Laminátová podlaha Praha

Laminátová podlaha má čím překvapit!

Laminátová podlaha je vrstvená podlaha postavená na vodotěsné, lepené dřevotřískové desce (HDF). U nás zůstává jedním z nejprodávanějších druhů podlahových krytin. K jejím výhodám patří dobrá odolnost proti povrchovému poškození a snadná údržba. Pokud máte děti prohánějící se po domě na odrážedlech nebo velkého psa s ostrými drápky, laminátová podlaha bude pro vás vhodnou volbou. Laminátová podlaha je ideální pro lidi, kteří mají rádi moderní životní styl a nechtějí trávit svůj čas údržbou, či strachováním se, co se na podlahu rozlije.

Díky vysoké odolnosti se laminátová podlaha hodí do míst s vysokou zátěží a provozem, jako jsou například chodby nebo kuchyně. Její velkou výhodou je i odolnost proti slunečnímu záření. Díky tomu, že nemění barvu, nebude při výměně lamely za jinou na podlaze vidět změna barevného odstínu. Laminátová podlaha dobře vede teplo, je vhodná i pro pokládku na podlahové topení. Je antistatická, antibakteriální a nehořlavá.

Díky své konstrukční výšce jí lze dobře navázat například na keramickou dlažbu. Hodí se proto do otevřených interiérů, ve kterých je použito více typů povrchových materiálů. V nabídce dekorů lze vybírat ze široké škály od imitace buku, javoru či dubu přes třešeň nebo olši až po imitace vzácných dřevin. Design dekoru může být buď "selské prkno" nebo design "parketa".

Laminátová podlaha Praha - výhody

  • Snadná údržba a minimální špinivost
  • Rychlá, čistá a jednoduchá pokládka
  • Možnost pokládky na podlahové vytápění
  • Odolnost proti poškrábání
  • Šetrnost k alergikům a astmatikům
  • Přijatelná cena 
  • Odolnost vůči mechanickému namáhání
  • Odolnost prosti vysokým teplotám a UV záření
  • Široký výběr dekorů
  • Možnost výměny jednotlivých lamel

V současné době je laminátová podlaha vnímána jako alternativa k podlahám ze skutečného dřeva.

Laminátová podlaha Praha – údržba

Pro laminátovou podlahu se optimální teplota v místnosti pohybuje mezi 20 – 30 °C a relativní vlhkost mezi 40 – 65 %. Nosná vrstva laminátové podlahy je citlivá na vlhko, které u ní může způsobit bobtnání a následné sesychání.

Při normálním provozu stačí laminátovou podlahu zamést nebo vysát vysavačem. Pro vytření je doporučováno nastříkat na podlahu speciální čistící přípravek a následně jej setřít mopem. Laminátovou podlahu je možné také vytřít slabým roztokem vody s čistícím přípravkem.  

Více informací na téma údržba laminátových podlah, čí jenom údržba podlah najdete na webu Renovace podlah Praha

Laminátová podlaha Praha- třídy namáhání:

Třída namáhání 21: lehká obytná oblast s malým, nebo občasným používáním (např. ložnice, pokoj pro hosty).

Třída namáhání 22: střední obytná oblast s trvalým běžným používáním (obývací pokoj, jídelna, vnitřní chodby).

Třída namáhání 23: silná obytná oblast s intenzivním používáním (schodiště, vstupní chodby, kuchyně).

Třída namáhání 31: lehká oblast veřejných objektů s malým nebo občasným používáním (hotelové pokoje, konferenční místnosti, malé kancelářské prostory).

Třída namáhání 32: střední oblast veřejných objektů s trvalým normálním používáním (jesle, kanceláře, čekárny, hotelové haly, butiky).

Třída namáhání 33: silná oblast veřejných objektů s intenzivním používáním (chodby, velkoplošné kanceláře, obchodní domy, víceúčelové haly, školní třídy).

 

Se správným výběrem třídy kvality laminátové podlahy podle toho, do jakého prostoru laminátovou podlahu potřebujete, jak často a k čemu bude prostor využíván, vám odborně poradí profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Laminátová podlaha - složení:

1. Transparentní krycí vrstva odolná proti opotřebení

Tato vrchní vrstva zajišťuje odolnost podlahy proti skvrnám, opotřebení, nárazům, poškrábání, popálení a chemikáliím používaným v domácnosti. Tvoří ji několik melaminových vrstev, jež jsou pod vysokým tlakem a teplotou nalisovány na desku jádra z HDF.

2. Dezénová vrstva

Vrstva, která určuje skutečný vzhled laminátové podlahy. Jde o fotografii skutečného dřeva s velmi vysokým rozlišením. Tiskovými technologiemi je přetisknuta a na povrchu pokryta melaminovou pryskyřicí. Kombinace dokonalého designu a povrchové struktury tvoří realistickou a přirozenou imitaci dřeva.

3. Lepená dřevotřísková deska odolná proti vlhkosti

Dřevotřísková (HDF) deska je srdcem laminátové podlahy. Tvoří ji zpracovaná dřevěná vlákna a vysoce kvalitní melaminová pryskyřice. Tato deska je velmi homogenní, extrémně trvanlivá, stabilní a vysoce odolná proti vlhkosti.

4. Vyrovnávací vrstva

Spodní vrstva – deska odolná proti vlhkosti, která zaručuje, že se laminátová podlaha se při správné instalaci a údržbě nevyduje ani nezbortí.

U laminátových podlah existují výrobky odlišné tloušťkou lamely, skladbou jednotlivých vrstev, kvalitou, izolačními schopnostmi, délkou záruky a koneckonců i cenou. Odolnější (a dražší) laminátové podlahy jsou vyrobeny z vysokotlakého laminátu, méně odolné, levnější melaminové, z přímých laminátů. Životnost se pohybuje od 10 do 30 let v závislosti na kvalitě.

U společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám se správným výběrem laminátové podlahy poradíme!

Dnešní trh nabízí velký výběr těchto laminátových podlah s různou třídou odolnosti i designu. Pokud správně vyberete a budete o ni řádně pečovat, budete jistě spokojeni. Vybírání laminátové podlahy vyžaduje konzultaci s odborníky. Jak vybrat nejefektivnější design? Jak probíhá pokládka podlahy?  A jak si vybrat tu správnou? S důvěrou se obraťte na společnost Podlahy Praha s.r.o., která laminátové podlahy dodává a pokládá již řadu let a má s nimi bohaté zkušenosti.

Laminátová podlaha - pokládka

Pokládka laminátové podlahy rychlá, čistá a pokládaná podlaha přibývá prakticky před očima. Pro správnou funkci laminátové podlahy doporučujeme její položení přenechat odborníkům. K zaručeně dobrému výsledku je potřeba řemeslná zručnost a mnoho zkušeností s plovoucími podlahami.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá pokládkou podlahových krytin a jejich prodejem již mnoho let. Pokládka laminátové podlahy není pro naše podlaháře žádný problém - můžeme vám nabídnout profesionální provedení a záruku na práci.  Zkušený tým našich podlahářů vám zaručí, že laminátová podlaha, kterou jste si vybrali, splní vaše očekávání. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Firma Podlahy Praha s.r.o. provede odbornou pokládku laminátové podlahy za vás!!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Můžeme vám nabídnout sortiment laminátových podlah velikého rozsahu, který je v České republice, i v celé Evropě k dosažení.

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, naleznete ochotné profesionály, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám poradí a upozorní na různá úskalí při pořízení laminátové podlahy. V prodejně si můžete také prohlédnout vzorky všech druhů námi dodávaných laminátových podlah, ale i mnoho dalších podlahových krytin.

Naše společnost vám může nabídnout dodávku i pokládku laminátové podlahy tzv. na „klíč“ – u nás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!