Údržba plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy v obytných i v komerčních prostorách jsou běžnou realitou. Tento systém podlah je více či méně oblíbený již dlouhou dobu a s plovoucími podlahami se setkáváme téměř na každém kroku. Na našem trhu je tento systém podlah zastoupen v mnoha variantách provedení pochozích ploch. Pokud takovou podlahu majitel ve svém obytném či komerčním prostoru má, měl by také řešit její údržbu a čištění. Údržba plovoucí podlahy je proto pro každý typ pochozí vrstvy jiná. 

Vhodná údržba plovoucí podlahy může zajistit prodloužení životnosti.

Údržba plovoucích podlah, podle materiálu ze kterého je vyroben povrch plovoucí podlahy, je rozdělena na:

  • Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny
  • Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny

Laminátové plovoucí podlahy a novější vinylové plovoucí podlahy řadíme do takzvaných tvrdých podlahovin. Tak jsou označovány materiály, které jsou použité jako pochozí vrstva na plovoucí podlaze. Technologický postup výroby těchto podlah je v základu shodný. HDF nosná deska je v těchto případech použitá jako nosný podklad. Pochozí vrstva u laminátových podlah je vytvořena přímým tiskem dekoru na HDF desku, nebo instalací dekorativní fólie. Pochozí vrstva, která je aplikovaná u vinylové plovoucí podlahy, je heterogenní vinyl. Údržba plovoucí podlahy s těmito povrchy je v podstatě shodná.

Celovinylové  provedení plovoucích podlah je alternativou k vinylovým plovoucím podlahám s HDF nosnou deskou. Označení těchto podlah poukazuje na zjevný rozdíl mezi nimi. U takto označených podlah je dalším rozdílem i tloušťka podlah. Co mají tyto plovoucí vinylové podlahy společného, je jejich údržba. Také údržba plovoucí podlahy celovinylové je téměř shodná s údržbou plovoucí podlahy laminátové. Jelikož je nosná deska HDF vyrobena z velké části z dřevní hmoty, která reaguje na vysokou vlhkost, musíme dodržovat základní pravidlo úklidu a to, že podlaha nesmí zůstat po úklidu mokrá.

Hovoříme zde na téma pravidelná údržba plovoucí podlah a úklid podlah v bytech, ve firmách a komerčních prostorech. Speciální čisticí prostředky a čistící systémy pro vinylové a laminátové plovoucí podlahy jsou k dostání na našem trhu. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má velké zkušenosti v oboru údržba plovoucí podlahy a čištění vinylových podlah. Se svými zákazníky se o tyto zkušenosti rádi podělí.

Jistotu, že Vámi prováděná údržba plovoucí podlahy nepoškozuje Vaše vinylové nebo laminátové plovoucí podlahy, Vám zajistí správný výběr čisticích prostředků a systémů na údržbu.

Plovoucí laminátové a vinylové podlahy ve veřejných prostorech jsou nejčastěji čištěny prostřednictvím specializované úklidové firmy, nebo zaměstnanci společností či úřadů. Protože se zde setkáváme s velkými výměrami podlahových ploch, není zde od věci, že se údržba plovoucích podlahy provádí strojovým čištěním. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí svým zákazníkům systém Bona Deep Clean. Pokud se při tomto systému čištění podlah použijí vhodné čisticí prostředky, je efekt čištění maximální. 

Stává se, že i specializované úklidové firmy zvolí pro úklid laminátových a vinylových plovoucích podlah univerzální čisticí prostředky. Ty nejsou vždy vhodné pro jejich údržbu. Použití univerzálních čistícich prostředků je častou příčinou poškození krytin a zkrácení jejich životnosti. V mnoha případech se nevhodná univerzální údržba plovoucí podlahy majitelům nevyplácí kvůli nákladům na nutnost předčasného pořízení nových krytin. Nesprávná údržba a následné poškození podlah, při prokázání pochybení, vede k neuznání reklamace podlahy ze strany prodejce i výrobce.

Ti, kdo řeší čištění podlah pro firmy, i majitelé bytů a správci veřejných budov, se na naši společnost Podlahy Praha, s.r.o., mohou obrátit s požadavkem na  komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na klasické manuální i strojové čištění podlah, čištění podlah průmyslových. Údržba plovoucí podlahy pro nás také není neznámou. Při dobře nastaveném systému bude údržba vinylové podlahy i laminátové plovoucí podlahy pro naše zákazníky ekonomicky zajímavá. 

Potřebujete vyřešit výběr čisticích prostředků a řešit aby údržba plovoucí podlahy laminátové nebo vinylové byla co nejefektivnější? Obraťte se na společnost Podlahy Praha, s.r.o.

Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Přírodní linoleum a dřevo, které se používají jako pochozí vrstva plovoucích podlah, řadíme do přírodních podlahovin. U přírodního linolea Marmoleum určuje přímo výrobce společnost FORBO, jak máte postupovat při jeho údržbě. Dřevěné povrchy plovoucích podlah rozdělujeme podle úpravy dřeva na olejované a lakované. Údržba dřevěné plovoucí podlahy lakované a její čištění se liší od úklidu podlah olejovaných.

V technickém listu plovoucí podlahy Marmoleum je přesně a detailně popsána údržba plovoucí podlahy Marmoleum Click. Společnost FORBO zaručuje dlouhou životnost zmíněné plovoucí podlahy při dodržení postupů a základních zásad pro její čištění. Avšak nejdůležitější zásadou, jako u všech plovoucích podlah, je vytírání těchto podlah bez přemokření. Pro tuto podlahu prodáváme prostředek Monel od tohoto výrobce.

Lakované dřevěné plovoucí podlahy čistíme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené a doporučené.  Masivní podlahy lakované, ale i dřevěné plovoucí podlahy lakované, udržujeme naprosto stejným způsobem. Údržba plovoucí podlahy dřevěné olejované se musí provádět speciálními prostředky. Tyto jsou vyrobené na bázi mýdla, a tím pádem nedochází k vysušování a poškození povrchu těchto krytin. Pravidlem je, že nepoužíváme čisticí prostředky, které nejsou určeny na čištění zvoleného druhu podlahy.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí vhodné čisticí prostředky, jejichž prostřednictvím je údržba plovoucích podlah prováděna správně. Nabídka čistících a údržbových prostředků v naší firmě je široká. Zákazník zde najde výrobky společností, WOCA, BONA, OSMO, Saicos nebo Dr. Schütz. V této široké nabídce si každý klient vybere ten správný prostředek na úklid jeho plovoucí podlahy. 

Údržba podlah a to i údržba laminátových podlah je popsána také na webu Renovace podlah Praha.

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, ketré na našem webu najdete v sekci Naše služby.