Dvouvrstvé dřevěné podlahy

Dvouvrstvé dřevěné podlahy tzv. duoparkety jsou složeny oproti třívrstvé dřevěné podlaze pouze ze dvou vrstev dřeva - vrchní je pohledová část o tloušťce cca 4 mm, zbytek tvoří mekké dřevo (smrk, hevea, atd.). Díky jejich celkové tloušťce cca 10 mm jsou využívány především k pokládce na podlahové vytápění a vždy se celoplošně lepí.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou hudbou budoucnosti.

Krása, kvalita a zdravé klima - tak lze jednoduše popsat dřevěné podlahy. S dřevěnou podlahou získáme harmonické bydlení v souladu s přírodou. K výběru máme širokou škálu dřevěných podlahových krytin. Volit lze nejen ze zajímavých designů, druhů použité dřeviny, ale také podle konstrukčního provedení. Dřevěné dvouvrstvé podlahy jsou moderním typem celoplošně lepených dřevěných podlah, jsou kompromisem mezi masivními a  třívrstvými dřevěnými podlahami.

Dřevěné podlahy dvouvrstvé jsou v podstatě moderní parkety. Svým tvarem parkety připomínají, ale zásadní rozdíl je v jejich konstrukci. Několik milimetrů silná nášlapná vrstva z tvrdého dřeva (4-6 mm) je ze spodní strany vyztužena speciálně upravenou dřevěnou podkladní vrstvou, která zajišťuje vysokou pevnost a stabilitu. Síla vrchní vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Malá konstrukční výška dvouvrstvých dřevěných podlah umožňuje plynulé navázání na jiný druh podlahových krytin, beze změn úrovní v nosném podkladu. Většina provedení dřevěných dvouvrstvých podlah lze pokládat do "stromečku"

Dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou povrchově upravené z výroby a po položení se již nikterak neupravují. Díky tomu je jejich pokládka velmi rychlá. Dvouvrstvé dřevěné podlahy se lepí plošně a jsou nejlepším řešením pro podlahové topení (vrstvené parkety o tloušťce 13 mm mají tepelný odpor 0,065–0,09 m2 K/W - dle použité dřeviny v nášlapné vrstvě a koeficientu jejího tepelného odporu).

Dvouvrstvé dřevěné podlahy - složení

 • Nášlapná vrstva z ušlechtilého dřeva
 • Nosná vrstva z překližky

Dřevěná dvouvrstvá podlaha je ideální na podlahové vytápění!

Oproti masivním dřevěným podlahám jsou dřevěné podlahy dvouvrstvé ekonomičtější a ekologičtější. Životnost dvouvrstvých dřevěných podlah může být prodloužena renovací - přebroušením, ke kterému je možné přistoupit až třikrát. Více na stránce Renovace podlah nebo na stránce broušení parket.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy se lepí celoplošně na pečlivě připravený podklad, vyrovnaný beton nivelační stěrkou, nebo anhydritové povrchy. Většina provedení dřevěných dvouvrstvých podlah lze pokládat tzv. do "stromečku“, do pravidelné vazby nebo do čtverců. Celoplošné přilepení dřevěné plovoucí podlahy odstraňuje kročejovu hlučnost známou u plovoucích podlah a proto jsou dvouvrstvé dřevěné podlahy pro uživatele komfortnější.

Dřevěné dvouvrstvé podlahy jsou  ideální pro zákazníky, kteří chtějí moderní, stabilní a zároveň přírodní produkt i tam, kde by použití klasických dřevěných prvků bylo nevhodné (například na podlahovém topení).

Dřevěné podlahy jsou nadčasové, zdravé a trendy.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy– proč si je vybrat?

 • úplná povrchová úprava s použitím nejkvalitnějších laků nebo minerálních olejů
 • silná nášlapná vrstva 4 mm
 • snižují prašnost prostředí a jsou antialergické
 • umožňují jednoduchou a rychlou pokládku
 • bezproblémová renovace parket a následné ošetření
 • nezávadnost pro životní prostředí
 • pokládka bez formaldehydu a rozpouštědel
 • vhodné pro podlahové vytápění
 • nízká stavební výška
 • vhodné na podlahové vytápění
 • příznivá cena
 • možnost kombinace několika druhů dřevin
 • maximální stabilita
 • možnost pokládky různými způsoby, např. do stromečku, pravidelné vazby a do čtverců
 • možná několikanásobná renovace parket Praha (více informací o renovaci podlah naleznete na webu Renovace podlah Praha)

Dřevěné podlahy dvouvrstvé - péče a údržba

Je stejná jako u podlah třívrstvých. Dřevěné dvouvrstvé podlahy můžete vysávat s vysunutými kartáčky a vytírat vlhkým hadrem v roztoku vody a čístícího přípravku, které jsou určeny k údržbě dřevěných podlah.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy - Dekory

Twin Design

Twin Design 1200 Všechny dekory
Twin Design 1200

Bilaflor

Bilaflor 500 Všechny dekory
Bilaflor 500
Bilaflor 1000 Všechny dekory
Bilaflor 1000

Dřevěné dvouvrstvé podlahy - pokládka

Způsob pokládky u dvouvrstvých dřevěných podlah má svá přesná pravidla. Z toho důvodu důrazně doporučujeme pokládku dvouvrstvých dřevěných podlah svěřit odborníkům z profesionálních podlahářských firem!

Nechte pokládku dřevěné podlahy dvouvrstvé na profesionálech ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. !

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Námi dodávané dřevěné podlahy dvouvrstvé různých typů od renomovaných výrobců vám nabídneme k prohlédnutí v naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7.

Odborně vám zde poradí ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí, upozorní na různá nečekaná úskalí, která na vás při koupi i pokládce dvouvrstvých dřevěných podlah mohou čekat. Součástí naší nabídky jsou také kompletní podlahářské služby od dodání zboží až po pokládku podlahy. Podle charakteru místností a účelu používání vám určíme ten správný typ podlahy a vytvoříme vám zdarma cenovou kalkulaci.

Naše společnost vám zrealizuje dodávku i pokládku dřevěné podlahy dvouvrstvé tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Nabízíme vám také prohlídku námi již realizovaných pokládek dřevěných dvouvrstvých podlah. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Dvouvrstvé dřevěné podlahy tzv. duoparkety jsou složeny oproti třívrstvé dřevěné podlaze pouze ze dvou vrstev dřeva - vrchní je pohledová část o tloušťce cca 4 mm, zbytek tvoří mekké dřevo (smrk, hevea, atd.). Díky jejich celkové tloušťce cca 10 mm jsou využívány především k pokládce na podlahové vytápění a vždy se celoplošně lepí.

Výhody dvouvrstvých podlah:

 • vhodnost na podlahové vytápění
 • snadná údržba podlahy
 • tlumí kročejový zvuk

Dvouvrstvé dřevěné podlahy Praha - mohlo by Vás také zajímat

Masivní podlahy ESCO
Masivní dřevěné podlahy

Také by vás mohli zajímat stránky, které jsou zde na webu: Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah.