Linoleum podlahy Praha

Podlahy z linolea - lehkost chůze a snadná údržba

Linoleum, dnes prožívá obrození. Ještě nedávno bylo linoleum symbolem pro nevzhlednou tvrdou krytinu z dob socialistické výstavby. V posledních letech jeho obliba prudce stoupá. Dnešní linoleum má kromě názvu s "panelákovými" podlahami velmi málo společného. 

Linoleum podlahy bylo vyrobeno již v 19. století z korkové drti spojené pryskyřicí a lněným olejem. Technologie výroby linolea je neustále vylepšována více než 100 let. Vylepšení linoleum postupně získalo žádoucí kvality především v odolnosti proti opotřebení a chemikáliím. Ve 20. století byly přírodní materiály postupně nahrazeny plasty a byly zcela nesprávně nazývány také linoleem. Ve skutečnosti však jednalo o plastové podlahy.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Linoleum je přírodní materiál - na rozdíl od PVC

Mnoho lidí si plete linoleum s PVC podlahy. Je zde však velký rozdíl - linoleum je (na rozdíl od PVC) vyrobené z čistě přírodních materiálů.

Základem pro výrobu linolea je přirozený lněný olej a pryskyřice. Lněný olej se oxidací přemění na lněnoolejnou fermež. Ta se smíchá s přírodními pryskyřicemi, vápennou a dřevěnou moučkou. Takto vzniklá hmota se naválcuje na jutový podklad a nechá se 4 až 5 týdnů zrát ve vyhřívané komoře. Po vytvrdnutí se na linoleum nanáší povrchová úprava.

Linoleum je čistě přírodní ekologický výrobek. Kromě toho, že jde o obnovitelný materiál šetrný k životnímu prostředí, jsou linoleum podlahy antibakteriální, zdravotně nezávadné a vhodné i pro alergiky. Díky vysokým zátěžovým třídám se hodí i do extrémně namáhaných prostor.

Linoleum podlahy jsou ideální pro obytné prostory i kanceláře.

Linoleum je moderní podlahová krytina

Linoleum podlahy nalézají uplatnění především v moderně pojatých interiérech jako vhodný prostředek pro práci designérů. Zároveň může sloužit i jako snadno udržovatelný materiál v reprezentačních prostorech a v mnoha dalších aplikacích. Moderní technologie umožňují použít linoleum podlahy také v koupelně. Je vhodné i pro kombinaci s podlahovým vytápěním.

Linoleum podlahy se dodávají v rolích o různých šířkách, ve čtvercích nebo v lamelách podobně jako plovoucí podlahu. Jednotlivé části se mohou spojovat svařovacími šňůrami, což umožňuje kombinování barev vzorů i vznik zajímavých obrazců a intarzií.

Jestliže potřebujete odolnou, levnou a téměř bezúdržbovou podlahu s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, pak jsou linoleum podlahy správnou volbou. V současnosti si lze linoleum vybrat z mnoha vzorů, tlouštěk a tvrdostí. Můžete mít prakticky jakýkoli design. Nejvíce se používá vzor dřeva, který často bývá od pravého dřeva k nepoznání.

Linoleum podlahy – rozdělení do dvou kategorií:

 • Linoleum heterogenní- skládají se z několika vrstev, které se od sebe odlišují provedením nebo složením. Tloušťka nášlapné vrstvy určuje stupeň zátěže neboli klasifikační třídu. Některé typy jsou opatřeny tzv. PUR povrchovou úpravou.
 • Linoleum homogenní - mají v celé své tloušťce stejné provedení a složení. Nášlapná vrstva je shodná s tloušťkou podlahoviny. Tyto podlahoviny jsou vodné pro aplikace v objektech s extrémním namáháním, (školy, nemocnice, obchodní domy, výrobní haly a jiné veřejné prostory).

Linoleum podlahy - výhody

 • neztrácí vzor ani po sešlapání
 • jde o přírodní materiál
 • je odolné vůči cigaretovým nedopalkům i škrábancům
 • poškozené místo se dá snadno opravit zabarveným tmelem ze včelího vosku.
 • povrchová úprava vydrží několik let
 • snadná údržba - lze snadno umývat vodou i desinfekčními prostředky
 • vysoká schopnost tepelné a hlukové izolace
 • dle požadavků velká pružnost nebo naopak tvrdost
 • výběr z velkého množství vzorů
 • barevná a tvarová stálost
 • nízká pořizovací cena
 • rychlost pokládky - celou místnost lze položit z jednoho kusu
 • životnost 20 až 30, při správné údržbě až 50 let

Designová rozmanitost linoleum podlahy - velké plus!

Linoleum podlahy - design

Linoleum umožňuje vytvářet na podlahách výrazné vzory, výborně se hodí k dotváření interiérů. K výběru se nabízí desítky vzorů i barev. Na podlaze lze vytvářet zajímavé barevné obrazce z výrazných, nosných barev. Design podlahy tak může vhodně doplňovat interiér. Nalezne uplatnění především v moderně pojatých interiérech jako vhodný materiál pro práci designérů.

Pokud jste spíše nakloněni méně extravagantním řešením, pak lze použít neutrální přírodní barevnost a vzor a získat tak nadčasovou kvalitní podlahu. Vybírat můžete od světlých až po tmavé dekory různých druhů dřeva.

Linoleum podlahy od společnosti Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí širokou kolekci linoleum podlah v různých dekorech a šířích.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Ve vzorkové prodejně společnosti Podlahy Praha s.r.o. v ulici Komunardů 38, Praha 7 si všechny druhy dekorů linoleum podlah můžete prohlédnout a na každý dekor si můžete sáhnout. V naší prodejně naleznete samozřejmě i mnoho dalších podlahových krytin.

Naši odborně vyškolení prodavači vám poradí při výběru potřebné šíře linoleum podlah tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu. Spárořez při navrhování linoleum podlahy do místnosti, uzpůsobíme tak, abychom minimalizovali odpad a v místnostech nevznikal spoj. Tím vznikne jednolitý povrch, který vypadá precizně.

Pokládka linolea s naší společností probíhá s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu. Zruční profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. umí linoleum podlahy perfektně položit, tak abyste byli na 100% spokojeni.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi linoleum podlahy znají a umějí využít všechny vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Linoleum podlahy - Take by vás mohlo zajimat:

Marmoleum click
Podlahová krytina marmoleum
Marmoleum vzorník
Marmoleum ceník
Marmoleum vzorník ceník fotogalerie

 

Kategorie: 
Home page