Dřevěná terasa

Společnost Podlahy Praha s.r.o. má rozsáhlé zkušenosti v oboru dodání a montáží podlah pro interiéry i exteriéry. Jedním z našich stěžejních produktů je dřevěná terasa. V každodenní praxi se setkáváme s řešením exteriérových ploch pro domácnosti, ale realizujeme zároveň dřevěné plochy pro komerční použití. V našem podlahovém studiu zákazníkům ukážeme, jak dřevěná terasa vypadá, a pomůžeme jim s výběrem vhodné dřeviny pro plochu jejich terasy. Samozřejmostí je také zaměření a bezplatné zpracování cenové nabídky.

Venkovní dřevěná terasa je funkčním prvkem stavby, určeným především pro relaxaci. Pokud je tato plocha od počátku profesionálně řešena, potřebuje, jako každá jiná realizovaná stavba, projekt. Ten řeší její umístění, skladbu a použité materiály. Důležitou součástí projektu terasy je technologie provázání se stavbou, bazénem, schody, zahradou, případně zastřešení a osvětlení. Důležitým detailem projektu je stanovení systému montáže, kterým bude dřevěná terasa realizována.

Dřevěná terasa - před a po montáži

Profesionální montáž a vhodný výběr deckingu zajistí, že bude Vaše dřevěná terasa harmonicky propojena se stavbou i s exteriérem

Prioritou, která musí být nejdříve řešena, je stanovení velikosti a umístění terasy. Pokud bude dřevěná terasa součástí novostavby, řešte ji v rámci projektu celé stavby. Základy a vztah terasy s domem řešte jako jeden konstrukční celek. Pokud plánujete zastřešení terasy, navazující na střešní konstrukci domu, je komplexní řešení základů pro dům i terasu nezbytností. Realizovaná stavba bude s konstrukcí dřevěné terasy tvořit ucelený architektonický celek.

Venkovní dřevěná terasa je vhodným řešením také pro stávající budovy. Montáž takové terasy nesmí narušit statiku přilehlé budovy. Jestliže majitel nemůže zrealizovat montáž terasy jako celek kvůli financím, je vhodnější, aby řešil menší rozměr plochy, než cestu šetření na materiálu a montáži. Většina technologických postupů instalace umožňuje, aby dřevěná terasa byla později rozšířena.

Dřevěná terasa je volným pokračováním interiérů staveb a měla by tak být koncipována. Menší dům s malými pokoji by měl mít dřevěnou terasu přiměřených rozměrů, zatímco velkou stavbu s prostornými místnostmi vhodně doplní dřevěná terasa prostornější. Funkční desidnové prvky, kterými jsou schody, osvětlení, pergoly a jiné detaily, můžete řešit také dodatečně. Zásadní je prvotní investice do kvalitně zhotovené, pevné a trvalé plochy dřevěné terasy.

Zákazník se může rozhodnout, zda bude mít jeho dřevěná terasa přiznané nebo skryté spoje.

U společnosti Podlahy Praha s.r.o. si mohou objednat realizaci teras nejen majitelé rodinných domů, ale také bytů s balkonem nebo lodžií. Pro komerční plochy předzahrádek cukráren a kaváren je dřevěná terasa také vhodnou investicí. Instalujeme dřevěné pochozí plochy i pro botanické zahrady a venkovní plochy komerčních staveb. Takto řešená dřevěná terasa poté plní úlohu funkční komerční plochy.

Jelikož většina klientů naší společnosti preferuje dřevěná masivní pochozí prkna pro své terasy, specializujeme se na tyto materiály. Často podle požadavků zákazníků řešíme optickou návaznost na dřevěné prvky budovy. Dřevěná terasa se v tomto případě řídí dřevinou, přiznanou na budově.

Zákazníkům nabízíme, že dřevěná terasa bude řešena od podkladu, přes výběr dřevin, rozměrů, profilování terasových prken, systém montáže až po doporučení následného čištění a údržby dřevěné terasy.

Terasy dělíme podle druhu dřeva, použitého při montáži venkovní dřevěné terasy na:

  • Dřevěná terasa z jehličnatých dřevin
  • Dřevěná terasa z exotických dřevin
  • Dřevěná terasa Thermowood

Dřevěná terasa z jehličnatých dřevin

Nejlevnější variantou je dřevěná terasa z  jehličnatých dřevin. Tyto dřeviny nezřídka používají majitelé podle dřeva, použitého na jejich stavbě a volba terasy z jehličnanů je pro ně tudíž logickou volbou. Jsou však také zákazníci, kteří respektují místně příslušné dřeviny okolní přírody. Musí však vzít v potaz to, že ne každý jehličnan je vhodný pro konstrukci dřevěné terasy. Ověřenými jehličnany jsou Sibiřský modřín, Borovice slezská a Borovice stepní. 

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám rádi pomohou vyřešit, jak by měla být Vaše dřevěná terasa realizována.

Dřevěná terasa z exotických dřevin

Charakteristikou exotických dřevin, které mají původ převážně v asijských a jihoamerických lesích, je jejich tvrdost, hustota a stabilita. Tyto vlastnosti zaručují, že dřevěná terasa bude odolnější vůči hnilobě dřeva, povětrnostním vlivům a také škůdcům. Mezi nejžádanější exotická dřeva, která instalujeme na venkovní terasy, řadíme Teak, Merbau a Ipe. Jedná se zároveň dřeviny finančně náročné.

Cenově střední verze exotických dřevěných teras navrhujeme v provedení Massaranduba, Bukit, Badi a Angelim Pedra. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se snaží zákazníkům nabídnout různé varianty při výběru požadovaného exotického dřeva.

Dřevěná terasa Thermowood

Cenově přijatelnou alternativou pro příznivce měkkých dřevin s vlastnostmi exotů je venkovní dřevěná terasa z tepelně upraveného dřeva evropských jehličnanů nebo listnatých stromů. Tento způsob úpravy dřeva je komerčně označován jako Thermowood. Zpracování dřeviny v teplotním rozsahu 160 až 215°C mění fyzikální vlastnosti a vnitřní strukturu jinak měkkého dřeva.

Dřevěná terasa v provedení Thermowood je možná právě pro Vás ideální variantou. S výběrem vhodného provedení Vám rádi pomůžeme u nás, v podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice.

Renovace terasy a údržba terasy je nejdetalněji popsána na webu Renovace podlah.