Podlahy na terasy

Společnost Podlahy Praha s.r.o. má dlouholetou praxi s nabídkou, prodejem a realizací většiny druhů podlahových krytin. Podlahy na terasy, jejich technické řešení, nabídka a instalace, je jedním z našich stěžejních oborů činnosti. Pro naše klienty řešíme požadavky na dodání a montáž venkovních pochozích ploch pro domy a byty, ale také terasy, určené ke komerčním účelům. U nás, v podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 Holešovice, zákazníkům na reálných vzorcích představíme, jak by jejich podlahy na terasy mohly vypadat. Zároveň jim poradíme s výběrem vhodných dřevin.

Podlahy na terasy navrhneme a zpracujeme dle vašich představ

Exteriérové podlahy na terasy jsou venkovními podlahami u domů nebo komerčních objektů, u kterých jsou instalovány. Profesionálně pojatá terasa je vlastně stavbou. Jako každá jiná stavba potřebuje projekt. Jelikož jde o konkrétní konstrukci, projekt nemůže obsahovat jen místo a materiály na její stavbu. Důležitá je její návaznost na budovu, bazén, schody, pozemek, její zastřešení, osvětlení a další detaily.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Podlahy na terasy - montáž a výběr materiálů

Řešení venkovních teras začíná určením místa její stavby a jejích rozměrů. Pokud mají být Vaše podlahy na terasy součástí novostavby, jedná se o nejlepší řešení, jelikož budou součástí projektu celé stavby. Základy a provázání venkovní terasy s budovou budou pojaty jako jeden celek. Pro zastřešení terasy s vazbou na krovy střechy budovy, je společné vypracování projektu pro dům i terasu nezbytné. Novostavby a podlahy na terasy budou svým provázáním tvořit architektonické celky.

Podlahy na terasy - před a po montáži

Podlahy na terasy mohou být instalovány také u starších budov nebo dokonce na jejich plochých střechách, pokud jsou tyto vhodně dimenzovány. Stavba takové terasy nesmí narušit statiku budovy. Pokud je pro Vás celý projekt terasy finančně náročný, zvolte radši realizaci menší plochy, nebo montáž odložte. Úspora na materiálech a montážních postupech se Vám nevyplatí. Technologické postupy pro montáž obvykle dovolí, aby podlahy na terasy mohly být později rozšířeny.

Podlahy na terasy jsou volným pokračováním uzavřených prostor, volně navazující na exteriéry a měly by tak být pojaty. Velké stavby s velkoryse pojatými místnostmi vhodně doplní prostorná terasa. Menší dům s malými okny a pokoji doplňte podlahou na terasu přiměřené velikosti. Schody, pergoly, osvětlení a jiná rozšíření komfortu terasy mohou být řešeny dodatečně. Důležité jsou počáteční investice do kvalitních, trvalých a pevných podlah na terasy.

Podlahy na terasy - návrh a realizace

Nejen majitelé rodinných domů mohou u společnosti Podlahy Praha s.r.o. poptat dodání a montáž podlahy na terasy. Venkovní pochozí podlahy řešíme také pro majitele a uživatele bytů s balkonem nebo lodžií. Zároveň provádíme instalace venkovních dřevěných teras pro komerční účely. Zaměřujeme, navrhujeme a realizujeme plochy předzahrádek

kaváren, cukráren a restaurací, pochozí plochy botanických zahrad a jiné exteriérové komerční plochy. Dřevěné podlahy na terasy na komerčních plochách od naší společnosti jsou plně funkčními obchodními plochami.

Naši klienti mají zpravidla celkem jasnou představu o tom, že jejich podlahy na terasy budou realizovány z dřevěných masivních prken. Doplňují tak dřevěné prvky staveb. Výběr dřeviny na terasu v těchto případech provádí podle dřeviny, která je již na stavbě opticky přiznána. Dřevěné podlahy na terasy rozlišujeme podle druhu typu dřeva, použitého při montáži na:

  • Podlahy na terasy z jehličnatých dřevin
  • Podlahy na terasy z exotických dřevin
  • Podlahy na terasy z Thermowood dřevin

Podlahy na terasy z jehličnatých dřevin

Terasový decking z jehličnatých dřevin Vám zaručí dřevěnou terasu v nejnižší cenové kategorii. Jehličnany jsou vhodné, pokud jsou podlahy na terasy realizovány u budov, které mají tyto dřeviny pohledově přiznané na trámech nebo na fasádách budov. Jsou však majitelé, kteří respektují místně příslušné dřeviny okolní přírody. Ale ne každá jehličnatá dřevina je vhodná pro montáž na pochozí plochu dřevěné terasy. My máme zkušenosti se Sibiřským Modřínem, Borovicí stepní a Borovicí slezskou.

Podlahy na terasy, jejich výběr a instalace - s tím vším Vám rádi pomůžeme.

Podlahy na terasy z exotických dřevin

Jihoamerické a asijské dřeviny můžeme charakterizovat jako husté, tvrdé, odolné a stálé. Tyto vlastnosti zaručují, že podlahy na terasy z exotického dřeva jsou odolnější vůči hnilobě dřeva, škůdcům a povětrnostním vlivům. Nejžádanějšími exotickými dřevinami, které řešíme pro montáž podlah na terasy, jsou Teak, Ipe a Merbau. Jedná se zároveň o dřeviny s vyššími cenami. V nižší cenové hladině pořídíte Massarandubu, Badi, Angelim Pedra a Bukit.

Podlahy na terasy Thermowood

Řešením pro příznivce levných dřevin s vlastnostmi nákladných exotů je varianta, při které jsou podlahy na terasy montovány z tepelně upraveného dřeva evropských jehličnanů nebo listnatých stromů. Tato úprava dřeva je obchodně označována jako Thermowood. Jedná se o jeho zpracování v teplotním rozmezí 160 až 215°C, které mění vnitřní strukturu a fyzikální vlastnosti jinak měkkého dřeva.

U nás si vyberete terasový decking, který zajistí, že Vás podlahy na terasy potěší.

Kategorie: 
Produkty