Montáž dřevěné terasy

Dřevěná terasa je regulérní plnohodnotná součást obytného nebo komerčního prostoru, pro který byla vybudována. Profesionálně řešená dřevěná terasa potřebuje, tak jako každá jiná stavba, svůj projekt, který do detailů zohlední nejen, kde bude terasa položena a z jakého bude materiálu. Důležitá je i specifikace jejího provázání s budovou, bazénem, schody, zahradou nebo její zastřešení. Jedním z důležitých detailů projektu terasy je také stanovení systému montáže dřevěné terasy.

Montáž dřevěné terasy od společnostui Podlahy Praha

Podlahy Praha, s.r.o. je společností s dlouholetou zkušeností v oboru dodání a montáže dřevěné terasy. Nezaměřujeme se pouze na venkovní plochy domácností, řešíme i terasy komerčních prostor.  V našem podlahovém studiu umíme svým klientům pomoci s výběrem vhodné podlahy na terasy. Zároveň řešíme detaily realizací teras pro konkrétního klienta. Pro nás je samozřejmostí bezplatné zaměření a zpracování cenové nabídky.

Montáž venkovní dřevěné terasy - videa

Při správném výběru a profesionálním provedení montáže dřevěné terasy docílíme harmonického propojení interiéru s exteriérem

Před samotným výběrem terasového materiálu a uspořádáním terasy je důležité stanovit její velikost a umístění ve vztahu ke stavbě a jejímu okolí. Pokud řešíte terasu jako součást novostavby domu, je lepší do projektu stavby zahrnout i montáž dřevěné terasy. Základ pro terasu je tak řešen stavebně jako jeden celek se základy domu a spolu tak tvoří jeden konstrukční prvek. Pokud požadujete zastřešení části terasy, které navazuje na střechu domu, je společný základ pro dům i terasu nezbytností. Dům s terasou tak budou tvořit architektonický celek.

Montáž dřevěné terasy k jíž vybudovanému objektu

Montáž dřevěné terasy je však možno řešit i následně k již vybudovanému objektu. Řešení takové terasy však nesmí narušit konstrukci stávajícího domu. V případě, kdy zákazník nemůže řešit terasu komplexně z důvodu velké finanční investice, je lepší, když se rozhodne pro menší velikost terasy. Nevyplácí se šetření na materiálu a profesionální montáži. Dřevěná terasa je pokračováním obytných prostor a její vzhled by měl odpovídat architektuře interiéru domu. To znamená, že pro velký dům s prostornými místnostmi je vhodná prostorná terasa. Menší dům s malými pokoji by měl mít terasu přiměřených rozměrů.

Systémy samotné montáže dřevěných teras umožňují poměrně snadné pozdější zvětšení velikosti pochozí plochy terasy. Doplňkové prvky terasy, kterými jsou pergoly, schody a jiné vestavěné prvky, mohou být řešeny nejen v průběhu samotné montáže terasy, ale také později. Nejdůležitější je počáteční investice do pevné a trvalé plochy terasy a s tím souvisí pevné rozhodnutí o řešení podkladu, výběru dřeviny a směru kladení terasových prken. Veškerá další rozšíření komfortu terasy můžeme řešit v průběhu jejího užívání.   

Dodání a montáž dřevěné terasy si může objednat nejen majitel rodinného domu s pozemkem, ale také ten, kdo má u svého bytu balkón, zimní zahradu nebo lodžii. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. řeší také dodání a montáž teras pro komerční subjekty, kterými jsou například restaurace s venkovními předzahrádkami, botanické zahrady a venkovní plochy komerčních staveb. Tyto terasy poté plní nejen estetickou roli, ale jsou zároveň praktickými a plně funkčními plochami.

Montáž dřevěné terasy - rozdělení

Většina zákazníků Podlahy Praha, s.r.o. volí jako pochozí materiál pro svou venkovní terasu masivní dřevěná terasová prkna. Důvodem je, v některých případech, samotná konstrukce stavby – ať už se jedná o dřevostavbu nebo o klasický dům s dřevěnou fasádou.Výběr dřeva na terasu se následně odvíjí od dřeviny, přiznané na stavbě.  Tyto terasy můžeme obecně rozdělit podle materiálu, použitého při montáži teras na:

  • z exotických dřevin
  • z jehličnatých dřevin
  • Thermowood

Montáž dřevěné terasy z exotických dřevin

Charakteristické vlastnosti exotických dřevin jsou důvodem, proč se naši klienti rozhodují pro montáž dřevěné terasy právě z tohoto tohoto materiálu. Přednostmi jsou zejména jejich tvrdost, hustota a stabilita. Tyto charakteristiky zaručují vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům, hnilobě dřeva a také vůči škůdcům. Mezi nejznámější exotické dřeviny, používané na venkovní terasy řadíme Teak, Cumaru, Ipe a Massarandubu. Jedná se zároveň o dřeviny v nejvyšší cenové kategorii.

Zlatou střední cestou pro zákazníky, kteří zvolí montáž dřevěných teras z exotických dřevin je Merbau, Kempas, Badi,  Bangkirai a Garapa. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám umí nabídnout komplexní zpracování nabídky na dodání a montáž teras z exotického dřeva. Dokážeme pro naše klienty vyřešit realizaci poptané terasy od úpravy podloží, přes výběr exotické dřeviny, rozměru terasových prken, volbu možnosti povrchového profilování a typu montáže až po následné čištění a údržbu dřevěné terasy.

Montáž dřevěné terasy z jehličnatých dřevin

Klienti, kteří pro svou terasu zvolí pochozí terasová prkna z jehličnatých dřevin tak většinou činí z ekonomických důvodů, nebo kvůli tomu, že mají tuto dřevinu na své stavbě konstrukčně přiznanou například na fasádě, ve štítu, na pergole a podobně. Dalším důvodem může být požadavek na dřevinu, která více koresponduje s přírodou v okolí stavby.  Ne každá jehličnatá dřevina je však vhodná pro montáž terasy. Vhodnými dřevinami jsou Sibiřský Modřín, Douglaska a Borovice. 

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám, našim klientům, dokáže poradit při výběru vhodné terasy z jehličnatých dřevin.

Montáž venkovní dřevěné terasy Thermowood

Alternativou mezi jehličnatými a tvrdými exotickými dřevinami je montáž dřevěné terasy z tepelně opracovaného dřeva jehličnanů nebo evropských listnatých stromů. Tato úprava dřeva je známá pod obchodním názvem Thermowood. Jedná se o tepelné zpracování (v teplotním rozmezí 160 až 215°C), při kterém dochází ke změně vnitřní struktury a fyzikálních vlastností dřeva. S výběrem terasy v provedení Thermowood Vám rádi pomůžeme v našem podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Rovněž vám můžeme nabídnout i renovace teras či dřevěné podlahy do interiéru.

Montáž dřevěné podlahy - ostatní služby a krytiny

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. vám dokáže nabídnout prodej a instalaci většiny typů podlahových krytin. Mimo terasy, vinylové podlahy a ostatní často žádané podlahové krytiny také řešíme renovace podlah. Nejvíce poptávané služby jsou renovace parket či broušení parket na které se specializujeme. Pro více informací o renovacích podlah navštivte náš druhý web renovace podlah Praha, kde naleznete rovněž podstránky renovace parket Praha a broušení parket Praha.

Mezi jedny z nejoblíbenějších podlahových krytin patří již zmiňovaná vinylová podlaha a pak vysoce odolná podlaha Marmoleum. Pro toto přírodní linoleum jsme vytvořili specializovaný web Marmoleum Praha