Čištění dlažby

Zpevněné venkovní plochy a terasy jsou také podlahami, a jestli doma takovou máte, musíte ji jako každou jinou pochozí plochu udržovat a čistit. Venkovní zpevněné plochy obytných i komerčních prostor jsou nejčastěji zbudovány z betonu, kamene, dlažby zámkové i slinuté keramické a také ze dřeva. Všechny materiály použité na zpevněných plochách, se musí pravidelně čistit a ošetřovat vhodným způsobem, aby co nejdéle plnily svou funkci. Dlouhou životnost dlažby Vám zaručí účinné čištění dlažby.

Čištění dlažby je prakticky pravidelný úklid venkovních podlah. Všechny pochozí exteriérové podlahové krytiny je potřeba čistit specifickými přípravky a čisticími systémy vhodnými pro jejich údržbu. Je na Vašem zvážení, zda investujete do těchto vhodných čisticích postupů, přestanete svou podlahu poškozovat nevhodnými přípravky a zkracovat tak její životnost.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Čištění dlažby provedené správným postupem prodlužuje její životnost a funkčnost

Materiál, který je nejčastěji používán na zpevněných venkovních plochách je dlažba. Tuto dlažbu lze použít nejen na terasy, ale také na chodníky, příjezdové cesty a ostatní zpevněné plochy s pochozím povrchem. Dílce betonové zámkové dlažby jsou vyrobeny tak, že do sebe při montáži perfektně zapadají. Při dodržení správného postupu instalace, je vytvořena stabilní a jednolitá plocha. Čištění dlažby musíte věnovat přiměřenou pozornost, aby bylo její komfortní používání co nejdelší.

Barevné provedení a tvar dlažby Vás při výběru nemusí nijak omezovat, naopak můžete vhodně doplnit vzhled domu, garáže, plotu a okolí. Velmi příjemnou záležitostí je bezpochyby cena této krytiny v porovnání s ostatními materiály používanými na terasy. Odolnost proti vodě, mrazu a vnějším vlivům oceníte, pokud budete dodržovat správnou údržbu a čištění dlažby. Vysoká odolnost vůči zatížení je její další výhodou, a proto ji můžeme použít i na velmi frekventované plochy.

Aby dlažba plnila správně svou funkci, je potřeba přesně dodržet postup při přípravě podkladu, přesné provedení a zhutnění kamenných podkladových frakcí. Čištění dlažby musí probíhat vhodnými prostředky a montáž dlažby musí být provedena technologicky přesně.  Pokud plánujete realizaci zpevněné plochy dlažby, nezapomeňte na obrubníky, které jsou dost často opomíjené a zařaďte je jako součást stavby. Volba zámkové dlažby na zpevněné pochozí plochy má své výhody v tom, že ji kdykoliv můžete rozebrat částečně nebo úplně, znovu položit nebo doložit.

Dlouhá léta funkčnosti a životnosti zajistíte dodržením postupu údržby a čištění dlažby

Kompletní údržba zpevněných ploch by měla probíhat nejméně dvakrát do roka, vždy na počátku sezony a po jejím ukončení, zpravidla na jaře a na podzim. Dřív než se pustíte do čištění, je nutno zbavit pevné plochy nečistot, které zde v průběhu užívání ulpí. Čištění dlažby i ostatních ploch v exteriérech se provádí mechanickou cestou (tlakovým nebo strojním, kartáčem a podobně).

Čistíte pravidelně Vaší terasu, věnujete se údržbě a přesto je její plocha po určité době zašlá a opotřebovaná? Není to nic neobvyklého, stává se to poměrně často a tento jev nemusíte ani postřehnout. Doporučujeme v těchto případech vyzkoušet Bona Power Scrubber, a jen jedno přejetí Vám ukáže, jak tato plocha vypadala, když zářila novotou. Čisticí přípravek Bona Deep Solution podpoří pocit z čisté a ošetřené terasy. Čištění dlažby hloubkovým úklidovým systémem Bona Deep Clean systém Vám předvede jak správně pečovat o venkovní pochozí plochy.

Čištění dlažby od společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Hloubkové čištění podlah dokážeme provést i u venkovní terasy z betonu, kamene, WPC kompozitu, plochy dřevěné i z dlažby. Našim zákazníkům doporučujeme ideální hloubkové čištění dlažby. Po důkladném vyčištění by měla následovat aplikace speciálních ošetřujících přípravků, které můžete zakoupit v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. nebo si u nás sjednat jejich aplikaci na Vaše venkovní podlahy.

Pochozí kamenné plochy a terasy z dlažby jsou velice odolné, ale nejsou věčné. Při výběru vhodných přípravků pro čištění dlažby a kamenných ploch, je dobré přesně určit, jaké problémy potřebujete řešit. Tyto plochy je potřeba chránit před poškozením a znečištěním při běžném provozu. Nevyhneme se však i situacím, řekněme mimořádným, kdy prevence nestačí a musí nastoupit důkladné čištění.

Mimořádnými nazýváme takové situace, kdy nám vyteče na příjezdové cestě ke garáži olej, nešvarem jsou zašlapané žvýkačky, skvrny po grilování s rodinou na terase nebo prorůstající zeleň. Při čištění dlažby a ploch z kamene se chcete zbavit nanesených pevných nečistot, rostoucích mechů, lišejníků a travin. Hrubé nečistoty, které se Vám podařilo odstranit, následují olejové skvrny, a s těmi si poradí hloubkové čištění.

V naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. máme v nabídce celou řadu prostředků na odstranění olejových skvrn, nežádoucí vegetace a parazitů.  Jsou to absorbenty a odstraňovače, které si poradí s tukovými, olejovými a podobnými mastnými skvrnami do hloubky. Vaše dlažba může být napadena lišejníky, mechy, řasami, houbami a jinou vegetací, zde doporučujeme po čištění dlažby použít fungicidní a herbicidní prostředky, které je odstraní.

Čištění dlažby - mohlo by Vás zajímat

Více informací na téma údržba podlah naleznete na webu Renovace podlah, kde najdete také stránky jako jsou Čištění zámkové dlažby a Čištění podlah.

Také by vás mohli zajímat stránky Renovace parketBroušení parket a Renovace podlah, ketré na našem webu najdete v sekci Naše služby.