Dřevěné obklady fasád

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je jedním z dlouholetých dodavatelů nejen podlahových krytin, ale svým zákazníkům umíme nabídnout i dřevěné obklady fasád z různých druhů dřevin pro obytné domy i pro komerční stavby.  U nás dokážeme klientům pomoci nejen s výběrem dřeviny. Zároveň řešíme návrh montáže dřevěné fasády pro konkrétního klienta a objekt. Vzorky konkrétních dřevěných obkladů fasád máme k dispozici, takže můžeme zákazníkům prezentovat, jak bude jejich dům vypadat. Samozřejmostí je, kromě výběru vhodné fasády, její bezplatné zaměření a zpracování cenové nabídky.

Fasáda (z francouzského face - tvář, líc), neboli průčelí je, podle obecné definice, vnější stěnou stavby a její konečnou úpravou. V architektuře bývá fasáda často nejvýznamnějším prvkem budovy z hlediska jejího designu, neboť celé stavbě udává vzhled. Záleží na každém majiteli stavby, jaké provedení fasády domu zvolí. Nejedná se totiž jen o to, jak bude dům vypadat, v potaz musí brát i trvanlivost a případnou údržbu zvoleného materiálu. Jedním z nejzajímavějších materiálů jsou dřevěné obklady fasád domu.

Při vhodném výběru a profesionálním provedení montáže dokážou dřevěné obklady fasád dokonale propojit stavbu s okolím

dřevěné obklady fasád Praha

Jste rozhodnuti, že si chcete postavit dům a nechce se vám za pár let obnovovat a oživovat jeho fasádu, protože bude vybledlá a zašlá? Jakou fasádu zvolit, aby co nejlépe korespondovala s Vaším domem, s okolní přírodou a zástavbou a aby nevyžadovala údržbu?  To je otázka, kterou si klade každý, kdo staví nový dům, nebo starý renovuje. Řešením může být volba bezúdržbové fasády, jejichž vzhled zůstává stále stejný, nebo se přirozeně dotváří. Takovou variantu Vám nabízí dřevěné obklady fasád.

Proti klasické fasádní omítce jsou dřevěné obklady fasád finančně nákladnější volbou, zvláště v provedení štípaného šindele. Vyšší náklady na pořízení Vám však vynahradí absence nákladů na údržbu klasické fasády. Rozhodnete se pro přirozené stárnutí dřeva a za několik let Vám tento proces přestane vyhovovat? Jednoduše ji můžete nechat natřít nebo zbrousit a celý proces oxidace začne od počátku.  

dřevěné obklady fasád

Před výběrem materiálu a uspořádáním fasády je důležité rozhodnout, jaký bude celkový vzhled budovy. Kde na domě budou dřevěné obklady fasády umístěny a jejich rozsah. Při novostavbě domu je nutno již v projektu řešit rozmístění různých fasádních prvků. Dřevěné obklady fasád jsou tak projektovány komplexně s architektonickým řešením domu a spolu pak mohou tvořit kompaktní prvek. Toto však záleží na citu projektanta a vkusu investora stavby.

Dřevěné obklady fasád je však možno řešit i dodatečně pro již postavený objekt. Nezbytné, pro tuto inovaci je, aby nebyla narušena struktura stávajícího domu. Jestliže zákazník nemůže řešit fasádu jako ucelenou náročnou finanční investici, je lepší s montáží počkat. V žádném případě se nevyplácí šetření na materiálu a profesionální montáži. Fasáda je nejen venkovní tváří stavby, ale také pokračováním obytných prostor. Proto by její provedení mělo odpovídat i architektuře interiéru domu.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Pro dřevěné obklady fasád se mohou rozhodnout nejen majitelé domů, ale také ti, kteří mají u svého bytu lodžii nebo balkón. Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. dodává a montuje dřevěné obklady fasád i pro komerční stavby. Jedná se například kancelářské nebo obchodní budovy. Tyto fasádní obklady poté plní nejen estetickou roli, ale jsou zároveň praktickými a ekologickými plochami z hlediska údržby. Fasády, které naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí, také následně podle požadavku majitele i ošetřujeme.

Postup montáže pro dřevěné obklady fasád

Náš zákazník se může rozhodnout, v jakém provedení si nechá svůj venkovní dřevěné obklady fasád zhotovit. Může zvolit mezištípaným šindelem, nehoblovanými prkny nebo palubkami. Štípaný šindel se vyznačuje největší životností, protože štípáním nedochází k porušení vláken dřeva, a celý povrch šindele je tak odolnější proti nepříznivým vlivům. Fasády z nehoblovaných prken jsou nejčastěji používány ve skandinávských zemích. U nás je nejoblíbenější použití hladkých, přesně formátovaných palubek.

dřevěné obklady fasád Praha

Většina našich klientů volí pro svou fasádu jako pohledové dřevo tepelně upravenou borovici, západní červený cedr v sukatém nebočistém provedení a sibiřský modřín. Tyto dřeviny patří k nejkvalitnějším přírodním materiálům. Velmi dobře snášejí změny počasí a jsou odolné vůči hmyzu a dřevokazným houbám. Pokud se majitel o dřevěné obklady fasád svého domu nechcete starat a každých pár let ji brousit a natírat olejem, barvou nebo lazurou, musí nechat dřevo přirozeně se dobarvovat.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. se snaží vyhovět i nejnáročnějším klientům.

Dřevěné obklady fasád, díky vlivu slunečního záření oxidují a mění tak svou barvu z různých odstínů hnědé na šedou až stříbřitou. Tento proces se na celém plášti dřevěné fasády domu neděje stejnoměrně. Plochy, které jsou vystaveny intenzivnějšímu slunci nebo častějším srážkám oxidují rychleji než místa ve stínu a závětří. Toto musíte brát v potaz, pokud preferujete bezúdržbový přístup. Samozřejmě je možné tomuto procesu částečně předcházet pravidelným čištěním a olejováním nebo barvením dřeva.

dřevěné obklady fasád

Proces realizace dřevěného obkladu fasády domu začíná montáží lešení. Provádí se na venkovní zdivo budovy. Pokud klient požaduje odizolování fasády, můžeme použít stavební vlnu. Nosný konstrukční dřevěný rošt pod pohledovými fasádními obklady uchycujeme na kovové patky nebo přímo na zdivo stavby. Podkladový rošt obvykle uchycujeme ve svislé poloze a dřevěné obklady fasád montujeme vodorovně tj. kolmo na podkladní rošt. K podkladnímu roštu obklad upevňujeme nerezovými vruty nebo je přistřelujeme nerezovými sponami.

Patky pro uchycení nosného roštu pro dřevěné obklady fasád, zakládáme od vrchních oken v osových vzdálenostech jeden metr. Ke zdivu patky upevňujeme hmoždinkami s vruty. Okolo oken patky rozmisťujeme v menších vzdálenostech, protože zde provedeme dvojité laťování. Po obvodu stavby instalujeme zakládací lať, která nám stanoví hranici montáže tepelné izolace. Tuto montujeme směrem nahoru a uchycujeme ji kotvícími trny přes terče do zdiva. Přes tepelnou izolaci instalujeme hydroizolační folii.

Hydroizolační folii montujeme od spodní řady s přesahy horních vrstev přes spodní. Tyto spoje přelepujeme páskou. Naimpregnovaný dřevěný rošt osazujeme na patky montováním vruty. Důležité je provedení dilatace při navázání dvou hranolů nad sebou. Okolo okenních a dveřních otvorů na patky instalujeme dvojitý rošt pro montáž ostění. Hranoly montujeme s přesahem přes okraje patek. Vzniklou mezeru v horní i spodní části dřevěného obkladu fasády zakryjeme hustou mřížkou, bránící vniknutí hmyzu, hlodavců a ptáků.

Pohledové dřevěné obklady fasád začneme zakládat nad vrchním rámem oken. Mezi jednotlivými palubkami nad sebou musíme dodržet dilatační spáru. V napojení jednotlivých palubek vedle sebe dilataci neřešíme. Spoje jednotlivých palubek se musí setkávat vždy na hranolech roštu. Palubky na podkladní dřevěný rošt montujeme obvykle nerezovými vruty. Ostění a nárožní spoje řešíme seříznutím na pokos jednotlivých palubek tak, aby lícovaly, nebo mohou být překryty nárožním hranolem.

Profesionálně a přesně provedená montáž fasád zaručuje, že dřevěné obklady fasád svému majiteli budou perfektně sloužit dlouhá léta