Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou v současnosti jedněmi z nejoblíbenějších podlahových krytin, řadí se mezi ty nejžádanější. Jejich předností je zejména finanční dostupnost při uživatelsky dostatečném komfortu a řadou jejich dobrých vlastností, které podporují jejich celkovou kvalitu. Oblibu, kterou si laminátová plovoucí podlaha získala, je důsledkem nabízené široké škály dekorů, vysoké odolnosti a pro spoustu jejích uživatelů je nejdůležitějším argumentem - příznivý poměr ceny a konečného výkonu.

Laminátové plovoucí podlahy od prověřených výrobců vynikají, oproti jiným podlahám, svou odolností vůči opotřebení a jsou vhodné, kromě domácího využití, i pro prostory s komerčním využitím. Kvalitní laminátová plovoucí podlaha je vhodná i pro podlahové vytápění teplovodní a pro některé elektrické podlahové vytápění. Konstrukce, kterou má laminátová plovoucí podlaha, je projektovaná pro výkyvy teplot.

Laminátové plovoucí podlahy lze položit na podlahové topení

Laminátové plovoucí podlahy jsou vyráběny ve standardním bytovém zatížení, ale dokážeme Vám nabídnout i provedení pro velmi odolné namáhání. V naší nabídce máme plovoucí laminátové podlahy v různých tloušťkách, rozměrech lamel a zátěžových třídách. Předností těchto krytin je jejich barevná stálost a povrch podlahy je odolný vůči vlhkosti za předpokladů vhodného výběru podlahy a její profesionální montáže. Plovoucí laminátové podlahy lze instalovat na podlahové vytápění. Jsou vhodné pro lidi trpící alergiemi.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Plovoucí laminátové podlahy mají dlouhou životnost

Laminátové plovoucí podlahy jsou podlahovinami 21. století, ve kterých se snoubí elegance s funkčností a vkusem za příznivou cenu. Laminátová plovoucí podlaha není pouze estetickým povrchem, nevyžaduje žádnou náročnou a nákladnou údržbu.

Laminátové plovoucí podlahy – jak je to s cenou?

Nejnižší ceny laminátových plovoucích podlah se v současnosti na našem trhu pohybují okolo 100,-Kč/m2. Na opačné straně cenového rozpětí a kvality se laminátové plovoucí podlahy prodávají kolem 1000,-Kč/m2.

Klienta může zaskočit tak velké cenové rozpětí laminátových plovoucích podlah. Finanční náročnost je spojena s kvalitou a jejich celkovým zpracováním. Valnou část ceny tvoří prostřední nosná část lamely laminátové plovoucí podlahy. Její zpracování zaručuje odolnost vůči vlhkosti, stabilitu rozměru a provedení zámkového spoje a tím i stabilitu celé podlahy. Na finanční náročnosti se velkou měrou podílí i kvalita provedení pochozí vrstvy. Dražší laminátovou plovoucí podlahu od renomovaného výrobce obvykle nerozeznáte pouhým okem i dotykem od dřevěné podlahy.

Laminátová plovoucí podlaha - pozor na odolnost!

V nezatěžovanějších prostorách bytu - v předsíních, v kuchyních, dětských pokojích - se vyplatí pořídit laminátovou plovoucí podlahu s deklarovanou vyšší zátěžovou třídou.

Odolnost proti oděru odborníci rozlišují označením AC1 – AC5, odolnost vůči nárazu kategoriemi IC 1 až IC 3. Při provádění certifikace výrobku prochází laminátová plovoucí podlaha zkouškami odolnosti vůči skvrnám, cigaretovému žáru, nábytkových nohou a koleček i testem stability ve vlhkém prostředí.

Laminátové plovoucí podlahy - Dekory

Egger PRO 2021+

Egger Classic 31 Všechny dekory
Egger Classic 31
Egger Classic 32 Všechny dekory
Egger Classic 32
Egger Classic 32 Aqua+ Všechny dekory
Egger Classic 32 Aqua+
Egger Kingsize 32 Všechny dekory
Egger Kingsize 32
Egger Large 32 Všechny dekory
Egger Large 32

Egger Eclic

Egger Eclic 31 Všechny dekory
Egger Eclic 31

Balterio

Balterio Magnitude Všechny dekory
Balterio Magnitude
Balterio Experience Všechny dekory
Balterio Experience

Laminátové plovoucí podlahy - výhody

 • Zajímavé ceny  
 • Odolnost vůči mechanickému poškození
 • Odolnost povrchu proti UV záření
 • Snadná údržba a odolnost proti zašpinění
 • Relativně jednoduchá a rychlá montáž
 • Široký výběr dekorů podlah
 • Při správné údržbě vhodná pro alergiky a astmatiky
 • Vhodné pro montáž na podklady s podlahovým vytápěním

Laminátové plovoucí podlahy - nevýhody

 • Je tvrdá a chladná na dotek
 • Nízká cena je pevně vázána na kvalitu
 • Není možná renovace jejího povrchu – pouze výměnou poškozené lamely
 • Hlučnost levných protihlukových podložek
 • Přitahuje prach více než ostatní typy tvrdých podlahových krytin

Laminátová plovoucí podlaha od společnosti Podlahy Praha s.r.o. do každé domácnosti

Uvažujete o instalaci nové laminátové plovoucí podlahy v bytě, domě nebo komerčním prostoru? Doma, kde žije jeden člověk, nebo více osob nebo ve firmě, kde denně projdou desítky klientů a zaměstnanců? Nevíte které laminátové plovoucí podlahy budou pro Váš prostor nejvhodnější, vůbec se v laminátových plovoucích podlahách nevyznáte?

Laminátové plovoucí podlahy - poradíme s výběrem

Společnost Podlahy Praha s.r.o. je prodejcem podlahových krytin, ale pro své klienty řešíme také pokládku, kompletním servis a technologie souvisejícími s podlahovými krytinami širokého spektra typů dlouhou řadu let.

Naší vzorkovou prodejnu, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, můžete navštívit. U nás naleznete zkušené profesionály, kteří podlahám rozumí. Ochotně Vám poradí a upozorní Vás na různá možná úskalí při požadavku na volbu a instalaci laminátové plovoucí podlahy. V našem podlahovém studiu si můžete na vlastní oči prohlédnout vzorky nejen všech druhů námi dodávaných laminátových plovoucích podlah, ale také dalších podlahových krytin.

Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Před první návštěvou si upřesněte, pro jaké účely laminátovou plovoucí podlahu vybíráte. Podle Vašich představ se Vám pokusíme odborně poradit s jejím výběrem. Předpokladem pro dobrý pocit z podlahy je vhodný výběr doplňků podlahy a její kvalitní pokládka. Tyto zdánlivé maličkosti můžou významně ovlivnit kvalitu užívání laminátové plovoucí podlahy. Na nás se můžete spolehnout a využít naše zkušenosti. 

Naše společnost vám může nabídnout dodávku a instalaci laminátové plovoucí podlahy na „klíč“ – od nás pro Vás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky proběhne výběr i montáž relativně rychle a Vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Pokládky provádějí naši proškolení pracovníci s veškerou potřebnou technikou.

Na našich stránkách se Vám rádi pochlubíme již realizovanými zakázkami pokládek laminátových plovoucích podlah, abyste si mohli utvořit vlastní představu, jak kvalitní práci odvádíme. Více informací take naleznete na stránkách pokládka laminátové podlahy a pokládka plovoucí podlahy

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží svých zákazníků, jejím cílem je jejich spokojenost, splnění jejich požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň provedení prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Nabízíme laminátové plovoucí podlahy německého výrobce EGGER:

Laminátové plovoucí podlahy Egger

 • laminátové plovoucí podlahy renomovaného německého výrobce EGGER svými dokonale vzájemně sladěnými detaily, širokou škálou vzorů a technicky dokonalým zpracováním navozují příjemnou atmosféru v jakékoli místnosti, ve které jsou instalovány a při jakémkoli okamžiku jejich užívání. Podlahy v moderním nebo klasickém stylu a elegantním provedení jsou určeny pro domácí i komerční podlahové plochy, pro běžné i pro vysoké provozní nároky.

Laminátové plovoucí podlahy - co je důležité 

 • Zakoupené lamely je potřeba nechat aklimatizovat (zejména při montáži v zimních měsících) v předmětné místnosti po dobu přibližně 48 hodin v teplotě a vlhkosti, za nichž se bude podlaha pokládat. Doporučená teplota je kolem 18 °C a vlhkost vzduchu 45 % a to v původním balení!
 • Pokládka by měla probíhat jen za denního světla při teplotě vzduchu minimálně 15°C tak, abychom ihned odhalili případné vady!
 • Při údržbě laminátové plovoucí podlahy zapomeňte na leštěnky, vosky, oleje a další podobné prostředky!