Třívrstvé dřevěné podlahy

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou ideálním spojením dřeva a plovoucí podlahy. Vrchní pohledová vrstva má tloušťku cca 4 mm, středová vrstva je tvořena nejčastěji měkkým typem dřeva (smrk nebo borovice) a obsahuje zámkový systém, poslední vrstvu tvoří dýha z měkké dřeviny. Všechny vrstvy jsou k sobě pevně pod tlakem spojeny lepidlem. Třívrstvé dřevěné podlahy se nejčastěji dodávají s povrchovou úpravou lak nebo vosk.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Dřevěná podlaha v moderním designu

Krásná podlaha doplňuje a zvýrazňuje každou místnost. Dřevěné třívrstvé podlahy jsou nadčasové a přináší moderní eleganci v jakémkoliv domě, kanceláři či jiném interiéru. Přirozená krása dřeva se projeví i po letech, kde podlahy stárnou, dřevo stále působí hřejivě, odolně a přináší pocit přirozeného komfortu.

K mnoha přednostem dřevěných třívrstvých podlah patří jejich přirozená krása a také skutečnost, že se stejně dobře hodí jak do klasických, tak do moderních interiérů. Na trhu je výběr různých dřevin, lamel či parket mnoha velikostí, samozřejmě také různé kvality. Jsou klasikou, která se výborně hodí do tradičně zařízených interiérů.

Dřevěné třívrstvé podlahy jsou nestárnoucí.

Dřevěné podlahy třívrstvé jsou vhodnou náhradou za podlahy z masivních parket, dřevěné mozaiky nebo laminátové plovoucí podlahy. Jsou vyrobeny ze  ze tří vrstev masivního dřeva, z nichž pouze vrchní vrstva je z tvrdého dřeva, tvořícího vlastní dekor podlahy. Vrchní vrstva má obvykle tloušťku cca 4 mm, středovou vrstvu podlahy tvoří měkké dřevo, poslední vrstva je nejčastěji tvořená smrkovou dýhou, vše lepené křížem, což vylepšuje stabilitu jednotlivých lamel.

Třívrstvé dřevěné podlahy - složení

 • nášlapná vrstva složená z lamel kvalitního pohledového dřeva - tloušťka nášlapné vrstvy je zpravidla kolem 4 mm
 • středová vrstva z úzkých latěk orientovaných vlákny kolmo na vlákna lamel nášlapné vrstvy. Pro tuto vrstvu se obvykle používá měkké dřevo z borovice nebo smrku
 • dolní, tzv. „protitahová“ vrstva, obvykle ze smrkové dýhy. Tloušťka spodní vrstvy je zpravidla 1, 5 – 2mm.

Všechny tři vrstvy jsou navzájem mezi sebou slepeny a celková tloušťka podlahového dílce zpravidla 15 až 25 mm. Díky této tloušťce lze dřevěné třívrstvé podlahy několikrát renovovat, tedy zbrousit a znova nalakovat, případně naolejovat. Více o renovaci na stránce renovace podlah.

Dřevěné třívrstvé podlahy se nejčastěji dodávají včetně povrchové úpravy. V nabídce je nepřeberné množství dřevin.

Dřevěné podlahy třívrstvé vynikají svými jedinečnými vlastnostmi. Poskytují komfort na celý život a lze je koupit za příznivou cenu. Jsou vyráběny z vysoce kvalitního přírodního materiálu, jsou antialergické, snadno se udržují a jsou vhodné i pro podlahové vytápění.

Dřevěné podlahy třívrstvé – hit moderního domova

 

Třívrstvé dřevěné podlahy - výhody:

 • možná několikanásobná renovace parket (více na stránce Renovace parket Praha)
 • jsou extrémně odolné vůči poškrábání
 • možnost výběru povrchové úpravy (lakem nebo olejem a voskem)
 • možnost pokládky na podlahy s podlahovým vytápěním
 • zachovávají přírodní ráz dřeva
 • unikátní zámek, voskované příčné spoje lamel
 • široká nabídka exotických dřevin
 • nízká hladina kročejového hluku
 • jednoduchá montáž systémem pero-drážka

Třívrstvé dřevěné podlahy - Dekory

Steirer Parkett

Steirer Parkett - prkno Všechny dekory
Steirer Parkett - prkno
Steirer Parkett - 3-parketa Všechny dekory
Steirer Parkett - 3-parketa

Esco

ESCO Pelgrim dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Pelgrim dřevěné podlahy
ESCO Kolonial dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Kolonial dřevěné podlahy
ESCO Chateau dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Chateau dřevěné podlahy

Třívrstvé dřevěné podlahy - pokládka:

Jednotlivé dílce dřevěné třívrstvé podlahy se k sobě spojují systémem pera a drážky. Dílce se mezi sebou ve spoji lepí. Pokud je pero a drážka provedeno jako zámkový spoj, tak se dílce mezi sebou nelepí, pouze se do sebe „zacvaknou“. 

Třívrstvé dřevěné podlahy většinou celoplošně lepíme k podkladu. Celoplošně přilepená podlaha je komfortnější při chůzi, tlumí kročejový hluk, sníží se riziko praskání spojů lamel či nepříjemného vrzání a pohupování podlahy. Více odolává výkyvům vlhkosti a teploty. Celoplošné lepení doporučujeme zvláště na podlahové topení. Používáme kvalitní stále pružná lepidla neobsahující škodlivá rozpouštědla.

Pokládku dřevěné třívrstvé podlahy provedou odborníci ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. za vás!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Nabízíme dřevěné třívrstvé podlahy různých typů od renomovaných výrobců. Nabídku všech námi dodávaných typů si můžete prohlédnout, osahat i objednat v  naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7.

Odborně vám zde poradí ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí, upozorní na různá nečekaná úskalí, která na vás při koupi i pokládce dřevěných třívrstvých podlah mohou čekat. Nabídnou vám zde také kompletní podlahářské služby od dodání zboží až po pokládku podlahy. Podle charakteru místností a účelu používání vám určíme ten správný typ podlahy a vytvoříme vám zdarma cenovou kalkulaci.

Naše společnost vám zrealizuje dodávku i pokládku dřevěné podlahy třívrstvé tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Nabízíme vám také prohlídku námi již realizovaných pokládek. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou ideálním spojením dřeva a plovoucí podlahy. Vrchní pohledová vrstva má tloušťku cca 4 mm, středová vrstva je tvořena nejčastěji měkkým typem dřeva (smrk nebo borovice) a obsahuje zámkový systém, poslední vrstvu tvoří dýha z měkké dřeviny. Všechny vrstvy jsou k sobě pevně pod tlakem spojeny lepidlem. Tyto podlahy se nejčastěji dodávají s povrchovou úpravou lak nebo vosk. Více informací o pokládce na stránce pokládka třívrstvé podlahy

Výhody třívrstvé dřevěné podlahy:

 • rychlá montáž
 • snadná údržba podlahy
 • příjemné na chůzi
 • možnost pokládky na podlahové vytápění

Třívrstvé dřevěné podlahy Praha - mohlo by Vás také zajímat

Masivní podlahy ESCO
Masivní dřevěné podlahy

Více informací o údržbě nebo renovaci třívrstvé dřevěné podlahy naleznete na stránce renovace dřevěných podlah na webu Renovace podlah Praha.

Také by vás mohli zajímat stránky, které jsou zde na webu: Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah.