Čištění zámkové dlažby

Každá pochozí venkovní plocha a terasa je podlahou, a každou podlahu musíme udržovat. Dlažba zámková i slinutá keramická, dřevo, beton a kámen jsou nejfrekventovanějšími materiály, které se při montáži exteriérových zpevněných ploch obytných i komerčních staveb používají. Všechny použité materiály spojuje potřeba vhodně je čistit, pečovat o ně a ošetřovat je takovým způsobem, aby co nejdéle plnily svou roli. Čištění teras a čištění zámkové dlažby je potřebné pro udržení jejich dlouhé životnosti.

Čištění teras a čištění zámkové dlažby je, jako u každé jiné podlahy, vlastně pravidelným úklidem podlah v exteriérech. Každá pochozí venkovní podlahová krytina potřebuje specifický čisticí přípravek a čistící systém pro vhodnou údržbu. Pokud použijete nesprávný čisticí přípravek, nebo postup údržby podlah, můžete zapříčinit zkrácení životnosti nebo dokonce trvalé poškození krytin.

Při správném výběru postupů a přípravků na čištění zámkové dlažby prodlužujete její životnost a funkčnost

Jedním z nejčastěji používaných materiálů na zpevněných venkovních plochách je zámková dlažba. Tuto dlažbu je možno použít nejen na terasy, ale také na chodníky, příjezdové cesty a dalších venkovní plochy s pochozím povrchem. Jednotlivé dílce betonové dlažby fungují jako zámek a při instalaci do sebe přesně zapadají. Při dodržení postupu montáže vytvoří stabilní a celistvou plochu. Aby Vám tato plocha co nejdéle a nejlépe sloužila, musíte věnovat pozornost také čištění zámkové dlažby.  

Varianty barevných provedení a tvarů zámkové dlažby vhodně doplní vzhled budovy, garáže, plotu, a okolí. Předností této krytiny je její zajímavá cena v porovnání s ostatními materiály, používanými na terasy. Při dodržení doporučené údržby a čištění zámkové dlažby oceníte také její odolnost vůči mrazu, vodě a vnějším vlivům. Díky své vysoké odolnosti vůči zatížení jsou zámkové dlažby vhodné také pro velmi frekventované plochy.

Správného fungování docílíte dodržením předepsaného postupu při přípravě podkladu a přesném provedení a zhutnění kamenných podkladových frakcí. Montáž zámkové dlažby musí být provedena velmi přesně a čištění zámkové dlažby musí probíhat vhodně. Při plánování realizace zpevněné plochy ze zámkové dlažby musíte také uvažovat o použití obrubníků. Technologie zámkové dlažby umožňuje vydlážděnou plochu nebo její část kdykoliv rozebrat a znovu položit nebo doložit.

Při správném čištění zámkové dlažby Vám bude tato plocha sloužit dlouhé roky.

Čištění zámkové dlažby i kompletní údržba dalších zpevněných venkovních ploch, by měly být prováděny dvakrát do roka a to na podzim a na jaře. Pevné plochy je nutno zbavit nečistot, které na plochách v průběhu užívání ulpí. Čištění zámkové dlažby i ostatních ploch v exteriérech se provádí mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým nebo strojním čištěním, apod.).

Čistíte Vaši terasu pravidelně a i přesto je její plocha po určité době zašlá a opotřebovaná?  Jde o běžný jev, který se projevuje u každé podlahy a Vy jej ani nepostřehnete. Jedno zkušební přejetí části Vaší terasy Bona Power Scrubber  Vám ukáže, jak tato plocha vypadala, když byla nová. Čistící přípravek Bona Deep Clean Solution může dojem z „nové“ terasy ještě umocnit. Čištění zámkové dlažby hloubkovým úklidovým systémem Bona Deep Clean System Vám ukáže, jak můžete o své venkovní pochozí plochy pečovat.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám nabídneme čištění zámkové dlažby a její následné ošetření údržbovými prostředky.

Venkovní terasy dřevěné, WPC kompozitové, ale i také kamenné a betonové plochy a plochy ze zámkových dlažeb umíme hloubkově vyčistit. Hloubkové čištění zámkové dlažby našim zákazníkům vřele doporučujeme. Po důkladném vyčištění je vhodná následná aplikace speciálních ošetřujících přípravků, které Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže vybrat, nabídnout a na požádání také aplikovat na Vaše podlahy v exteriérech.

Terasy ze zámkových dlažeb a pochozí kamenné venkovní plochy jsou sice odolné, ale nejsou věčné. Při výběru vhodných přípravků pro čištění zámkové dlažby a kamenných ploch, musíte specifikovat, jaké problémy potřebujete řešit. Při běžném provozu řešíte, aby tyto plochy byly chráněny před poškozením a znečištěním. Přesto mohou nastat mimořádné příhody, kdy ani tato prevence nestačí a musí nastoupit důkladné čištění.

Úniky motorového oleje z auta na příjezdové cestě ke garáži nebo zašlapané žvýkačky, mastné skvrny po grilování s rodinou na terase, nebo rostoucí nežádoucí vegetace, to jsou nejčastější mimořádné problémy. Při čištění zámkové dlažby a ploch z kamene se potřebujete zbavit naneseného bláta, rostoucích mechů, lišejníků a travin. Po odstranění těchto hrubých nečistot svou pozornost věnujte hloubkovému znečištění, kterým jsou olejové skvrny.

Na odstranění těchto skvrn, nechtěné vegetace a parazitů Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout celou řada prostředků. Jde o odstraňovače a absorbenty, které vyčistí většinu tukových, olejových a podobných mastných skvrn do hloubky. Jestliže je Vaše zámková dlažba napadena lišejníky, mechy, řasami a houbami nebo jinou vegetací, po čištění zámkové dlažby doporučujeme použít herbicidní a fungicidní prostředky, které je odstraní.

Pro odstranění nežádoucí vegetace po čištění zámkové dlažby Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí herbicidy a fungicidy od výrobců OSMO a WOCA.

Údržba terasy a renovace terasy je detailně popsáno na webu Renovace podlah Praha