Podlahy Balterio

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. se snaží svým zákazníkům nabídnout zajímavé podlahové krytiny. V nabídce máme jak exkluzivní podlahy ve vyšší cenové hladině, tak atraktivní podlahy za velice rozumné ceny. Mezi tyto podlahy řadíme laminátové plovoucí podlahy Balterio. Tyto sice na českém trhu nestojí na vrcholu žebříčků prodeje, a snad právě proto, že jejich dekory nejsou okoukané, jsou pro naše zákazníky příjemnou změnou mezi podlahami ve své kategorii.

Renomovaný belgický výrobce laminátových podlah Balterio zaujímá přední pozici na evropském trhu dodavatelů podlahových krytin. Před dvěma roky získal v Anglii ocenění: "Nejlepší výrobce laminátových podlah" a v České republice byl časopisem DOMO byla oceněna kolekce Grandeur jako PRODUKT ROKU.

Laminátová plovoucí podlaha Balterio jako skutečné dřevo

Za použití nejnovějších technologií se výrobci podlah Balterio podařilo přiblížit laminátovou podlahu přírodní struktuře dřeva a kamene. Povrchy plovoucích podlah Balterio jsou od skutečného originálu téměř nerozeznatelné. Mají prohlubně a póry, vystouplá léta i zkosené hrany. Povrchová úprava v provedení mat i lesk je podobná oleji, vosku nebo laku, použitých na podlahách ze dřeva.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahy Balterio - Dekory

Balterio

Balterio Magnitude Všechny dekory
Balterio Magnitude
Balterio Experience Všechny dekory
Balterio Experience

Laminátové plovoucí podlahy Balterio se vyznačují neopakujícími se vzory a letokruhy, téměř každá lamela má originální dekor. Tímto je výjimečná například kolekce Tradition Sculpture, imitující nepravidelnou strukturu ručně opracovaného masivního dřeva s reliéfním povrchem a je tím jedinečná na trhu s laminátovými podlahami, neboť lamely jiných výrobců se svými dekory a profily se dříve nebo později opakují.

Podlahy Balterio - formáty podlahových lamel

Standardní lamely

….ve formátu 1261x189mm nebo 1257x189mm a v závislosti na použitém zámku jsou použity při výrobě kolekcí Magnitude, Tradition Sapphire, Tradition Elegant, Tradition Sculpture, Tradition Quattro, Quattro Vintage, Experience plus, Traffic, Autentic Style plus, Dolce a Senator.  Lamely v této velikosti jsou v produkci nejvíce zastoupeny proto, že svým rozměrem nejlépe vyhovují běžné výměře obytných místností.  

Podlahy Balterio - extra dlouhé a široké lamely

Velikost lamel 2039x238mm je speciálně navržena v kolekcí Grandeur a Infinity. V tomto provedení vyniká výjimečný dekor exkluzivních dlouhých prken. Tato dlouhá a široká prkna s V-drážkou v leskle matném provedení povrchu opticky zvětšují místnost a dodávají Vašemu obytnému prostoru nádech luxusu.

Podlahy Balterio - krátké a široké lamely

Lamely, které jsou vyráběny ve formátu 1261x244mm, zaujmou svou šířkou. Jsou použity v kolekci Impressio, která netradičně kombinuje světlé a tmavé dekory. Díky své šířce dodávají krátké a široké lamely podlaze robusní vzhled, který věrně napodobuje staré dřevěné prkenné podlahy. V provedení lamel Panoramic Design podlahy Balterio vypadají, jako kdyby byly lamely nekonečné, neboť jejich dekorování na sebe navazuje.

Podlahy Balterio - Úzké lamely

…v rozměru 1263x134mm, ve kterém se vyrábí kolekce Stretto, připomínají podlahy Balterio velké dlouhé parkety, dodávající prostoru nádech elegance a volnosti. Tento dojem ještě podtrhují čtyřstranné mikro V-drážky a struktura jemného žilkování dřeva, které jsou v reálu příznačné pro zvolené dřeviny této kolekce.

Podlahy Balterio - dlaždice

Rozměry lamel formátu Dlaždice 1192x392,5mm v kolekci Pure Stone připomenou svému majiteli, že kamenné dekory podlah Balterio jsou autentické právě v tomto poměru stran. Stylová V-drážka na všech stranách lamel navozuje dojem skutečného kamene, přitom na dotek je tento materiál velice příjemný. Kolekce laminátových plovoucích podlah Balterio v tomto formátu se hodí do každé domácnosti.

Podlahy Balterio - patentované zámkové systémy

Patentovaný zámkový systém ClickXpress® laminátových plovoucích podlah Balterio  zajišťuje snadnou pokládku a usnadňuje spojení jednotlivých lamel, pevnost jejích spojů a bezešvý povrch mezi jednotlivými lamelami. Pro kolekci Stretto je použit zámek DropXpress®, ve kterém na krátké straně zapadají lamely lehce do sebe. PressXpress® je nejnovějším zámkovým systémem, použitým pro kolekce Gradeur, Infinity, Experience a Quattro Vintage a umožňuje spojení podlahových lamel jen přitlačením k sobě

Plovoucí podlahy Balterio nabízí širokou škálu dekorů a barevných odstínů. Tento výrobce laminátových plovoucích podlah, dokáže při výběru dekoru, uspokojit většinu zákazníků, kteří mají o tento typ podlahy zájem.

Laminátové podlahy Balterio mají certifikaci PEFC, potvrzující ochranu lesů a zajišťuje, aby za každý pokácený strom byl zasazen nový. Podlahy Balterio jsou také nositelem ekologické značky Modrý anděl a A+, protože obsahují 10x méně formaldehydů, než uvádí požadovaná norma. Toto je v současnosti pro mnohé zákazníky nezanedbatelné kriterium při výběru podlahové krytiny, kterou si pořizují do svého domova.

Podlahové lišty Balterio

Nedílnou součástí podlah Balterio jsou podlahové lišty a profily vyráběné patentovaným systémem True Matching® , které dokonale padnou k Vaší laminátové podlaze. Díky tomuto preciznímu provedení zákazník nepozná rozdíl mezi podlahou a příslušenstvím - na podlahových lištách a přechodových profilech najde zákazník i suky a vykreslenou dřevěnou strukturu. Tyto lišty a profily se vyznačují patentovanou ochrannou vrstvou, která je odolnější proti poškrábání.

Podlahové lišty laminátových podlah Balterio si může klient vybrat v jednom dekoru hned v několika provedeních výšek a tvarů. Tato variabilita je pro mnohé ze zákazníků velmi příjemnou změnou proti standardní nabídce ostatních výrobců laminátových podlah. Standardním provedením je Podlahová lišta 5 cm, která se díky svému jednoduchému profilu a rozměru 14x50x2400mm hodí do každého interiéru. Výrobce podlah Balterio doporučuje použít při montáži upevňující klipsy Balterio.

Stěnová lišta 8 cm, jejíž rozměry jsou 14x183x2400mm se hodí pro větší prostory ve staré zástavbě i pro novostavby. Tyto stěnové lišty 8 cm pro podlahy Balterio 8cm jsou v nabídce i v bílé barvě. Parquet lišta 7 cm je pevná lišta s rozměry 14,2x70x2400mm a dodá interiéru perfektní vzhled. Výrobce doporučuje při montáži použít upevňovací klipsy Balterio. 

Zajímavě působí netradičními tvary zaoblená lišta v rozměru 19x19x2400 mm, která je tvarovaná do čtvrtoblouku a dokáže zakrýt i velkou spáru a Lišta Scotia, která vypadá jako dřevěná profilovaná podlahová lišta 19x19x2400mm. Nejen, že tyto lišty dokážou zakrýt dilatační spáru mezi stěnou a nově položenou podlahou, ale vypadají velmi autenticky. 

Systémové příslušenství k podlahovým lištám Balterio, kterými jsou klipsy, určené pro upevnění podlahových lišt, rohy vnější nebo vnitřní, v dekorech dub, buk, javor třešeň, stříbrná, zlatá a koncovky levé a pravé ve stejných dekorech jsou nedílnou součástí nabídky příslušenství. Díky svému zpracování jen potvrzují příjemný dojem z precizně vyrobených podlah Balterio.

Podlahové profily Balterio

Tyto podlahové profily jsou vyrobeny shodnou technologií True Matching® jako podlahové lišty Balterio a proto od nich můžeme očekávat, že s povrchem laminátové plovoucí podlahy Balterio splynou. Koncový profil o rozměrech 10x29,2x2400mm řeší zakončení podlahy u stěn a u vyšších dveřních prahů, dlaždic, vestavěného nábytku. Vyrovnávací profil je vhodný pro spojení různě vysokých podlah a má rozměry 12x40x2400mm. Spojovací profil řeší svým provedením v rozměru 11,1x44x2400mm spojení podlah ve stejné výšce.