Terasy

Terasy jsou vlastně zpevněnými exteriérovými podlahami. Dřevěné, WPC dřevoplastové (venkovní dřevoplastové terasy), kamenné, betonové nebo dlážděné, všechny tyto venkovní plochy jsou funkčními součástmi obytné nebo komerční stavby. Kvalitně instalované venkovní terasy svým zpracováním mohou vhodně doplňovat dotčený interiér. Schodiště, bazén, zastřešení, navazující na exteriér a další dotčené prvky je nutno pečlivě zvážit. My v Podlahy Praha s.r.o. máme s realizacemi teras rozsáhlé zkušenosti a svým zákazníkům umíme poradit.                                                           

Důležitým detailem projektu terasy je stanovení jejího systému montáže.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. má dlouholeté zkušenosti v oblasti prodeje a montáže exteriérových ploch. Svým zákazníkům dodáváme na klíč venkovní terasy pro rodinné domy, byty i komerční budovy. V našem podlahovém studiu Vám, našim klientům, dokážeme představit materiály, které obvykle používáme na pochozí plochy teras. S konkrétním klientem individuálně řešíme výběr materiálů, úpravu podkladů, zaměření, skladbu i detaily instalace jeho podlahy na terasy. Nabízíme bezplatné zpracování cenové nabídky.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Terasy - před a po montáži

Volba pochozího deckingu a profesionální instalace venkovní terasy zajistí vhodné propojení Vašeho interiéru s exteriérem

Realizaci exteriérové zpevněné plochy může vlastník řešit také ke starému domu. Takové řešení terasy však nesmí narušit konstrukci a statiku stavby. Pokud stavitel nemůže postavit zamýšlenou terasu najednou kvůli nákladům, měl řešit menší rozměr plochy nebo její instalaci odložit. Použití méně kvalitního materiálu a vlastní montáž zlevní pouze na krátkou dobu. Vícenáklady, které se dodatečně projeví, při nutných opravách, naopak výrazně prodraží.

Profesionální projekt venkovní terasy je souhrnem technických požadavků a hledisek a pro jeho zpracování nestačí pouhý výběr pochozího materiálu. Důležitým parametrem je stanovení tvaru, velkosti, uspořádání, vazby na konkrétní budovu a okolí. Zpevněná pochozí plocha, projektovaná jako součást novostavby domu, musí fungovat jako promyšlený funkční doplněk budovy. Pouze tak mohou tvořit ucelený stavební prvek. Pokud máte požadavek na zastřešení venkovní terasy provázáním se střešní konstrukcí domu, je společný projekt pro stavbu domu a řešení terasy nutný.

Velké venkovní terasy vhodně doplňují prostorné domy s velkými místnostmi a francouzskými okny.

S ohledem na skutečnost, že valná většina klientů společnosti Podlahy Praha s.r.o. volí za materiál pro své venkovní terasy masivní dřevěná prkna v různých provedeních. Výběr dřevin na terasy řešíme se zákazníky podle vzorků v našem podlahovém studiu v Praze Holešovicích. Většina případů probíhá podle ceny nebo podle dřeva, které je přiznáno na dotčené budově.

Dřevěné venkovní terasy dělíme podle dřeva, použitého při realizaci na:

  • z tepelně upraveného dřeva Thermowood
  • z jehličnatých dřevin
  • z exotických dřevin

Terasy v provedení tepelně upraveného dřeva Thermowood

Finančně dostupnou alternativou mezi levnými měkkými jehličnatými a cenově náročnými tvrdými exotickými dřevinami jsou terasy z tepelně upraveného dřeva evropských listnatých stromů nebo jehličnanů. Takto upravené dřeviny označujeme jako Thermowood. Jde o proces tepelné úpravy dřeva při teplotě mezi 160 až 215°C, při které dojde ke změně vnitřní struktury a fyzikálních vlastností měkké dřeviny. Takto upravené dřeviny Vám v našem podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. rádi představíme na vzorcích.

Terasy v provedení jehličnatých dřevin

Zákazníci, kteří vybírají pro své terasy decking a hranoly z jehličnatých dřevin, je volí obvykle z finančních důvodů, nebo kvůli skutečnosti, že je jehličnatá dřevina na jejich domě přiznána ve štítu, na fasádě, na pergole nebo jinde. Jedním z dalších důvodů bývá požadavek na dřevinu, která odpovídá přírodním zdrojům v okolí stavby.  Chtěli bychom upozornit, že všechny jehličnany nejsou pro použití na terasy vhodné. Vhodné jsou například Sibiřský Modřín, Borovice slezská, Borovice stepní a Douglaska.

Terasy v provedení exotických dřevin

Vlastnosti exotických dřevin - jejich tvrdost, stálost a vysoká hustota předurčují tyto druhy dřeva jako vhodné pro montáž venkovní terasy, kterým zaručují vyšší odolnost vůči hnilobě dřeva, škůdcům a v neposlední řadě i povětrnostním vlivům. Nejpreferovanějšími exotickými dřevinami na stavbu venkovní terasy jsou Teak, Merbau,  Cumaru a Ipe. Jedná se však zároveň o dřeviny ve vysoké cenové kategorii.

Střední cenovou hladinu našim klientům, kteří řeší dodání a montáž venkovní terasy z exotických dřevin, představíme na vzorcích Massaranduba, Bukit, Badi a Bangkirai. My ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. umíme našim zákazníkům nabídnout zpracování nabídky na dodání a montáž na klíč. Dokážeme řešit venkovní terasy od výběru dřeva, úpravu podkladu, přes nabídku rozměru terasových prken, jejich profilování a typu montáže, až po nabídku údržby a čištění dřevěné terasy.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám poradíme při výběru vhodného řešení Vaší venkovní terasy.

Dodání a montáž venkovní terasy si u naší společnosti objednávají majitelé rodinných domů, ale také bytů s balkónem nebo lodžií. Podlahy Praha, s.r.o. ve své praxi řeší také dodání a stavbu exteriérových pochozích ploch pro kavárny a restaurace s venkovními předzahrádkami, botanické zahrady a terasy komerčních staveb. Tyto podlahy plní poté nejen roli estetickou, jsou zároveň praktickými a plně funkčními komerčními podlahovými plochami.

Venkovní terasy jsou volným pokračováním interiérů a jejich řešení by proto mělo korespondovat se stylem stavby a jejím zařízením.

Kategorie: 
Home page