Mytí podlah

Mytí podlah je pravidelným úklidem podlahových krytin v interiérech i v exteriérech

Každý druh podlahové krytiny vyžaduje specifický čisticí prostředek a čistící systém pro svou údržbu. Použitím nesprávného univerzálního údržbového přípravku, nebo postupu údržby podlah, může dojít k trvalému poškození pochozí krytiny, nebo ke zkrácení její životnosti. Aby k poškození nedocházelo, obraťte se na nás, Podlahy Praha, s.r.o., a my Vám s výběrem správného čisticího přípravku pomůžeme. Při správném výběru prostředků na mytí podlah prodlužujete jejich životnost.

V zásadě se dá říct, že rozdělujeme mytí podlah podle jejich umístění na vnitřní (interiérové) a venkovní (exteriérové).

Mytí podlah v interiérech lze rozdělit

  • Mytí podlah firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov
  • Mytí podlah společných prostor bytových domů a SVJ
  • Mytí podlah v bytech

Mytí podlah firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

Údržba a mytí podlah firem a komerčních prostor bývá obvykle svěřeno specializovaným úklidovým společnostem, nebo zaměstnancům společnosti provozovatele či úřadu. Ve firmách, komerčních prostorech a úřadech se setkáváme s tak zvanými tvrdými podlahovinami, jako jsou dlažby, lité podlahy, kamenné (mramorové) a PVC podlahy nebo vinylové podlahy. V těchto případech se většinou osvědčí strojové mytí podlah. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. doporučuje pro mytí podlah využívat Bona Deep Clean System.

Úklidovým firmám i majitelům komerčních prostor a správcům veřejných budov, kteří řeší mytí podlah vlastními prostředky, dokáže společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích přípravků na strojové čištění a mytí podlah, čištění průmyslových podlah i údržbu podlah ve firmách, komerčních prostorech a veřejných budovách.

Mytí podlah společných prostor bytových domů a SVJ

Mytí podlah zajišťují správci jednotlivých objektů prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami. V těchto prostorách jsou podlahovými krytinami PVC, přírodní linoleum, slinuté dlažby nebo lité podlahy. Každá z těchto podlah vyžaduje pro vhodnou údržbu jiný přípravek na čištění podlah. Také těmto subjektům umí profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout vhodný program na údržbu a mytí podlah společných prostor, strojové čištění podlahy nevyjímaje.

Mytí podlah v bytech

Ve většině případů řeší mytí podlah uživatelé bytů sami. Používají přípravky, které znají z vlastní zkušenosti, ze zkušeností svých přátel, nebo na které byli upozorněni reklamou. I zde platí pravidlo, že univerzální čisticí prostředky nejsou vhodné pro mytí podlah. V bytech se setkáváme s nejširší škálou použitých materiálů na podlahách. Můžeme se zde setkat s klasickými podlahami ze dřeva, které je buď lakované, nebo olejované.

Další podlahovou krytinou bývají korkové a laminátové podlahy, nebo koberce, PVC a dlažby. Z novějších materiálů můžeme jmenovat vinyly nebo podlahy z přírodního linolea. Speciálně pro domácí použití Vám naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže představit a prodat vhodné čisticí prostředky na mytí podlah v bytech. Můžeme také nabídnout hloubkové strojové čištění Bona Deep Clean System.

Tvrdé podlahoviny - laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy lepené i plovoucí, PVC, dlažby a lité stěrky ošetřujeme prostředky, které jsou pro tyto povrchy určené. Takovéto čističe vyrábí například společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona spray mop je zajímavým systémem na běžné mytí podlah. Dalším osvědčeným výrobcem je společnost FORBO, WOCA a Dr. Schütz a jejich řady na úklid a údržbu podlah.

Pro mytí podlah dřevěných a korkových můžeme používat rovněž Bona Spray mop, pouze použijeme čistící přípravky od stejného výrobce, určený na lakované nebo olejované plochy. Pokud máte v interiérech dřevěné podlahy s povrchovou úpravou olej, použijte přípravky např. od společnosti BONA, WOCA nebo Dr. Schütz, které jsou k olejovaným podlahám šetrné a ředí se do vody.

Výrobce přírodního linolea, společnost FORBO, pro čištění podlah Marmoleum a podlah s povrchovou úpravou PU vyvinul prostředek Monel. Koberce udržujeme především suchou cestou vysáváním. V případě potřeby umíme zákazníkům nabídnout prostředky na čištění skvrn mokrou cestou. Jedná se především o výrobky společnosti Dr. Schütz.

Mytí podlah v exteriérech

Čištění venkovních pevných ploch, ať už se jedná o jakýkoliv povrch, by měli jejich majitelé a uživatelé provádět zpravidla dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Obecně nejprve pevné plochy zbaví organických i anorganických nečistot, které na plochách v průběhu roku ulpí. Mytí podlah v exteriérech se provádí v první fázi mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým čištěním, a podobně). V druhé fázi mechanicky vyčištěné podlahové krytiny ošetří čisticími prostředky, které se postarají o oživení a ošetření povrchů podlah a pochozích ploch.

Při výběru čisticích prostředků na mytí podlah venkovních teras a pochozích ploch musíme vždy přihlédnout k materiálu těchto podlah. Přírodní kámen a venkovní dlažbu čistíme přípravkem, který není agresivní a nenarušuje jejich povrchovou strukturu. Vhodným čističem je například OSMO Odstraňovač zeleného povlaku. Při volbě vhodného přípravku na čištění podlah dřevěných venkovních teras přihlédneme k tomu, z jakého dřeva je terasa vyrobena.

My v Podlahy Praha, s.r.o. Vám nově dokážeme nabídnout i strojové čištění Bona Deep Clean Systém, kterým provádíme mytí podlah v exteriérech.

Kategorie: 
Služby