Čištění podlah

Pod pojmem čištění podlah si můžeme představit pravidelný úklid všech typů podlahových krytin v interiérech i v exteriérech. Každá podlahová krytina vyžaduje specifický čisticí prostředek a čistící systém pro svou údržbu. Při použití nesprávného údržbového přípravku nebo postupu úklidu podlah může dojít k trvalému poškození podlahy nebo ke zkrácení její životnosti.

Při správném výběru prostředků prodlužujete životnost podlahy.

V zásadě se dá říct, že rozdělujeme čištění podlahových krytin podle jejich umístění na vnitřní (interiérové) a venkovní (exteriérové)

Čištění  podlah v interiérech

….. můžeme rozdělit na:

  • Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov
  • Úklid společných prostor bytových domů
  • Úklid podlah v bytech

Čištění podlah - Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

V tomto případě je úklid podlah zpravidla prováděn prostřednictvím specializovaných úklidových firem, nebo zaměstnanců konkrétní společnosti či úřadu. Ve firmách a komerčních prostorech se většinou setkáváme s takzvanými tvrdými podlahovinami, jakými jsou dlažby, lité podlahy, kamenné (mramorové) a PVC podlahy nebo vinylové podlahy. V těchto případech je většinou používáno strojové čištění podlah. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. doporučuje Bona Deep Clean systém.

Ve veřejných budovách jsou kromě tvrdých podlahovin obvykle i dřevěné podlahy, někde dokonce vysoce zátěžové laminátové plovoucí podahy a koberce. Zde se osvědčilo nejen strojní čištění podlah, ale také klasická údržba podlah. Specializované úklidové firmy většinou zvolí pro mytí podlah univerzální čisticí prostředky, které nejsou vždy vhodné pro daný povrch podlahové krytiny.

Firmám i majitelům komerčních prostor a správcům veřejných budov, dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na údržbu podlah ve firmách, komerčních prostorech a veřejných budovách.

Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů

…. Tento si zajišťují správci jednotlivých objektů obvykle prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami. V těchto prostorech jsou zpravidla podlahovými krytinami PVC, slinuté dlažby nebo lité podlahy. Každá z těchto krytin vyžaduje pro svou údržbu jiný přípravek na mytí podlah. Také těmto subjektům dokáže společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout vhodný program na údržbu a mytí podlah společných prostor, strojové čištění podlahy nevyjímaje.

Čištění podlahy - Úklid podlah v bytech

Ve většině případů řeší uživatelé bytů sami. Přípravky, které znají z vlastní zkušenosti, ze zkušeností svých přátel, nebo na které byli upozorněni prostřednictvím reklam. I zde platí pravidlo, že ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné pro čištění podlah každého typu podlahové krytiny. V bytech se setkáváme s nejširší škálou použitých materiálů na podlahách. Můžeme se zde setkat s klasickými podlahami ze dřeva, které je buď lakované, nebo olejované.

Další podlahovou krytinou bývají korkové a laminátové podlahy, nebo koberce, PVC a dlažby. Z novějších materiálů můžeme jmenovat vinylové podlahy nebo podlahy z přírodního linolea. Speciálně pro domácí použití Vám naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout svým zákazníkům vhodné čisticí prostředky na čištění podlah v bytech. Mezi novinkami můžeme nabídnout strojové čištění Bona Deep Clean systémem.

Tvrdé podlahoviny jako jsou plovoucí laminátové podlahy, vinylové podlahy celoplošně lepené i plovoucí, PVC, dlažby a lité stěrky ošetřujeme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené. Takovéto čističe vyrábí například společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona spray mop je zajímavým prostředkem na běžné mytí podlah. Dalším osvědčeným výrobcem je společnost Dr.Schütz a jeho řada na úklid a údržbu  podlah.

Při čištění podlah dřevěných a korkových lakovaných můžeme používat rovněž Bona spray mop,  pouze použijeme čistící přípravek od stejného výrobce, určený na lakované plochy. Pokud máme v interiérech dřevěné podlahy s povrchovou úpravou olej musíme použít prostředky např. od společnosti BONA, WOCA nebo Dr.Schütz, které jsou k olejovaným podlahám šetrné.

Výrobce přírodního linolea, společnost FORBO, sám pro čištění podlah Marmoleum Forbo vyvinul a na trh uvedl prostředek Monel. Koberce udržujeme především suchou cestou tj. vysáváním. V případě potřeby dokážeme nabídnout prostředky na čištění skvrn mokrou cestou. Jedná se především o výrobky společnosti Dr.Schütz.

Uvažujete o výběru přípravků na mytí podlah?

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Úklid podlah v exteriérech

můžeme rozdělit na :

Čištění venkovních pevných ploch, ať už se jedná o jakýkoliv povrch, provádí majitelé zpravidla dvakrát do roka a to na jaře a na podzim. Obecně se snaží pevné plochy zbavit organických i anorganických nečistot, které na plochách v průběhu roku ulpí. Čištění podlah v exteriérech se provádí v první fázi mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým čištěním, apod.). V druhé fázi mechanicky vyčištěné podlahové krytiny ošetří čisticími prostředky, které se postarají o oživení a ošetření povrchů podlah a pochozích ploch.

U dřevěných teras správně zvolené přípravky na čištění podlah dokážou prodloužit životnost terasy a zpomalit šednutí (oxidace) barvy dřeviny. V případě zámkových dlažeb a kamenných venkovních ploch můžeme použitím vhodného přípravku na údržbu docílit nejen oživení, ale dokážeme odstranit případné nežádoucí narostlé mechy. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže majitelům a uživatelům nabídnout vhodné čisticí prostředky na údržbu a čištění podlah v exteriérech.

Při výběru čisticích prostředků na venkovní terasy a plochy musíme vždy přihlédnout k materiálu pochozí plochy. Přírodní kámen a venkovní dlažbu čistíme přípravkem, který není agresivní a nenarušuje jejich povrchovou strukturu. Vhodným čističem je například OSMO Odstraňovač zeleného povlaku. Při volbě vhodného přípravku na čištění podlah dřevěných venkovních teras přihlédneme k tomu, z jakého dřeva je terasa vyrobena.

Pro údržbu podlah venkovních teras z exotických dřevin, jakými jsou Massaranduba, Merbau, Tatajuba, Angelim Pedra a podobné, volíme čistící přípravky ověřených výrobců, jako jsou WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos , které doplníme o vhodný exteriérový olej buď v přírodním provedení, nebo v provedení s pigmentem barvy určené dřeviny. Tyto pigmentované oleje terasy nejen ochrání, ale zároveň zpomalují proces oxidace – šednutí teras.

Terasy z evropských jehličnatých i listnatých dřevin obvykle po očištění ošetříme exteriérovým olejem s UV ochranou v přírodním provedení. Pro čištění podlah teras kompozitových (dřevoplastových) používáme řadu čističů, speciálně pro tento povrch určených. Takovou řadu prostředků nabízí například OSMO nebo WOCA. Nově dokážeme nabídnout i strojové čištění Bona Deep Clean  systémem.

Kategorie: 
Home page