Venkovní terasa

Dřevěná, dřevoplastová, kompozitová WPC, dlážděná, kamenná, betonová nebo venkovní terasa z jiných materiálů, všechny tyto zpevněné exteriérové plochy jsou součástmi bytové nebo komerční stavby. Kvalitně řešená zpevněná plocha terasy má na svém začátku detailně propracovaný projekt, tak, jako každá jiná stavba Tento projekt neřeší pouze její umístění a výběr materiálu pro její stavbu. Důležité je také její návaznost na stavbu, schodiště, bazén, zahradu a další prvky dotčené architektury. My, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., umíme našim zákazníkům pomoci s tím, aby jejich venkovní terasa byla zpracována co nejlépe.                                                   

Důležitým pohledovým detailem, který má venkovní terasa je řešení systému její montáže.

Podlahy Praha, s.r.o. je společností, která má dlouholeté zkušenosti s tím, jak má být řešena venkovní terasa. Umíme vybudovat nejen venkovní plochy u rodinných domů a bytů, realizujeme také terasy komerčních budov. V našem podlahovém studiu jsme připraveni svým zákazníkům nabídnout a ukázat vhodné materiály, používané na pochozí plochy teras. Pro konkrétního klienta řešíme individuální výběr, kontrolu podkladů, zaměření, skladbu i detaily tak, aby jeho venkovní terasa byla unikátem. Zákazníkům nabízíme bezplatné zpracování cenové nabídky.

Při vhodné volbě terasového deckingu a profesionální realizaci montáže propojí Vaše venkovní terasa harmonicky exteriér s interiérem

Projekt venkovní zpevněné podlahy je souhrnem celého spektra hledisek a požadavků a není pouhým výběrem pochozího terasového materiálu. Dalšími kritérii jsou například parametry venkovní terasy, týkající se velkosti, tvaru, uspořádání a vazeb na stavbu a okolí. Venkovní terasy, které jsou projektovány jako součást novostavby domu, je potřeba řešit jako celek se stavbou budovy. Spolu tak mohou tvořit ucelený stavební prvek.

Venkovní terasy - před a po montáži

Řešení zastřešení venkovní terasy navázáním na konstrukci střechy domu je společný projekt.

Stavbu venkovní zpevněné pochozí plochy může majitel řešit také k již postavenému domu. Taková venkovní terasa nesmí svou montáží narušit konstrukci stávající stavby. Pokud stavitel nemůže řešit zamýšlenou terasu najednou, jako celek, z důvodu finanční zátěže, měl by volit menší rozměr této užitné plochy nebo její řešení odložit. Šetření na profesionální montáži a materiálu nedoporučujeme. Venkovní terasa je volným pokračováním interiérů a její řešení by mělo odpovídat stylu stavby a jejího zařízení.

Velký dům s prostornými místnostmi a velkými okny vhodně doplní prostorná venkovní terasa.

Většina zákazníků naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. chce, aby jeho venkovní terasa byla řešena v provedení masivních dřevěných prken v různých provedeních. Vzhledem k tomuto klientskému zájmu se na dřevěné terasy, jejich prodej a instalaci, specializujeme. Výběr dřevin, který řešíme s klientem podle vzorků v našem podlahovém studiu, se ve většině případů odvíjí také od její ceny nebo od dřeviny, pohledově přiznané na předmětné budově.

Dřevěná venkovní terasa je rozdělena podle materiálu, použitého při její montáži

  • Venkovní terasa z tepelně upraveného dřeva Thermowood
  • Venkovní terasa z jehličnatých dřevin
  • Venkovní terasa z exotických dřevin

Venkovní terasa z tepelně upraveného dřeva Thermowood

Oblíbenou a cenově dostupnou alternativou mezi levnými jehličnatými a cenově náročnějšími tvrdými exotickými dřevinami je venkovní terasa z tepelně opracovaného dřeva evropských jehličnatých nebo listnatých stromů. Tato úprava dřeva je známá pod obchodním názvem Thermowood. Jedná se o tepelné zpracování dřeva v rozmezí 160°C -  215°C. V jeho průběhu dochází ke změně fyzikálních vlastností a vnitřní struktury měkkých dřevin. S výběrem terasy v provedení Thermowood Vám u nás, v podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 rádi pomůžeme.

Venkovní terasa z jehličnatých dřevin

Klienti, kteří se rozhodnou, že jejich venkovní terasa bude zbudována z pochozích terasových prken z jehličnatých dřevin, volí tyto obvykle, protože je tato dřevina na jejich domě přiznána na fasádě, ve štítu, na pergole atd. Dalším důvodem může být cena dřeviny nebo požadavek na výběr takové dřeviny, která koresponduje s přírodou v okolí stavby.  Ne všechny jehličnany jsou však pro použití na terasu vhodné. Mezi osvědčené druhy patří Sibiřský Modřín, Douglaska a Borovice stepní.

Venkovní terasa z exotických dřevin

Vlastnosti exotických dřevin jsou důvodem obliby těchto přírodních materiálů mezi našimi zákazníky. Jedná se zejména o jejich tvrdost, hustotu, odolnost a stabilitu. Tyto vlastnosti zaručují, že exotická dřevěná venkovní terasa bude odolnější vůči hnilobě dřeva, škůdcům a povětrnostním vlivům. Mezi nejžádanější exotické dřeviny na venkovní terasy řadíme Merbau, Teak, Ipe a Cumaru. Jedná se o materiály ve vyšší cenové kategorii.

Střední cenovou variantou je venkovní terasa z exotických dřevin Massaranduba, Kempas, Badi a Bangkirai. Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha, s.r.o. umí svým klientům nabídnout komplexní zpracování nabídky na prodej, dodání a montáž teras z exotického dřeva. Dokážeme našim zákazníkům nabídnout řešení venkovní terasy od návrhu, přes úpravu podkladu, výběr z dřevin a rozměrů terasových prken, nabídku povrchového profilování a typu montáže, až po následnou realizaci údržby a čištění, které vyžaduje dřevěná venkovní terasa.

Poradíme vám jak by mohla být řešena Vaše dřevěná venkovní terasa.

Venkovní terasa od nás není směrována pouze pro majitele rodinných domů s pozemkem, ale také pro ty, kdo potřebují řešit pochozí plochu balkónu, zimní zahrady nebo lodžie u bytu. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. ve své praxi řeší také dodání a instalace venkovních dřevěných teras pro restaurace s venkovními předzahrádkami, botanické zahrady a venkovní plochy komerčních staveb. Tyto venkovní podlahy poté plní nejen roli estetickou, ale jsou zároveň praktickými a plně funkčními komerčními plochami.

Kategorie: 
Home page