Montáž teras

Montáž teras se provádí v prostorách, které vyžadují instalaci terasových prken, např. balkony, zahrady, zahrádky před restaurace. Jako podklad pod terasová prkna jsou využívány dřevěné trámky jako nosná konstrukce, na kterou se následně montují prkna. Pokud je potřeba terasu vyrovnat nebo zvednout celkovou výšku, využívají se stavitelné terče, na kterých je celá konstrukce postavena. Pokud máte zájem o nacenění terasy, prosím, kontaktujte nás.

Montáž teras - Podlahy Praha

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem dřevěných a kompozitových teras pro venkovní plochy domácností i komerčních prostor.  V našem podlahovém studiu dokážeme zákazníkům pomoci nejen s výběrem terasové podlahy, ale zároveň řešíme montáž teras pro konkrétního klienta. Širokou škálu vzorníků těchto podlah máme k dispozici, takže umíme klientům prezentovat, jak bude jejich terasa vypadat. Samozřejmostí je, kromě výběru vhodné terasy, její bezplatné zaměření a zpracování cenové nabídky.

Montáž teras - před a po montáži

Při správném výběru a profesionálním provedení montáže terasy docílíme dokonalého propojení interiéru s exteriérem

Před prvotním výběrem materiálu a uspořádáním terasy je důležité stanovit její velikost a umístění ve vztahu k domu a jeho okolí. Při novostavbě domu je lepší již v projektu řešit montáž terasy. Základ pro terasu je tak projektován jako jeden celek se základy domu a spolu tak mohou tvořit ucelený konstrukční prvek. Pokud projekt řeší zastřešení části terasy, kdy toto navazuje na střechu domu, je společný základ pro dům i terasu nezbytností. Dům s terasou tak poté mohou tvořit architektonický celek.

Montáž terasy je však možno řešit i dodatečně, bez narušení struktury stávajícího domu. Pokud klient nemůže řešit terasu jako náročnou finanční investici, je lepší zvolit menší velikost terasy. V žádném případě se nevyplácí šetření na materiálu a profesionální montáži. Terasa je pokračováním obytných prostor a její vzhled by měl odpovídat architektuře interiéru domu. To znamená, že pro prostorný dům s velkými pokoji je vhodná prostorná terasa. Menší dům s malými místnostmi by měl mít terasu přiměřených rozměrů.

Systémy, kterými je prováděna samotná montáž terasy umožňují poměrně snadné pozdější zvětšení velikosti pochozí plochy terasy. Další prvky, jako jsou schody, pergoly a jiné vestavěné prvky, mohou být řešeny nejen v průběhu samotné montáže terasy, ale také později. Prvotní a nejdůležitější je investice do samotné pevné a trvalé plochy terasy. Veškerá další vylepšení komfortu terasy je možno řešit až v průběhu jejího užívání. To, co již není, bez větší investice, možno měnit je změna a směrování terasových prken nebo úprava podkladu. 

Pro řešení venkovní terasy se mohou rozhodnout nejen majitelé rodinných domů s větším či menším pozemkem, ale také ti, kteří mají u svého bytu balkón, zimní zahradu nebo lodžii. V praxi také řešíme montáž teras pro komerční subjekty, kterými jsou například restaurace s venkovními předzahrádkami, botanické zahrady a komerční prostory. Tyto terasy poté plní nejen estetickou roli, ale jsou zároveň praktickými a plně funkčními plochami. Terasy, které naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí, můžeme rozdělit do dvou základních skupin a to na dřevěné terasy a kompozitové (dřevoplastové) terasy.  

Montáž teras – dřevěné terasy

Valná většina našich zákazníků volí jako pochozí materiál pro svou terasu masivní dřevěná pochozí prkna. Tyto terasy můžeme obecně rozdělit podle materiálu, použitého při montáži teras na:

  • Dřevěné terasy z exotických dřevin
  • Dřevěné terasy z jehličnatých dřevin
  • Dřevěné terasy Thermowood

 

Montáž teras – dřevěné terasy z exotických dřevin

Důvodem, proč se naši klienti rozhodnou pro montáž terasy z exotických dřevin jsou charakteristické vlastnosti tohoto materiálu. Jedná se zejména o jejich tvrdost, stabilitu a hustotu, která zaručuje vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům, hnilobě dřeva a také vůči škůdcům. Mezi nejodolnější dřeviny řadíme Teak, Cumaru, Ipe a Massarandubu. Jedná se zároveň o dřeviny v nejvyšší cenové kategorii.

Zlatou střední cestou pro klienty, kteří zvolí montáž teras z exotických dřevin je Merbau, Kempas, Badi,  Bangkirai a Garapa. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokáže nabídnout komplexní zpracování nabídky na dodání a montáž teras z exotického dřeva. Dokážeme s našimi klienty vyřešit tuto poptávku od úpravy podkladů, přes výběr vhodné dřeviny, rozměru a typu montáže až po následné čištění a údržbu dřevěné terasy.

Montáž teras – terasy z jehličnatých dřevin

Klienti, kteří pro svou terasu zvolí pochozí terasová prkna z jehličnatých dřevin tak většinou činí z ekonomických důvodů. Dalším důvodem může být požadavek na dřevinu, která více koresponduje s přírodou v okolí stavby.  Ne každá jehličnatá dřevina je však vhodná pro montáž terasy. Vhodnými dřevinami jsou Sibiřský Modřín, Douglaska a Borovice. 

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám, našim klientům, dokáže poradit při výběru vhodné terasy z jehličnatých dřevin.

Montáž teras - Thermowood

Jistým mezistupněm mezi tvrdými exotickými dřevinami a měkčími jehličnatými dřevinami je montáž teras z tepelně opracovaného dřeva jehličnanů nebo evropských listnatých stromů. Tato úprava dřeva je známá pod názvem Thermowood. Jedná se o tepelné zpracování (v teplotním rozmezí 160 až 215°C), při kterém dochází ke změně vnitřní struktury a fyzikálních vlastností dřeva. S výběrem terasy v provedení Thermowood Vám pomůžeme my v naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Montáž teras – kompozitové (dřevoplastové) terasy

Kompozitové terasy jsou nejlépe charakterizované svým popisem - dřevoplastové. Jedná se o materiál, který je složen ze dvou složek z pilin jehličnatých dřevin a z recyklovaného plastu. Jedná se o materiál, který svou strukturou zaručuje stabilitu a pevnost terasových prken. Každý výrobce kompozitových teras na trh uvádí prkna s jedinečnými charakteristickými prvky, jako jsou tvar profilu, rozměr, provedení a barva. Proto je doporučeno montáž teras dřevoplastových řešit komplexně v jednom pracovním cyklu.

Většina kompozitových teras má svým výrobcem nařízenu montáž teras za pomoci systémových doplňků, kterými jsou podkladové profily, upevňovací klipy s vruty, zakládací a ukončovací profily, atd. Podlahová prkna těchto výrobců jsou obvykle dodávána jako duté profily. Výjimkou mezi těmito materiály jsou dřevoplastové terasy Fiberon. WPC terasy Fiberon, jsou, díky své stabilitě a plnému profilu, vhodné pro instalaci na dřevěné podkladní hranoly. Nevyžadují, na rozdíl od konkurenčních výrobků, instalaci na kompozitní, nebo hliníkové profily.

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, které na našem webu najdete v sekci Naše služby.

Montáž teras -  video