Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy se skládají ze tří vrstev, přičemž vrchní vrstva je z tvrdého dřeva, která tvoří dekor podlahy. Vrchní vrstva dřevěné podlahy má obvykle tloušťku cca 4 mm, středovou vrstvu podlahy tvoří měkké dřevo, poslední vrstva je nejčastěji tvořená smrkovou dýhou, vše lepené křížem, což vylepšuje stabilitu jednotlivých lamel.

Tyto podlahy se nejčastěji dodávají včetně povrchové úpravy. V nabídce je nepřeberné množství dřevin.
Zvolíte-li dřevěné plovoucí podlahy, oceníte krásnu a plnou funkčnost i po mnoha letech používání!

Dřevěné plovoucí podlahy - dejte vašemu bydlení styl!

Je mnoho důvodů, proč se lidé stále častěji rozhodují pro dřevěné plovoucí podlahy. Jsou vrcholem kvality podlahy v obytném prostoru, spojením tradice s kvalitou použitého materiálu a špičkových technologií. Působí v každém bytě velmi teplým dojmem a vytváří tudíž pocit klidného domova.

Jako materiál na podlahu se dřevo používá již několik století. Je příjemně teplé a na člověka působí uklidňujícím dojmem. Mají přirozený vzhled a na rozdíl od ostatních podlah nic nekopírují. Dřevo, je materiál, který nikdy nevyjde z módy, hodí se snad kamkoliv. A plovoucí podlaha z takového materiálu, není jen pěkná, ale i účelná.

Díky tomu, že dřevo dýchá,  reguluje mikroklima domů a bytů. Dřevěné plovoucí podlahy tak absorbují vlhkost a navrací ji zpět, když se vzduch stane sušším. Zaručují kvalitní tepelnou i akustickou izolaci. Nepřitahují prach, je tedy vhodná i pro alergiky.

Dřevěné plovoucí podlahy mají oproti masivním dřevěným podlahám výhodu v tom, že se nemusíte obávat např. rozpínání a smršťování dřeva. Díky tomu se neobjevují žádné škvíry a mezery. Lze je položit prakticky všude, kde není nadměrná vlhkost.

Mají řadu výhod, jsou krásné, snadno se pokládají, dobře se udržují, a pokud zvolíte ty s vyšší dřevěnou vrstvou, můžete je po letech užívání obrousit, znovu nalakovat a budou opět vypadat jako zcela nové.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Dřevěné plovoucí podlahy - Dekory

Esco

ESCO Pelgrim dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Pelgrim dřevěné podlahy
ESCO Kolonial dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Kolonial dřevěné podlahy
ESCO Chateau dřevěné podlahy Všechny dekory
ESCO Chateau dřevěné podlahy

Steirer Parkett

Steirer Parkett - prkno Všechny dekory
Steirer Parkett - prkno
Steirer Parkett - 3-parketa Všechny dekory
Steirer Parkett - 3-parketa

Dřevěné plovoucí podlahy - výhody:

 • možnost pokládky na podlahy s podlahovým vytápěním
 • jsou extrémně odolné vůči poškrábání
 • možnost několikanásobné renovace podlahy
 • zachovávají přírodní ráz dřeva
 • unikátní zámek, voskované příčné spoje lamel
 • široká nabídka exotických dřevin
 • možnost výběru povrchové úpravy (lakem nebo olejem a voskem)
 • udržují příjemné a stabilní klima
 • pohlcují a tlumí hluk či nárazy

Dřevěné plovoucí podlahy - nevýhody:

 • obtížnější pokládka
 • náchylnější na mechanické poškození
 • na světle dochází ke změně barvy
 • náročnější údržba

Plovoucí dřevěné podlahy - rozdělení:

dvouvrstvé plovoucí dřevěné podlahy

 • mají nášlapnou vrstvu z masivního ušlechtilého dřeva a příčně uložené vrstvy smrkového masivu pro dosažení objemové stálosti. Lamely jsou již opatřeny povrchovou úpravou, a proto se po položení už nijak neupravují. Celková síla dvouvrstvé podlahy je kolem 10 mm. Jejich výhodou je efektivnost při využívání podlahového vytápění.

třívrstvé plovoucí dřevěné podlahy

 • mají nášlapnou vrstvu z masivního dřeva 2 – 4 mm silnou. Uprostřed je napříč uložená smrková laťovka či smrkové dřevo, které brání sesychání horní vrstvy, jejímž protitahem je spodní smrková dýha. Lamely jsou většinou opatřeny povrchovou úpravou, takže po položení je ihned připravena k použití. Je konstrukčně stálá, minimalizuje přirozený pohyb dřeva jako je jeho rozpínání a smršťování. 

Dřevěné plovoucí podlahy - jak vybírat?

Nejlevnější dřevěné plovoucí podlahy nebývají ty nejlepší, ty dražší mají silnější nášlapné plochy a jsou tudíž odolnější. Je také je možné je přebrousit či přelakovat. Kvalitní podlaha by vám pak měla vydržet až třicet let. Ale jakou podlahu si vyberete, je už jen na vás.

Vybrat si můžete s mnoha různých druhů dřev, od obvyklých jako dub či třešeň po různá exotická. Ale vzhled by neměl být jediným a už vůbec ne rozhodujícím kritériem. Na dřevěné plovoucí podlaze se vyplatí nešetřit.

Nevíte jak vybrat ty správné podlahy, a vůbec se v dřevěných plovoucích podlahách nevyznáte? Naši specialisté jsou připraveni pomoci Vám při výběru z široké nabídky podlah, poskytnout podrobné informace a zodpovědět všechny vaše dotazy.

Specialisté ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. jsou tu pro vás!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

Naší vzorkovou prodejnu najdete v ulici Komunardů 38, Praha 7. Zde vám ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí, odborně poradí a upozorní na různá na úskalí při koupi dřevěných plovoucích podlah. Poradí vám s výběrem podle charakteru místností a účelu používání. Současně si v prodejně můžete na vlastní oči prohlédnout vzorky všech druhů námi dodávaných dřevěných plovoucích podlah a různých dalších podlahových krytin.

Můžeme vám nabídnout plovoucí podlahy velikého rozsahu, který je v České republice, i v celé Evropě k dosažení. Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Naše společnost nabízí dodávku i pokládku dřevěných plovoucích podlah tzv. na „klíč“ – vše za vás zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky proběhne rychle, můžete se na ně ve všem spolehnout a budete bez starostí. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Nabízíme vám také prohlídku námi již realizovaných pokládek plovoucí podlahy, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Dřevěné plovoucí podlahy mohou být vhodnou náhradou za dřevěné podlahy z masivního dřeva nebo dřevěné mozaiky. V nabídce dekorů u nás naleznete nepřeberné množství dřevin.

Nabízíme dřevěné plovoucí podlahy těchto značek:

Steirer Parkett

 • Dokonalá přesnost výroby zaručuje jedinečnou kvalitu každé jednotlivé dřevěné podlahy Steirer Parkett. Jak optimální využití zdrojů, tak i výlučné používání absolutně ekologických postupů v každém kroku výrobního procesu patří k základním principům společnosti. Plná funkčnost podlahy je zaručena po dobu 30 let.
 • Dodává domovu příjemné kouzlo jedinečnosti, přirozený vzhled a výraznou barvu, vyzařuje z něj teplo a komfort po dlouhé generace.
 • Každé prkno tvoří skutečný originál.
 • Vytváří zdravé prostředí vašeho domova díky ideálním vlastnostem přírodního materiálu.

Esco

 • Dubová prkna, která vyrábí česká firma Esco na zakázku. Můžete si vybrat, zda bude dřevěná plovoucí podlaha olejovaná, kartáčovaná nebo postaršená a jaký bude rozměr prken. Tyto podlahy se dodávají do cca 4-8 týdnů od potvrzení objednávky. Více na stránce Esco podlahy.

Dřevěná plovoucí podlaha není levná. Starejte se o ni tak, aby dlouho vydržela jako nová, nesprávnou údržbou ji můžete zničit.