Venkovní terasy – dřevěné

Podlahy Praha s.r.o. je společností, s  dlouholetou zkušeností v oboru dodání a montáž exteriérové dřevěné podlahy na terasy. V praxi se setkáváme nejen s venkovními plochami domácností, realizujeme také venkovní dřevěné plochy pro komerční účely. V našem podlahovém studiu zákazníkům pomáháme s výběrem vhodných dřevin pro pochozí plochu. Našim klientům nabízíme zaměření a bezplatné zpracování cenové nabídky.

Venkovní dřevěné terasy jsou funkčními prvky komerčních i bytových objektů, pro které byly realizovány. Profesionálně řešená terasa, potřebuje, jako každá jiná stavba, projekt. Tento neřeší pouze její umístění a použité materiály, důležité je řešení návaznosti na stavbu, bazén, schodiště, zahradu a její zastřešení a osvětlení. Jedním z důležitých detailů projektu terasy je také stanovení systému montáže.

ÚDRŽBA TERASY

Terasu musíte pravidelně čistit od nanesených nečistot, pylů a usazenin. Pod zařízeními teras (slunečníky, květináči, miskami, rohožkami) může docházet k tvorbě skvrn od dlouhodobé vlhkosti a nečistot. Doporučujeme občasné přemisťování těchto předmětů, aby terasa pod nimi mohla být vyčištěna a aby mohla pořádně vyschnout. Terasu je potřeba před započetím sezóny a po jejím ukončení pořádně vyčistit a, v případě požadavku na udržení barvy dřeva, 2x naolejovat vhodným exteriérovým olejem.

Profesionální montáž a vhodný výběr deckingu dřevěné terasy zajistí harmonické propojení exteriéru s interiérem

Projekt plochy by měl být zahájen stanovením její velikosti a umístění. Pokud řešíte dřevěné terasy jako součást novostavby, doporučujeme ji řešit v rámci projektu celé stavby. Základy a návaznost terasy na budovu jsou tak řešeny jako jeden konstrukční celek domu. Jestliže majitel plánuje zastřešení terasy, navazující na konstrukci střechy domu, je společné řešení základů pro dům i terasu důležité. Stavba tak bude s konstrukcí tvořit architektonický celek.

Realizaci montáže venkovní dřevěné terasy můžete řešit také u starší budovy. Instalace takové terasy nesmí narušit konstrukci stávající stavby. Pokud nemůžete realizovat terasu jako celek z důvodu velké finanční zátěže, je vhodnější, rozhodnout se pro menší rozměr plochy. Případné šetření na materiálu a montáži se obvykle nevyplatí. Většina technologických postupů montáže venkovní dřevěné terasy umožňuje její pozdější rozšíření.

Dřevěné terasy jsou pokračováním obytných prostor a měly by tak být koncipovány. Velká stavba s prostornými místnostmi bude vhodně doplněna prostornou terasou. Menší dům s malými okny a pokoji by měl mít terasu přiměřených rozměrů. Pergoly, schody, osvětlení a jiné prvky, mohou být instalovány také následně. Nejdůležitější je počáteční investice do kvalitní, pevné a trvalé pochozí plochy.

Klient se může rozhodnout pro přiznané nebo skryté spoje dřevěné terasy

Dodání a montáž dřevěné terasy si u nás v Podlahy Praha s.r.o. mohou objednat nejen majitelé rodinných domů s pozemkem, ale také vlastníci bytů s lodžií, balkónem nebo zimní zahradou. Nabízíme řešení venkovních dřevěných teras pro komerční účely. Běžně instalujeme předzahrádky restaurací, pochozí plochy botanických zahrad a venkovní plochy komerčních staveb. Tyto terasy poté plní úlohu plně funkčních komerčních ploch.

Většina zákazníků společnosti Podlahy Praha s.r.o. volí pro své venkovní terasy dřevěná masivní pochozí prkna. Často tak řeší optické provázání s již přiznanými dřevěnými prvky stavby. Výběr se v tomto případě většinou řídí dřevinou, opticky přiznanou na budově. Tyto terasy můžeme dělit podle druhu dřeva, použitého při montáži na:

  • z jehličnatých dřevin
  • z exotických dřevin
  • Thermowood

Dřevěné terasy - videa

Dřevěné terasy z jehličnatých dřevin

Klienti, kteří pro svou terasu volí pochozí terasová prkna z jehličnatých dřevin tak obvykle řeší menší finanční náročnost díla. Dalším důvodem je, že již mají tuto dřevinu na své stavbě přiznanou například ve štítu, na trámech nebo na fasádě nebo pergole a podobně. Jsou však také klienti, kteří chtějí respektovat dřeviny, korespondující s okolní přírodou. Musí však počítat s tím, že ne každá jehličnatá dřevina je vhodná pro montáž dřevěné terasy. Vhodnými materiály jsou Sibiřský Modřín, Borovice slezská a Borovice stepní. 

Profesionálové z Podlahy Praha, s.r.o. Vám, našim klientům, rádi pomohou při výběru vhodné dřevěné terasy z jehličnatých dřevin.

Dřevěné terasy z exotických dřevin

Charakteristikou těchto, původem asijských a jihoamerických dřevin, je zejména jejich tvrdost, hustota a stálost. Tyto vlastnosti zaručují vyšší odolnost dřevěné terasy vůči hnilobě dřeva, povětrnostním vlivům a také škůdcům. Mezi nejžádanější exotické dřeviny, které používáme při montáži venkovní terasy, řadíme Teak, Merbau a Ipe, které jsou však zároveň dřevinami s vyšší cenou.

Střední variantu navrhujeme našim klientům v provedení Massaranduba, Bukit, Badi a Angelim Pedra. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se snaží svým zákazníkům nabídnout varianty při výběru požadovaného exotického dřeva. Umíme pro naše klienty vyřešit realizaci dřevěné terasy od řešení podloží, přes výběr dřeviny, rozměru a profilování terasových prken a typu jejich montáže až po následné čištění a údržbu dřevěné terasy.

Dřevěné terasy Thermowood

Cenově přijatelnou verzí pro příznivce tvrdých dřevin s vlastnostmi exotů je montáž venkovní dřevěné terasy z tepelně zpracovaného dřeva evropských jehličnanů nebo listnatých stromů. Tato úprava dřeva je označována jako Thermowood. Toto zpracování dřeva v teplotním rozsahu 160 až 215°C změní vnitřní strukturu a fyzikální vlastnosti jinak měkkého dřeva.

S výběrem dřevěné terasy v provedení Thermowood Vám rádi pomůžeme u nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Venkovní terasy dřevěné

Venkovní terasy dřevěné, či venkovní terasy dřevoplastové od společnosti Podlahy Praha Vás nezklamou.

Venkovní terasy – dřevěné - Dekory

Terasy dřevěné

Terasy dřevěné Všechny dekory
Terasy dřevěné
Podkladní hranoly Všechny dekory
Podkladní hranoly