Masivní dřevěné podlahy - vzorník

Evropské dřeviny

Evropské dřeviny

Zobrazit další dekory
Evropské dřeviny
Zobrazit další dekory

Exotické dřeviny

Exotické dřeviny

Zobrazit další dekory
Exotické dřeviny
Zobrazit další dekory

Bambus

Bambus masiv

Zobrazit další dekory
Bambus masiv
Zobrazit další dekory

ESCO - masiv

ESCO Pelgrim masivní dřevěné podlahy

Zobrazit další dekory
ESCO Pelgrim masivní dřevěné podlahy
Zobrazit další dekory

ESCO Kolonial masivní dřevěné podlahy

Zobrazit další dekory
ESCO Kolonial masivní dřevěné podlahy
Zobrazit další dekory

ESCO Chateau masivní dřevěné podlahy

Zobrazit další dekory
ESCO Chateau masivní dřevěné podlahy
Zobrazit další dekory
masivní dřevěné podlahy Praha 2
masivní dřevěné podlahy Praha
masivní dřevěné podlahy Praha 7
masivní dřevěné podlahy Praha 3
masivní dřevěné podlahy Praha 4
masivní dřevěné podlahy Praha 5
masivní dřevěné podlahy Praha 1
 
 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Masivní dřevěné podlahy - luxus s vůní lesa

Při volbě podlah bereme v úvahu celkový charakter interiéru, pokud zvolíme luxus, výjimečnost, krásu, trvanlivost, zdravý došlap i tepelnou pohodu a rozhodneme se pro kvalitní dřevěné podlahy, nemůžeme nikdy udělat chybu. Toto řešení je vhodné nejen pro klasické pojetí bydlení nebo rekonstrukce historických budov, uplatní se dokonale i v nejmodernějších interiérech. Pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale masivní dřevěné podlahy stačí renovovat a slouží celá desetiletí.

Masivní dřevěné podlahy mají životnost, která se může rovnat životnosti samotného domu, a jsou zároveň evergreenem v designu interiérů. Důvodem pro jejich nesmrtelnost jsou jejich mechanické vlastnosti i jejich přirozená krása, kterou lze využít pro jakýkoli styl. Zvyšují kvalitu obytných ploch viditelným způsobem. Díky dřevu jako přírodnímu materiálu působí každá místnost teplým dojmem a dýchá z ní domácí prostředí.

Mezi základní materiály patří dřevo jehličnatých a listnatých dřevin. Každý druh má svoje specifické vlastnosti, což ovlivňuje možnosti jeho využití. Měkké dřevo se snáze opracovává a pochází většinou z jehličnatých stromů (smrk, jedle aj.). Tvrdé dřevo se získává hlavně z listnatých stromů (dub, buk, bříza, třešeň aj.). Masivní podlahy jsou vyráběny jak z měkkého, tak z tvrdého dřeva. Jednotlivé typy se mezi sebou liší barvou, kresbou, rozměry i technickými vlastnostmi.

Jejich velkou výhodou je dlouhá životnost. Při případném poškození je možná renovace podlahy přebroušením, přelakování nebo naolejováním a podlahy budou opět jako nové. Lak vytváří na podlaze odolnou vrstvu, která dobře odpuzuje nečistoty a odolá i méně šetrnému čištění. Ideální je provádět broušení jednou za osm let. Klíčové vlastnosti masivních podlah udává vybraná dřevina. Od použitého materiálu se odvíjí tvrdost, odolnost i barevný odstín.

Masivní dřevěné podlahy jsou příjemné a díky schopnosti přijímat a zpětně vydávat vlhkost regulují klima v bytě (lakované parkety v menší míře). Díky pružnosti materiálu chrání klouby při chůzi. Protože se dřevo minimálně nabíjí statickou elektřinou, nepřitahuje povrch parket tolik prach, což kromě snazšího uklízení je pozitivní i pro alergiky. 

Masivní dřevěné podlahy se hodí do rodinných domů a bytů. Vhodné je pro ně prostředí se stálou teplotou i vlhkostí vzduchu. Protože dřevo tzv. pracuje (reaguje na okolní vlivy), je důležité udržovat optimální vlhkost (40 až 60 %) a teplotu (18 až 27°C). Jinak se může stát, že podlaha nabobtná, seschne, či dokonce popraská. Předejít tomu lze správnou povrchovou úpravou olejem, voskem a lakem.

Masivní dřevěné podlahy - výhody 

  • Téměř nekonečná životnost - dřevěné masívní podlahy lze mnohokrát přebrousit, lakovat, opravovat
  • Snadná a rychlá údržba
  • Luxusní vzhled
  • Příjemný pocit z užívání přírodního teplého materiálu
  • Výborné izolační vlastnosti (v porovnání s betonem 15-ti násobně lepší)
  • jsou antistatické, jsou vhodné pro alergiky 
  • Vynikající tepelná i zvuková izolace dřevěných podlah

Masivní dřevěné podlahy - nevýhody

  • vysoká cena
  • náchylnost masívního dřeva k deformacím při vysychání a vlhnutí

Masivní dřevěné podlahy - povrchová úprava

Lakované a voskem upravené povrchy lze přebrousit a znovu nalakovat. Lakované povrchy se dají přebrousit a upravit olejem nebo voskem, ale olejované podlahy se již nedají po přebroušení nalakovat. Zato se dobře lokálně opravují, stejně jako podlahy voskované. Většina typů masivních podlah je již z výroby opatřena několika vrstvami akrylového laku. Ten je zatavený a také tvrzený UV zářením, takže je tvrdý a odolný. Více informací ohledně broušení podlah na stránce Broušení parket.

Masivní dřevěné podlahy - pokládka

Masivní dřevěné podlahy se celoplošně lepí k vyrovnanému podkladu a jsou pevně fixovány ke zdi. To je zásadní rozdíl oproti plovoucím podlahám. Pro nutnost dodržet technologické postupy, je lepší svěřit pokládku odborníkům. Profesionální podlaháři ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám zaručí profesionálně provedenou pokládku masivních podlah k vaší naprosté spokojenosti.

Masivní dřevěné podlahy - materiály

Masivní dřevěné podlahy - domácí dřeviny

Dub se řadí k nejpoužívanějším domácím dřevinám. Vyniká tvrdostí a vysokou odolností, snese i vysokou zátěž. Charakteristické jsou také příjemné teplé barevné odstíny dřeva s rustikálním vzhledem. Barva bývá žlutohnědá až žlutobílá.

Borovice má výraznou kresbu a její barevné spektrum se pohybuje v červenobílých odstínech, které vlivem světla tmavnou a získávají červenohnědý odstín. Pro své krásné barvy je borovice velmi oblíbenou dřevinou.

Smrk má pruhovanou nebo žilkovanou kresbu a žlutobílou barvu. Na světle tato podlaha také tmavne. Porovnatelné dřevo má jedle, jejíž barvy se ještě více blíží k bílým odstínům s až modravým nádechem.

Modřín má červenější odstíny než borovice. Časem tmavne a jako krytina vydrží i větší zátěž.

Bukjasan mají odstíny s nádechem bílé a žluté až do červena. Buk má intenzivnější červené tóny, jasan má výraznou texturou, výrazné pruhy nebo žilkování.

Masivní dřevěné podlahy - exotické dřeviny

Exotické dřeviny mají vysokou tvrdost, a tedy i zvýšenou odolnost. Od těch domácích se liší především nezvyklými barvami a kresbou.

Mezi nejčastěji používané exotické dřeviny pro patří například teak, merbau, kempas, wengé, jatoba nebo bambus.

S výběrem správné masivní dřevěné podlahy vám rádi pomůžeme!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Nabízíme masivní dřevěné podlahy od renomovaných výrobců. Naši nabídku si můžete na vlastní oči jednoduše prohlédnout, osahat a i objednat v  naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7.

Zde na vás čekají ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám odborně poradí a upozorní na různá nečekaná úskalí. Podle charakteru místností a účelu používání masivních podlah vám určíme ten správný typ a vytvoříme vám zdarma cenovou kalkulaci.

Naše společnost vám zrealizuje dodávku i pokládku jakékoliv masivní dřevěné podlahy (z domácích či exotických dřevin) tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým profesionálů zvládne práci rychle a vám ušetří starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Nabízíme vám i prohlídku námi již realizovaných pokládek masivních podlah.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Veškeré dekory masivních podlah naleznete v této galerii. Ceny pokládek jsou k vidění v sekci Pokládka podlah a nebo na stránkách Pokládka třívrstvých podlah, Pokládka dvouvrstvých podlah a Pokládka masivních parket.

Masivní dřevěné podlahy - také by Vás mohlo zajímat

Třívrstvé dřevěné podlahy
Dvouvrstvé dřevěné podlahy
Masivní podlahy ESCO

Také by vás mohla zajímat stránka Renovace parket, která se nachází na našem webu v sekci Naše služby.