Úklid podlah

Pod pojmem úklid podlah rozumíme pravidelnou údržbu všech typů podlahových krytin v interiérech i v exteriérech. Každý typ podlahové krytiny vyžaduje specifický čisticí prostředek a čistící systém na jeho údržbu. Při použití nesprávného úklidového přípravku nebo postupu čištění může dojít k trvalému poškození podlahy nebo ke zkrácení její životnosti.

Při správném výběru čisticích prostředků na úklid podlah prodlužujete jejich životnost

V zásadě se dá říct, že rozdělujeme úklid podlahových krytin podle jejich umístění na vnitřní (interiérové) a venkovní (exteriérové)

Úklid podlah v interiérech

….. můžeme rozdělit na:

  • Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov
  • Úklid společných prostor bytových domů
  • Úklid podlah v bytech

Úklid firem a komerčních prostor a Úklid veřejných budov

je zpravidla prováděn prostřednictvím specializovaných úklidových firem, nebo vyčleněných zaměstnanců konkrétní společnosti nebo úřadu. Ve firmách a komerčních prostorech se většinou setkáváme s takzvanými tvrdými podlahovinami, jakými jsou dlažby, lité podlahy, kamenné (mramorové) a PVC podlahy nebo vinylu. Ve veřejných budovách jsou kromě tvrdých podlahovin obvykle i dřevěné podlahy, někde dokonce vysoce zátěžové laminátové plovoucí podlahy a koberce.

Specializované úklidové firmy většinou zvolí pro úklid podlah univerzální čisticí prostředky, které nejsou vždy vhodné pro daný povrch podlahové krytiny. Úklidovým firmám i majitelům komerčních prostor a správcům veřejných budov, kteří řeší úklid vlastními prostředky, dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na úklid podlah firem, komerčních prostor a veřejných budov.

Úklid společných prostor bytových domů

zajišťují správci jednotlivých objektů obvykle prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami. V těchto prostorech jsou zpravidla podlahovými krytinami PVC, slinuté dlažby nebo lité podlahy. Každá z těchto krytin vyžaduje při čištění podlah jiný přípravek na údržbu. Také těmto subjektům dokáže společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout vhodné čisticí prostředky na údržbu a úklid podlah společných prostor.

Úklid podlah v bytech

ve většině případů řeší uživatelé bytů sami. Přípravky, které znají z vlastní zkušenosti, ze zkušeností svých přátel, nebo na které byli upozorněni prostřednictvím reklam. I zde platí pravidlo, že ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné pro úklid podlah každého typu podlahové krytiny. V bytech se setkáváme s nejširší škálou použitých materiálů na podlahách. Můžeme se zde setkat s klasickými podlahami ze dřeva, které je buď lakované, nebo olejované.

Další podlahovou krytinou bývají korkové dlaždicelaminátové podlahy, nebo koberce, PVC podlahy a dlažba. Z novějších materiálů můžeme jmenovat vinylové podlahy nebo přírodní linoleum. Speciálně pro domácí použití Vám naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout svým zákazníkům vhodné čisticí prostředky na údržbu a úklid podlah v bytech. 

Tvrdé podlahoviny jako jsou laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy fatraclick, PVC, dlažby a lité stěrky ošetřujeme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené. Takovéto čističe vyrábí například společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona spray mop je zajímavým prostředkem na běžný úklid podlah. Dalším osvědčeným výrobcem je společnost Dr.Schütz a jeho údržbová řada.

Na úklid dřevěných a korkových lakovaných podlah můžeme používat rovněž Bona spray mop,  pouze použijeme čistící přípravek od stejného výrobce, určený na lakované plochy.

Pokud máme v interiérech dřevěné podlahy s povrchovou úpravou olej je nutno použít prostředky např. od společnosti BONA, WOCA nebo Dr.Schütz, které jsou k olejovaným podlahám šetrné.

Výrobce podlahové krytiny Marmoleum Forbo, společnost FORBO, sám na úklid podlahové krytiny Marmoleum vyvinul a na trh uvedl prostředek Monel. Koberce udržujeme především suchou cestou tj. vysáváním. V případě potřeby dokážeme nabídnout prostředky na čištění skvrn mokrou cestou. Jedná se především o výrobky společnosti Dr.Schütz.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Úklid podlah v exteriérech

můžeme rozdělit na :

  • Úklid dřevěných teras
  • Úklid kompozitových (dřevoplastových) teras
  • Úklid zámkových dlažeb a ploch z přírodního kamene

Čištění venkovních pevných ploch, ať už se jedná o jakýkoliv povrch, provádí majitelé zpravidla dvakrát do roka a to na jaře a na podzim. Obecně jde o  to, aby pevné plochy zbavili organických i anorganických nečistot, které na plochách v průběhu roku ulpí. Úklid podlah v exteriérech se provádí v prvním kroku mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým čištěním, apod.). V druhém kroku mechanicky vyčištěné podlahové krytiny ošetří čisticími prostředky, které se postarají o oživení a ošetření podlahové krytiny.

V případě dřevěné terasy tyto přípravky dokážou prodloužit životnost venkovní terasy a zpomalit šednutí (oxidace) barvy dřeviny. V případě zámkových dlažeb a kamenných venkovních ploch můžeme použitím vhodného přípravku na úklid podlah docílit nejen oživení, ale dokážeme odstranit případné nežádoucí narostlé mechy. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže majitelům a uživatelům nabídnout vhodné čisticí prostředky na údržbu a úklid podlah v exteriérech.

Při výběru čisticích prostředků na venkovní terasy a plochy musíme vždy přihlédnout k materiálu, ze kterého jsou pochozí plochy vyrobeny. Přírodní kámen a venkovní dlažbu čistíme přípravkem, který není agresivní a nenarušuje jejich povrchovou strukturu. Vhodným čističem je například od výrobce OSMO Odstraňovač zeleného povlaku. Při volbě vhodného přípravku na úklid podlah venkovní dřevěné terasy přihlédneme k tomu, z jakého dřeva je terasa vyrobena.

Pro úklid podlah venkovních teras z exotických dřevin, jakými jsou Massaranduba, Merbau, Tatajuba, Angelim Pedra a podobné, volíme čistící přípravky ověřených výrobců, jako jsou WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos , které doplníme o vhodný exteriérový olej buď v přírodním provedení, nebo v provedení s pigmentem barvy určené dřeviny. Tyto pigmentované oleje terasy nejen ochrání, ale zároveň zpomalují proces oxidace – šednutí teras.

Terasy z evropských jehličnatých i listnatých dřevin (je jedno jestli jde o dřevo v přírodním provedení nebo v tepelné úpravě Thermowood ) obvykle po očištění ošetříme exteriérovým olejem s UV ochranou v přírodním provedení. Pro úklid podlah teras kompozitových (dřevoplastových) používáme řadu čističů, speciálně pro tento povrch určených. Takovou řadu prostředků nabízí například OSMO nebo WOCA