Renovace terasy

Pojmem renovace terasy můžeme definovat pravidelnou údržbu všech druhů podlahových krytin v exteriérech. Každý typ venkovní terasové podlahové krytiny vyžaduje přesně určený čisticí systém pro svou údržbu a čisticí prostředek. Použitím nesprávného údržbového přípravku nebo postupu renovace terasy může dojít ke zkrácení životnosti nebo dokonce k jejímu nezvratnému trvalému poškození. Renovace terasy je hlavní podmínkou pro udržení její dlouhé životnosti.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí svým zákazníkům nabídnout širokou škálu podlahových krytin pro venkovní plochy i pro interiéry. Víme, a našim klientům to připomínáme, že jakákoliv terasa je vlastně podlahou, a o každou podlahu je nutné se také postarat. Kámen, dlažba, dřevo a beton jsou nejobvyklejšími materiály, používanými při realizaci venkovních teras komerčních i bytových staveb. Všechny tyto materiály spojuje potřeba správné údržby.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Renovace terasy - prodloužíme její funkčnost a životnost

Renovace terasy a pevných exteriérových ploch se obvykle realizuje dvakrát do roka a to na jaře a na podzim. Nejprve je nutno pevné povrchy zbavit anorganických i organických nečistot, které na těchto plochách v průběhu roku ulpí. Renovace terasy v exteriérech se provádí mechanickou cestou (kartáčem, strojovým nebo tlakovým čištěním, apod.). V následném postupu renovace terasy je nutno podlahové krytiny ošetřit vhodnými údržbovými prostředky.

Všechny pevné venkovní terasy a plochy jsou jedinečné nejen svým provedením a zhotovením, ale také z jakého materiálu jsou realizovány. Při dodržení přesného postupu montáže přírodních materiálů, jako jsou kámen a dřevo, vynikne jejich jedinečná struktura a kresba. Pro betonové, zámkové a slinuté dlažby je charakteristická jejich odolnost a kompaktní provedení povrchu. 

Renovace terasy - druhy

  • renovace terasy – zámkové, slinuté dlažby a ploch z přírodního kamene
  • renovace terasy -  dřevěné
  • renovace terasy -  kompozitové (dřevoplastové)

Renovace terasy – zámkové, slinuté dlažby a plochy z přírodního kamene

Terasy, zhotovené ze zámkových nebo slinutých dlažeb a kamenné venkovní plochy, vyžadují údržbu jako každá jiná zpevněná plocha. Před výběrem vhodných přípravků pro renovace terasy, zhotovené z uvedených materiálů, musíme přesně definovat, jaký problém potřebujeme řešit. Běžnou údržbu provádíme proto, aby byly tyto plochy ochráněny před poškozením a znečištěním klimatickými či jinými vnějšími vlivy.

Přes veškerou péči mohou nastat situace, kdy ani tato prevence nestačí a na řadu přichází renovace terasy. Úniky motorového oleje z auta na příjezdové cestě ke garáži či mastné skvrny po grilování na terase, nevhodně rašící vegetace a zašlapané žvýkačky. To je výčet nejčastějších příčin pro renovace terasy. Při čištění teras z kamene a zámkové dlažby je nutno zbavit plochy hrubých nečistot, jako je bláto či lišejníky, mechy a traviny. Následně je nutno řešit hloubkové znečištění, jako jsou olejové skvrny.

Pro odstranění olejových skvrn nebo parazitů Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí nabídnout celou řadu přípravků. Jedná se o odstraňovače a absorbenty, které vyčistí většinu tukových, olejových a dalších mastných skvrn do hloubky i bez kartáčování. Pokud je Vaše betonová nebo kamenná dlažba napadena lišejníky, houbami, mechy, řasami nebo jinou vegetací, doporučujeme renovace terasy použitím fungicidních a herbicidních přípravků. Takové přípravky na renovace terasy vyrábí společnosti WOCA a OSMO.

Po dokonalém vyčištění podlahy na terasy a opravě poškozených spár mezi jednotlivými kameny či dlaždicemi doporučujeme aplikaci fungicidního nátěru, který Vaši zámkovou dlažbu ochrání před dalším nárůstem parazitických rostlin. Na celou dlážděnou plochu doporučujeme aplikaci finálního ochranného impregnačního nátěru, který odpuzuje vodu i oleje a celkově zpevní pevnou plochu. Výsledným efektem je také zlepšení vzhledu Vaší zámkové dlažby.

Renovace terasy - dřevěné

Jestliže o svou dřevěnou terasu nebudete pečovat správným způsobem, bude materiál vystaven rozkladným procesům a dřevo terasy začne postupně degradovat a rozkládat se. U dřevěných venkovních ploch umí vhodně zvolené přípravky na renovace terasy a její čištění prodloužit její životnost a zpomalit šednutí (oxidaci) barvy dřeviny. U těchto teras doporučujeme opakování renovace terasy, čímž prodloužíme její funkčnost a životnost.

Pro renovace terasy z exotických dřevin, jakými jsou Teak, Massaranduba, Merbau, Tatajuba, Angelim Pedra, Badi, Cumaru, Bangkirai a podobné, doporučujeme čisticí a údržbové prostředky od výrobců OSMO, WOCA, BONA, a Saicos. Tito výrobci se specializují na výrobu přípravků pro povrchovou úpravu a čištění podlah. Vybrané čisticí prostředky doplňte o vhodný exteriérový olej v přírodním provedení, nebo s pigmentem barvy dané dřeviny.

Použitím exteriérových olejů s pigmentem dřevo venkovních teras ochráníte a navrátíte mu jeho původní barvu

Pro plochy teras z evropských listnatých i jehličnatých dřevin doporučujeme renovace terasy exteriérovým olejem s UV ochranou v přírodním provedení. Prodloužíte tím jejich životnost a plnou funkčnost.

Renovace terasy – kompozitové (dřevoplastové)

Pro renovace terasy kompozitové (dřevoplastové) navrhujeme použití řady čističů, speciálně vyrobených pro pochozí povrchy teras z těchto matriálů. Takové řady prostředků na náš trh dodávají výrobci OSMO nebo WOCA. Nově dokážeme nabídnout a zajistit patentované strojové čištění Bona Deep Clean systémem, který čistí plochy teras do hloubky.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí svým zákazníkům nabídnout vhodné údržbové prostředky pro renovace terasy v exteriérech.

Venkovní terasy dřevěné, dřevoplastové (kompozitové), ale i kamenné a betonové plochy s ochrannými nátěry lze hloubkově čistit. Renovace terasy BONA Deep Clean hloubkovým čištěním v exteriérech našim klientům doporučujeme jako prostředek pro důkladnou údržbu na začátku a po ukončení sezony používání venkovních ploch. Po důkladném vyčištění je důležité následné ošetření předmětných ploch vhodnými ochrannými prostředky.

Renovace terasy - videa

Renovace terasy - ruční broušení

Renovace terasy - strojové broušení

Renovace terasy - čištění

Renovace terasy - olejování

Renovace terasy - po dokončení renovace

Kategorie: 
Home page