechny druhy dekorů linolea můžete prohlédnout a na každý dekor si můžete sáhnout. V naší prodejně naleznete samozřejmě i mnoho dalších podlahových krytin.

Naši odborně vyškolení prodavači vám poradí při výběru potřebné šíře linolea tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu. Spárořez uzpůsobí tak, aby minimalizovali odpad a v místnostech nevznikal spoj. Tím vznikne jednolitý povrch, který vypadá precizně.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi linoleum dobře znají a umějí využít všechny jeho vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Pokládka linolea Praha - mohlo by vás také zajímat

Podivejte se také na náš web zaměřený na marmoleum

Nový web marmoleum (podlahy-linoleum.cz), který jsme pro vás vytvořili vám nabízí mnoho informaci.

Zde jsou nejžádanější stránky:
Podlahová krytina marmoleum
Marmoleum vzorník
Marmoleum ceník
Marmoleum vzorník ceník fotogalerie
Marmoleum click
Marmoleum Forbo