Čištění venkovní dlažby

Dlouhou životnost a zachování požadovaného vzhledu zajistí pravidelné čištění venkovní dlažby

Ražený i litý beton, zámková dlažba, kámen i dřevo a jsou materiály nejčastěji používané při řešení zpevněných venkovních ploch komerčních i obytných staveb. Všechny tyto materiály vyžadují vhodnou údržbu, čištění a ošetřování tak, aby co nejdéle plnily svou užitnou a estetickou funkci. Proškolení zaměstnanci společnosti Podlahy Praha Vám poradí jak čištění venkovní dlažby provádět, doporučí Vám vhodné postupy a čisticí prostředky nejen pro venkovní dlažby, ale i pro další materiály. Správné čištění venkovní dlažby je nezbytností pro to, aby sloužila dlouhé roky!

Čištění venkovní dlažby je v podstatě její pravidelný úklid

Jedním z nejfrekventovanějších a nejoblíbenějších materiálů pro venkovní zpevněné plochy jsou venkovní dlažby. Tento typ dlažeb je používán pro úpravy schodišť, teras, chodníků, příjezdových cest a dalších zpevněných venkovních ploch. Jednotlivé díly venkovní dlažby při montáži vytvoří ucelenou stabilní zpevněnou plochu. Vhodné čištění venkovní dlažby je předpokladem pro její dlouholetou funkčnost. 

Všechny zpevněné venkovní plochy, venkovní dlažby nevyjímaje, jsou vlastně podlahami, o které je nutné pravidelně pečovat. Všechny zpevněné venkovní pochozí plochy vyžadují speciální údržbový prostředek a čistící systém pro svou údržbu. Použitím nehodného údržbového prostředku nebo postupu údržby těchto zpevněných ploch může dojít ke zkrácení jejich životnosti nebo dokonce k trvalému poškození.

Správný výběr prostředků a vhodných postupů na čištění venkovní dlažby dokáže  prodloužit její funkčnost a životnost

Nabídka barevných variací a tvarů venkovních dlažeb umožňuje sjednocení vzhledu pochozích ploch s řešením plotu, garáže a domu nebo s celkovým řešením jejich okolí. Výhodou venkovní dlažby je její zajímavá cena - v porovnání s ostatními materiály, řešenými na venkovní zpevněné plochy. Další výhodou je její odolnost proti mrazu, vodě a ostatním vnějším vlivům. Pro svou vysokou zátěžovou odolnost můžeme venkovní dlažbu použít i na velmi zatěžované plochy. Charakteristickou pro venkovní dlažby je jejich odolnost a kompaktní provedení povrchu

Čištění venkovní dlažby a ostatních zpevněných venkovních ploch, ať už se jedná o jakýkoliv povrch, provádíme obvykle na jaře a na podzim. Nejprve je nutno pevné plochy zbavit organických a anorganických nečistot, které na plochách v průběhu jejich používání ulpí. Čištění  dlažby se provádí mechanickou cestou (strojovým nebo tlakovým čištěním, kartáčem, apod.). Čištění venkovní dlažby je potřeba zakončit ošetřením vhodnými údržbovými prostředky. Tyto prostředky zpevněné venkovní pochozí plochy oživí a prodlouží jejich životnost.

Pro strojové čištění venkovní dlažby, betonových ploch, zámkové dlažby, kamenných i dřevěných a dřevoplastových teras doporučujeme použití patentovaného systému Bona Deep Clean System. Tento systém uvedené plochy dokáže čistit hloubkově.

Důkladné čištění venkovní dlažby je dobré provádět na začátku a po ukončení sezony

Pro důkladnou údržbu doporučujeme našim klientům řešit hloubkové čištění venkovní dlažby na začátku a po ukončení sezony užívání těchto zpevněných ploch. Po důkladném hloubkovém vyčištění musí následovat ošetření povrchů speciálními přípravky. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí svým zákazníkům doporučit vhodné údržbové prostředky na čištění podlah v exteriérech.

Před výběrem vhodných přípravků pro čištění venkovní dlažby, musí zákazník přesně specifikovat, jaké problémy potřebuje vyřešit. Běžná údržba zajistí, aby byly tyto zpevněné plochy ochráněny nejen před mechanickým poškozením, ale také znečištěním klimatickými či jinými vnějšími vlivy. Přesto mohou nastat mimořádné situace, kdy ani tato prevence nestačí a na řadu musí přijít jejich hloubkové vyčištění.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Společnost Podlahy Praha nabízí pro čištění venkovní dlažby vhodné prostředky

Drobné úniky motorového oleje z auta na příjezdových cestách ke garáži či nepříjemné mastné skvrny po grilování s přáteli a rodinou na terase, zašlapané žvýkačky, nebo nevhodně rašící vegetace, to jsou nejobvyklejší mimořádná znečištění. Při čištění venkovní dlažby je nejprve nutno zpevněné plochy zbavit hrubých nečistot. Těmi jsou nanesené bahno, rostoucí vegetace, mechy nebo lišejníky. Následně je nutno věnovat pozornost hloubkovému znečištění například skvrn od oleje.

Pro odstranění těchto nepříjemných skvrn, parazitů a nechtěné vegetace Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout vhodné prostředky. Jedná se o odstraňovače a absorbenty, které vyčistí většinu olejových, tukových a dalších mastných skvrn do hloubky i bez kartáčování. Pokud je Vaše betonová, kamenná nebo zámková dlažba napadena lišejníky, houbami, mechy, řasami či jinou vegetací, doporučujeme použití fungicidních a herbicidních přípravků, které tuto vegetaci odstraní. Takové prostředky na čištění venkovní dlažby nabízí výrobci WOCA a OSMO.

Po dokonalém mechanickém a hloubkovém čištění venkovní dlažby doporučujeme aplikaci fungicidního nátěru, který Vaši venkovní dlažbu ochrání před dalším nárůstem parazitické vegetace. Na vyčištěnou a ošetřenou dlážděnou plochu doporučujeme finální aplikaci ochranného impregnačního nátěru, který dlažbu celkově zpevní a ochrání ji. Výsledným efektem je zároveň zlepšení vzhledu Vaší venkovní dlažby.

Čištění zámkové dlažby popisujeme i na našem webu Renovace podlah Praha, kde je popsáno čistění podlah a jejich celková údržba podrobněji.

Kategorie: 
Služby