Masivní podlahy ESCO

Všechny dekory masivní podlahy ESCO najdete na stránkách:  ESCO Kolonial, ESCO Chateau a ESCO Pelgrim

ESCO PODLAHY

Rádi bychom Vám představili masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy.  Jde o masivní dubové Esco podlahy, které mají mnoho možností využití.  Kouzlo Esco podlah spočívá v jejich široké nabídce, kdy si můžete vybrat ideální šířku a tloušťku prken v jejich mnohačetné kombinaci s různými povrchy a barvami.  Právě tyto vícevrstevné masivní dřevěné podlahy jsou v současnosti velmi využívané pro jejich použití s podlahovým topením a pro stabilní konstrukci, kdy jsou podlahy srovnatelné s masivními dubovými podlahami, jelikož horní vrstva je právě z těchto dubových masivních prken. Esco podlahy jsou buď pouze masivní prkna v jedné vrstvě nebo dvou až tří vrstvá kombinace.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Proč  Esco podlahy?

Masivní dřevěné Esco podlahy mohou mít mnoho podob ať je to třeba rustikální vzhled, kde jsou velké suky a trhliny vyplněny speciálním ekologickým kytem a později zabroušeny do hladké podoby a upraveny speciálním tvrdým voskovým olejem. Pak je možnost velmi rustikálního vzhledu Esco podlah. Zde se podlaha vyznačuje velkými povrchovými nerovnostmi a zářezy do podlahy. Esco podlaha je poté ručně olejovaná a díky odborné ruční práci vypadá jakoby byla vyrobená před několika staletími.

Esco podlahy – možnost využití

V nabídce je také velmi neobvyklá, ale stále oblíbenější úprava dubových masivních podlah a to z důvodu odlišnosti od klasických povrchů podlah. Esco podlahy jsou upraveny tzv. „příčným katrováním“ , kdy podlaha dostává opravdu zajímavý a neotřelý vzhled. Esco podlahy Vám můžeme nabídnou v několika odstínech, barvách a také různých šířkách při rozlišném konstrukčním provedení. 

Esco podlahy – ve více variantách

Nabízíme Esco podlahy i z jiných dřevin. Například Esco podlahy z borovice, kdy se dřevo dodává bez povrchové úpravy nebo upravený opět tvrdými voskovými oleji. Tyto podlahy lze použít jak v moderním tak i ve starším interiéru. Na přání Vám borovici naolejujeme do Vámi požadovaného odstínu dle naší nabídky.

Esco podlahy - vaše dobrá volba

Dřevěné Esco podlahy jako takové mají spoustu ocenitelných vlastností jako je například přirozená tepelná izolace, kdy neodvádí lidské teplo jako například dlažba, akustické vlastnosti dřeva jsou také výborné a přirozeně tlumí vibrace na rozdíl od plovoucí laminátové podlahy. Nemusíte mít strach ani z vrzajících parket, které jsou vzhledem k moderním technologiím pokládky, speciálně celoplošném lepení, minulostí. Navíc je dřevo přírodní zdrojem, který je obnovitelný a recyklovatelný. Domovu dodává klid a harmoni domova. Je to nejpřirozenější a nejvhodnější typ podlahové krytiny. Dřevěné podlahy jsou dnes velmi konkurenceschopné cenou i možnostmi provedení. Při srovnání s jinými podlahovými materiály jsou trvalou hodnotou, nebudete ji nikdy muset nahrazovat. Esco podlahy jsou na celý život.

Esco podlahy - moderní metody pokládky

Již k zmíněným moderním technologiím pokládky podlah je třeba dodat, že dřevěné Esco podlahy nejsou zanedbatelnou investicí a je proto nutné zajistit podlaze dlouhou životnost.  Základem je správně připravený pevný podklad, ke kterému se celoplošně lepí dřevěná podlaha.  Následné tmelení, broušení parket a další povrchové úpravy určují délku životnosti podlah až do případné renovace podlah.

Esco podlahy – kroky k dokonalosti

Dokonalosti rovného povrchu docílíme díky broušení dřevěných podlah a to několika druhy moderních brusek a našimi bohatými zkušenostmi, kdy je zaručeno, že Esco podlahy budou srovnány s minimálním brusem. Samozřejmě nezanedbatelným dílem v postupu při ošetření podlah je povrchová úprava, která určuje konečný vzhled. Se správnou povrchovou úpravou zajistíme dřevěným podlahám vyšší životnost a samozřejmě i patřičný vzhled, jelikož správná povrchová úprava zvyšuje životnost dřeva i mechanickou odolnost. Esco podlahy jsou v neposlední řadě v konečné fázy upraveny tak, aby byla zvýrazněna kresba dřeva. Základní varianty pro použití k povrchové úpravě Esko podlah jsou olej a olejovosk. Nejlepší je před volbou povrchové úpravy vidět rozdíl na vlastní oči, jelikož každá z variant má své specifické i optické vlastnosti.

Esco podlahy - možnosti povrchových úprav

Olej a olejovosk jsou tvořeny extrémně malými částicemi, které se zapustí do dřeva Esco podlahy a zabrání pronikání dalších látek (nečistot). Povrch zůstává přírodní. Výhodou je také možnost lokálních oprav. Jednou za 1/2-2 roky je potřeba nanést regenerační vrstvu.

Esco podlahy - údržba

Údržba a ochrana olejované podlahy není žádný složitý process. Používané voskové oleje na Esco podlahy již svým složením jsou dostatečnou ochranou pro dřevěné podlahy. Podlahu stačí zamést nebo vysát a vytřít vlhkým hadrem po směru vlákena a pouze jednou za měsíc přidejte do vody na mytí podlahy univerzální čistič na olejované podlahy.

Více informací na téma údržba podlah či broušení podlah naleznete na webu Renovace podlah v sekci údržba podlah.

Také by vás mohla zajímat stránka Renovace podlah, která je na našem webu umístěna v sekci Naše služby.

Masivní podlahy ESCO - Dekory

ESCO - masiv

ESCO Pelgrim masivní dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Pelgrim masivní dřevěné podlahy
ESCO Kolonial masivní dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Kolonial masivní dřevěné podlahy
ESCO Chateau masivní dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Chateau masivní dřevěné podlahy