Venkovní terasy – Pokládka

Terasová prkna se montují dvěma způsoby. Prvním je za pomocí speciálním nerezových vrutů (nejčastěji u dřevěných teras) nebo montáž na speciální klipy. Systém uchycení je závislý na vybraném materiálu. Podklad terasových prken tvoří rošty, které se umisťují křížem oproti vrchní vrstvě. Rošty jsou velice důležité, protože bez jejich použití by nebylo zabezpečeno dostatečné odvětrávání. Pokud je potřeba terasu vyvýšit, je důležité použití rektifikačních terčů.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Pokládka dřevěné terasy

Venkovní terasa je přirozeným propojením mezi domem a zahradou. Rozšiřují obytný prostor ven až do zeleně. Přírodní materiál si v horkých letních dnech vezme přesně to správné množství tepla a je příjemný i při chladnějším počasí. Na venkovní terase lze pobývat i krátce po dešti, tvrdé dřevo rychle osychá. Komfortní a pohodlný výstup vám umožní neustálé spojení s vaší zahradou. Na venkovní terasy jsou kladeny vysoké nároky nejen v otázce kvality, odolnosti a dlouhověkosti, ale zejména při jejich pokládce.

Venkovní terasy jsou již nedílnou součástí moderní zahrady.

Venkovní terasy pokládka - před a po montáži

Během dlouholetého vývoje venkovních teras bylo dosaženo určitých poznatků, pravidel a technologických postupů při pokládce, které je nutno dodržovat. Veškeré venkovní plochy jsou neustále vystavovány nejrůznějším klimatickým podmínkám, které je mohou poškozovat a měnit. Pro venkovní terasy platí toto namáhání dvojnásob.

Možná si kladete otázku: Proč bych si měl nechat udělat pokládku dřevěné terasy (decking) od společnosti Podlahy Praha? Mohu si přece koupit pouze materiál a udělat si vše sám. Můžete to zkusit. Sami však zjistíte, že pracovat s extrémně tvrdým dřevem, není bez speciálního nářadí, žádná legrace.

Pro pokládku dřevěné terasy je vždy dobře zvolit specializovanou firmu.

Pokládka venkovní terasy

Dřevo je i venku trvanlivým materiálem, voda a sníh venkovním terasám příliš neškodí, pokud má možnost stálého provětrávání ze všech stran. Důležitou zásadou je pokládka venkovní podlahy na rošt. Dřevo nesmí zůstat položeno na podkladu, kde by mu hrozila trvalá vlhkost a následně i hniloba.

Při pokládce venkovní terasy se používají speciální exteriérové podlahové rošty, které se vyrábí z odolných dřevin. Jsou určeny na terasy, balkóny, plochy obytných zahrad – na místa, kde jsou kladeny vysoké nároky na pevnost a odolnost proti hnilobě a parazitům. Na zpevněné venkovní plochy se po vyrovnání povrchu položí nejprve rošty z dřevěných hranolů, které se umisťují křížem oproti vrchní vrstvě. Na plochy v zahradě nebo kolem bazénu se používají pro stabilizaci roštu buď zabetonované patky, nebo betonové dlaždice. Po zabetonování patek se jako podklad použije geotextilie, která zamezí prorůstání plevelů. Na patky přijdou hranoly roštu, a na ně se následně pokládá pomocí nerezových vrutů samotná venkovní terasa.

Terasová prkna se při pokládce dřevěné venkovní terasy montují dvěma způsoby. Prvním způsob je pomocí speciálních nerezových vrutů (nejčastěji u dřevěných teras). Druhou možností je montáž dřevěné terasy na speciální klipy. Systém uchycení je závislý na vybraném materiálu. Důležité je mezi jednotlivými deskami venkovní terasy ponechat menší mezery, aby mohlo dřevo pracovat podle aktuálních povětrnostních podmínek.

Naši profesionálové jsou schopni provést pokládku venkovní terasy jak na samonosný rošt, tak na připravený betonový základ. V případě potřeby betonový základ vytvoříme. Vše se odvíjí od přání zákazníka a našich dlouholetých zkušeností, které zužitkováváme při realizaci našich zakázek.

I když venkovní terasy z exotických dřevin nejlépe odolávají povětrnostním vlivům, je vhodné po pokládce povrch ošetřit doporučenými prostředky, které oživují a prodlužují životnost těchto materiálů.

Pokládka dřevěné terasy - údržba

Pokládka terasy z tropického dřeva

Dřevěná terasa z tropického dřeva není na údržbu příliš náročná. Pro uchování jejich původní barevnosti je důležité podlahu zpočátku vícekrát natřít speciálním olejem a totéž zopakovat každý rok na začátku a na konci sezóny. Bez toho by podlaha mohla získat stříbrošedý nádech

Pokládka terasy z dřevin mírného pásu

Tyto dřevěné terasy vyžadují poměrně náročnou a častou údržbu. Alespoň dvakrát ročně je nutná aplikace ochranného nátěru.

Více informací na téma údržba dřevěných teras naleznete na webu Renovace podlah.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. vám nabízí venkovní dřevěné podlahy od renomovaných výrobců.

Pokládka dřevěné terasy od Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.  Náš sortiment kvalitních venkovních teras si můžete na vlastní oči jednoduše prohlédnout, osahat a i objednat v  naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7.  Ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí, Vám při koupi i pokládce venkovní terasy odborně poradí. Určíme ten správný typ venkovní terasy a zdarma vám vytvoříme cenovou kalkulaci.

Naše společnost vám zrealizuje dodávku i pokládku dřevěné terasy tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou. Nabízíme vám také prohlídku námi již realizovaných pokládek venkovních dřevěných teras. Přesvědčte se na vlastní oči, jak kvalitní práci odvádíme!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Neváhejte a oslovte nás!  Na pokládku venkovních teras jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Pokládka dřevěné terasy - nabízíme i ostatní služby a krytiny

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí mimo terasy, vinylové podlahy a ostatní často žádané podlahové krytiny, také téměř kompletní podlahářské služby. Mezi nejvíce poptávané služby jednoznačně patří renovace parket či broušení parket, na které se specializujeme. Pro detailní informace o renovacích podlah navštivte náš druhý web renovace podlah Praha, kde naleznete rovněž podstránky renovace parket Praha a broušení parket Praha.

Mezi jedny z nejoblíbenějších podlahových krytin patří již zmiňovaná vinylová podlaha a pak vysoce odolná podlaha Marmoleum. Pro toto přírodní linoleum jsme vytvořili specializovaný web Marmoleum Praha, který si v případě zájmu lze prohlédnout.