Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodnou alternativou místo tradiční dřevěné podlahy. Tyto podlahy jsou vhodné do všech bytových nebo komerčních prostor. Hojně jsou také využívané do prostor s větším zatížením jako např. hotely, prodejny nebo kanceláře. Na výběr je z mnoha barev a ostínů.
 

Laminátové plovoucí podlahy - výhody:

 • vysoká odolnost proti opotřebení
 • velké množství dekorů
 • snadná montáž
   

Laminátové plovoucí podlahy - údržba: 

Běžné čištění laminátových plovoucích podlah není nijak náročné. Pro běžné mytí doporučujeme použít jen vodu a mop s mikrovláknem. Doporučujeme však mop dostatečně vyždímat, aby se podlaha zbytečně nemáčela.

Není laminát jako laminát….

Laminátové plovoucí podlahy jsou v současné době velmi často používanou podlahovou krytinou a patří k těm nejžádanějším. Jsou finančně dostupné, nabízí uživateli dostatečný komfort a spoustu dobrých vlastností, které se podílí na celkové kvalitě. Oblibu, kterou si získaly, zapříčinily především výhody, jakými se může tento druh podlahy pyšnit- pestrá škála dekorů, vysoká odolnost a pro spoustu lidí nejdůležitější argument - příznivý poměr cena versus výkon.

Laminátové plovoucí podlahy od kvalitních výrobců vynikají oproti jiným podlahám, odolností proti namáhání a hodí se kromě domácího využití i do komerčních prostor. Jsou vhodné i pro podlahové vytápění, protože snesou značné výkyvy teplot a nevznikají mezi jednotlivými lamelami spáry.

Také jsou velmi odolné proti namáhání. Vyrábějí se v různých tloušťkách a zátěžových třídách. Udržují si barevnou stálost a povrch podlahy je odolný vůči vodě, lze použít na podlahové vytápění a mohou je použít i lidé trpící alergií.

Plovoucí laminátové podlahy zajistí vašim interiérům estetickou krásu s dlouhou životností!

Laminátové plovoucí podlahy jsou podlahami 21. století, kde se snoubí krása s absolutní funkčností a vkusem. Nejsou pouze krásné, ale ani nevyžadují žádnou náročnou a nákladnou údržbu.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

 

Laminátové plovoucí podlahy - Dekory

Egger 2018 - 2020

Egger Classic 31 Všechny dekory
Egger Classic 31
Egger Classic 32 Všechny dekory
Egger Classic 32
Egger Classic 32 Aqua+ Všechny dekory
Egger Classic 32 Aqua+
Egger Kingsize 32 Všechny dekory
Egger Kingsize 32
Egger Kingsize 32 Aqua+ Všechny dekory
Egger Kingsize 32 Aqua+
Egger Large 32 Všechny dekory
Egger Large 32
Egger Long 32 Všechny dekory
Egger Long 32
Egger Medium 32 Všechny dekory
Egger Medium 32
Egger Classic 33 Všechny dekory
Egger Classic 33

Egger Eclic

Egger Eclic 31 Všechny dekory
Egger Eclic 31

Balterio

Balterio Magnitude Všechny dekory
Balterio Magnitude
Balterio Experience Všechny dekory
Balterio Experience

Laminátové plovoucí podlahy – jak je to s cenou?

Ceny nejlevnějších laminátových plovoucích podlah se v současnosti pohybují kolem 250,-Kč/m2. Na opačné straně cenového rozpětí a kvality se ceny pohybují kolem 800,-Kč/m2.

Proč takové cenové rozpětí? Vše souvisí s kvalitou a celkovým zpracováním. Nejdůležitější je kvalita lisování prostřední části lamely laminátové plovoucí podlahy. Ta zaručuje odolnost vůči vlhkosti, stabilitu a sílu zámkového spoje a tím i stabilitu celé podlahy. Na ceně se v neposlední řadě podílí i kvalita provedení povrchové úpravy. Dražší podlahy v horním cenovém pásmu nerozeznáte pouhým okem od dřevěné podlahy. A s rozeznáním od dřevěné podlahy budete mít problém i při samotném dotyku.

Pozor na odolnost!

V nejvíce namáhaných prostorách, tedy v předsíních a v kuchyních se vyplatí pořídit laminátovou plovoucí podlahu ve vyšší zátěžové třídě.

Odolnost proti oděru odborníci posuzují stupnicí AC1 – AC5, odolnost vůči nárazu kategoriemi IC 1 až IC 3. Při certifikaci výrobek prochází též zkouškami odolnosti vůči skvrnám, cigaretovému žáru, nábytkových noh a koleček či testem stability ve vlhkém prostředí.

Laminátové plovoucí podlahy - výhody

 • Přijatelné ceny  
 • Odolnost vůči mechanickému namáhání
 • Odolnost prosti vysokým teplotám a UV záření
 • Snadná údržba a minimální špinivost
 • Jednoduchá a rychlá pokládka
 • Široký výběr dekorů
 • Odolnost proti poškrábání
 • Šetrnost k alergikům a astmatikům
 • Možnost pokládky na podlahy s podlahovým vytápěním

Laminátové plovoucí podlahy - nevýhody

 • Je chladná na dotek
 • Cena výrazně ovlivňuje kvalitu
 • Není možná renovace (na rozdíl např. od dřevěných podlah)
 • Hlučnost – levné protihlukové podložky nestačí
 • Přitahuje prach více než dřevěné podlahy

Laminátová plovoucí podlaha od společnosti Podlahy Praha s.r.o. do každé domácnosti!

Chtěli byste položit laminátové plovoucí podlahy v bytě, rodinném domě nebo kanceláři? V domácnosti, ve které žije jeden člověk, nebo více osob či ve firmě, kudy denně projde desítky lidí? Nevíte jak vybrat správnou podlahu, a vůbec se v laminátových plovoucích podlahách nevyznáte?

U nás vám se správným výběrem laminátové plovoucí podlahy poradíme!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, naleznete ochotné profesionály, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám poradí a upozorní na různá úskalí při pořízení laminátové plovoucí podlahy. V prodejně si můžete také na vlastní oči prohlédnout vzorky všech druhů námi dodávaných laminátových plovoucích podlah i dalších podlahových krytin.

Můžeme vám nabídnout sortiment laminátových plovoucích podlah velikého rozsahu, který je v České republice, i v celé Evropě k dosažení. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Než nás navštívíte, je dobré vědět, pro jaké účely laminátovou plovoucí podlahu vybíráte. Následně vám již odborně poradíme s výběrem. Nedílnou součástí dobré podlahy je také kvalitně provedená pokládka. Tato zdánlivá maličkost může významně ovlivnit kvalitu laminátové plovoucí podlahy. Na tu se můžete u nás stoprocentně spolehnout a využít naše zkušenosti. 

Naše společnost vám může nabídnout dodávku i pokládku plovoucí podlahy tzv. na „klíč“ – u nás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Můžeme vám dokonce nabídnout také prohlídku námi již realizovaných pokládek laminátových plovoucích podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Nabízíme laminátové plovoucí podlahy těchto značek:

Eger classic, Eger Floorline, Eger Laneo

 • svými dokonale vzájemně sladěnými detaily, různorodými vzory a technicky rafinovanými prvky navozují příjemnou atmosféru v jakékoli místnosti a při jakémkoli okamžiku života. Podlahy v moderním nebo klasickém stylu a elegantním provedení jsou určeny pro domácí i komerční použití, pro běžné nebo vysoké provozní nároky.

Berry Floor

 • velmi oblíbená pro svou univerzálnost a cenovou dostupnost. U většiny kategorií jsou jednotlivé lamely doplněny o speciální podložku SILENZIO tlumící až o 50% kročejový hluk. Je velice pohodlná, vysoce odolná a snadno udržovatelná. Z nabídky si můžete vždy vybrat takovou podlahu, která bude nejlépe vyhovovat vašemu vkusu, rozpočtu nebo prostředí. Vybírat můžete z více než 50 různých typů a dekorů

Parador

 • vynikají vysokou odolností a snadnou údržbou povrchu, díky níž jsou vhodné pro náročné požadavky v intenzivně namáhaných prostorách. V současné době jsou vnímány jako cenná alternativa k podlahám ze skutečného dřeva. Vytváří autentické interpretace vysoce kvalitního dřeva, ale i dalších materiálů, jako je kámen či beton.

Balterio

 • dokonalou strukturou, prohlubněmi, póry, vystouplými léty a zkosenými hranami naprosto věrně napodobují přírodní povrch dřeva.  Mat nebo lesk lamel je k nerozeznání od oleje, vosku nebo laku obvyklém na dřevěných podlahách. Tato laminátová plovoucí podlaha nabízí široký výběr dekorů. Použít jí lze do jakéhokoliv prostoru, do domácností i do komerčních prostor.

Witex

 • vynikají především svou kvalitou, smyslem pro detail a dlouholetou životností. Jsou odolné vůči oděru a mechanickému poškození. Umožňují rychlou pokládku díky zámkovému systému LOC TEC. Nosné desky a hrany jsou impregnované proti vlhkosti. Dokonalé pro obývací pokoj, ložnici, chodbu, kuchyň, jídelnu i středně zatěžované komerční prostory. Jsou vhodné i na podlahové vytápění a jsou antistatické.

 

Laminátové plovoucí podlahy - co je důležité 

 • koupené lamely je potřeba především rozbalit a nechat přibližně 48 hodin v teplotě a vlhkosti, za nichž se bude podlaha pokládat. Doporučená teplota je kolem 18 °C a vlhkost vzduchu 45 %!
 • pokládka by měla probíhat jen za denního světla, abychom ihned odhalili případné vady!
 • při údržbě laminátové podlahy zapomeňte na leštěnky, vosky, oleje a další podobné prostředky!