Prkna na terasu

Společnost Podlahy Praha s.r.o. má dlouholeté zkušenosti v oboru prodeje a realizace exteriérových dřevěných teras. V běžné praxi se setkáváme nejen s venkovními plochami u bytů a domů, realizujeme také venkovní dřevěné podlahy pro komerční účely. V našem podlahovém studiu zákazníkům nabídneme vhodná prkna na terasu v různém provedení profilů a v zajímavých dřevinách. Našim klientům standardně nabízíme zaměření a bezplatné zpracování cenové nabídky na vybudování dřevěné terasy, nebo jen na prodej požadovaného materiálu.

Dřevěná prkna na terasu jsou, při profesionálním provedení montáže, plně funkčními prvky komerčních i bytových objektů, pro které byly realizovány. Venkovní dřevěná terasa, potřebuje, tak jako každá jiná stavba, projekt. Tento neřeší pouze její umístění a zvolená dřevěná prkna na terasu a ostatní materiály. Důležitá je provázanost terasy na stavbu, schodiště, bazén, pergolu, zahradu a její zastřešení i osvětlení. Jedním z důležitých detailů projektu terasy je také stanovení systému, jímž se prkna na terasu budou montovat.

Prkna na terasu - zajistí harmonické propojení exteriéru s interiérem

Projekt zpevněné plochy venkovní terasy by měl být započat stanovením její velikosti a umístění. Jestliže řešíte dřevěná prkna na terasu jako součást novostavby, doporučujeme ji řešit v rámci projektu celé stavby. Základy a provázání terasy s budovou jsou tak řešeny jako jeden konstrukční celek domu. Pokud vlastník plánuje zastřešení terasy, vázané na konstrukci střechy domu, je společné řešení základů a dřevěných konstrukcí pro dům i terasu nezbytné.

Montovat prkna na terasu můžete také u starší stávající budovy. Instalace takové terasy nesmí narušit konstrukci této stavby. Vždy musíte mezi oběma stavbami dodržet příslušnou dilataci. Pokud nemůžete realizovat terasu jako celek kvůli velké finanční zátěži, realizujte radši menší rozměr plochy. Případné šetření na materiálu a profesionální montáži se obvykle nevyplatí. Většina technologických postupů jak instalovat prkna na terasu, umožňuje její pozdější rozšíření.

Dřevěná prkna na terasu jsou volným pokračováním obytných prostor a měla by tak být koncipována. Velkou budovu s prostornými místnostmi a francouzskými okny vhodně doplní prostorná terasa. Menší stavba s malými okny a pokoji by měla mít terasu přiměřených rozměrů. Doplňky, jako jsou pergoly, osvětlení, schody a jiné prvky, mohou být instalovány také dodatečně. Nejdůležitější je prvotní investice do pevné, kvalitní a trvalé základní pochozí plochy dřevěné terasy.

Prkna na terasu - pokud je to technologicky možné, volíme skryté spoje

Dodat a namontovat dřevěná prkna na terasu dokážeme ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. nejen pro majitele rodinných domů s pozemkem, ale také pro vlastníky bytů s lodžií, balkónem nebo zimní zahradou. Řešíme také venkovní dřevěné terasy pro komerční účely. Běžně instalujeme předzahrádky restaurací, pochozí plochy botanických zahrad a venkovní plochy komerčních a veřejných staveb. Tato dřevěná prkna na terasu poté plní úlohu plně funkčních komerčních ploch.

Většina zákazníků společnosti Podlahy Praha s.r.o. chce pro své venkovní pochozí plochy dřevěná masivní prkna na terasu. Často tak opticky navazují na již přiznané dřevěné prvky stavby. Tento konkrétní výběr dřevěné terasy se většinou řídí dřevinou, opticky přiznanou na budově. Tato prkna na terasu dělíme podle druhu dřeva, použitého při montáži venkovní dřevěné terasy na:

  • Dřevěná prkna na terasu z jehličnatých dřevin
  • Dřevěná prkna na terasu z exotických dřevin
  • Dřevěná prkna na terasu Thermowood

Dřevěná prkna na terasu z jehličnatých dřevin

Zákazníci, kteří pro svou terasu vyberou pochozí prkna na terasu z jehličnatých dřevin, tak obvykle řeší menší finanční náročnost díla. Dalším důvodem může být, že mají tuto dřevinu na svém domě již opticky přiznanou. Jsou však také majitelé, kteří respektují dřeviny, korespondující s okolní přírodou. Musí však počítat s tím, že ne každý jehličnan je vhodný na prkna na terasu. Vhodnými materiály jsou Sibiřský Modřín, Borovice slezská a Borovice stepní.

Profesionálové z Podlahy Praha, s.r.o. Vám, našim klientům, rádi pomohou vybrat vhodná dřevěná prkna na terasu z jehličnatých dřevin.

Dřevěná prkna na terasu z exotických dřevin

Charakteristikou těchto, původem jihoamerických a asijských dřevin, je prvotně jejich tvrdost, hustota a stálost. Tyto technické vlastnosti zaručují, že prkna na terasu z exotických dřevin mají vyšší odolnost vůči hnilobě dřeva, povětrnostním vlivům a také škůdcům. Mezi nejžádanější exotické dřeviny, řadíme Teak, Merbau a Ipe. Jedná se zároveň o výběr dřevin s vyšší cenou.

Střední cenovou hladinu zastupují prkna na terasu v provedení Massaranduba, Bukit, Badi a Angelim Pedra. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se snaží svým klientům nabídnout varianty při výběru požadovaného exotického dřeva. Umíme pro naše zákazníky zajistit realizaci dřevěné terasy od řešení podloží, přes výběr dřeviny, rozměru a profilování prken na terasu a typu jejich montáže až po následné vhodné čištění a údržbu dřevěné terasy.

Dřevěná prkna na terasu Thermowood

Cenově přijatelnou verzí pro příznivce měkkých dřevin s vlastnostmi exotů je montáž venkovní dřevěné terasy z tepelně zpracovaného dřeva evropských jehličnanů nebo listnatých stromů. Tato úprava dřeva je označována jako prkna na terasu Thermowood. Zpracování dřeva v teplotním rozsahu 160 až 215°C změní vnitřní strukturu a fyzikální vlastnosti jinak měkkého dřeva.

Prkna na terasu v provedení Thermowood Vám rádi pomůžeme vybrat u nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice.

Kategorie: 
Produkty