Pokládka PVC

PVC se pokládá na hladký rovný podklad, nejlépe vystěrkovaný. Tento materiál se nejčastě celoplošně lepí, ovšem za příznivých podmínek se dá položit i na stávající podklad. Toto je nutné zvážit, protože PVC je materiál velice poddajný, který může zkopírovat veškeré nerovnosti. Ceník pokládek najdete na stránce Ceník.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

PVC podlahy patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Je k dostání v nepřeberném množství barevných variant, v pestré škále vzorů, některé typy jsou svým vzhledem téměř k nerozeznání od dřevěné podlahy nebo kamene. Současná PVC podlaha má atraktivní vzhled přírodních materiálů. Nejpopulárnější vzory věrně imitují staré prkenné podlahy a rustikální dlažby.

Tato podlaha má univerzální použití, hodí se v podstatě do jakéhokoliv interiéru. Má vysokou chemickou odolnost, měkký nášlap, je elastická, hygienická a trvanlivá. Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí široký výběr od nejpřednějších světových výrobců prvotřídní kvality v různých cenových relacích.

PVC podlahy se vyrábějí v různých šířkách (2m; 3m; 3,5m; 4m; 5m), díky čemuž se minimalizuje odpad při pokládce a v místnosti nemusí vznikat spoj a materiál se nemusí nastavovat.

O tom, jak bude v interiéru podlaha vypadat, rozhoduje nejen správný výběr, ale také pokládka. Pokládka PVC podlahy není složitá, jak by se vám mohlo zdát. Pokud si na pokládku PVC podlahy netroufáte a myslíte si, že byste mohli PVC podlahu neodbornými zásahy nějak poškodit, udělají to za vás odborníci. Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám rádi pomohou.

Pokládka PVC podlahy -  jak na to?

Předpokladem pro pokládku PVC podlahy je, aby byl podklad podlahy hladký a rovný. Pokládka může být provedena volně nebo pomocí aplikace celoplošného lepení. Vždy záleží na velikosti místnosti a počtu pruhů nutných k pokládce.

Podklad

 • vzhledem k tomu, že položená PVC podlaha zkopíruje každou nepravidelnost podkladu, musí být v každém případě rovný, čistý, nepoškozený, pevný, suchý a vyzrálý. Beton se může vyrovnat samonivelační stěrkou.

Instalace

 • teplota v místnosti by neměla klesnout pod 18 °C, vlhkost nesmí být více než 70%. Pokud budeme PVC pokládat v místnosti s podlahovým topením, je nutné ho 48 hodin před pokládkou vypnout. Lepení linoleaPásy PVC nařežeme speciálním kvalitním nožem a pokládáme je v jednom směru s mírně překrytými okraji. Odřezané pásy je nutné nechat ležet rozvinuté nejméně 24 hod. Okraje pásů se po celkovém položení odříznou tak, aby k sobě pevně přiléhaly.

Pokládka

 • volné položení - nejjednodušší metoda, kterou lze použít v místnostech do velikosti do 20 m2, kde nehrozí, že by se lino mohlo krčit a podobně deformovat.
 • pokládka PVC podlah lepením - vždy používáme pouze lepidlo určené pro lepení PVC. Celoplošným podlepením prodloužíte životnost podlahy přibližně o jednu třetinu.

Svařování

 • spoje jednotlivých pásů se svařují kvůli pevnému, vodotěsnému uzavření. Před svařováním musí být lepidlo naprosto suché. Spoje sváříme svařovací pistolí.

Pokládka PVC podlahy s naší společností probíhá s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu. Zruční profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. umí linoleum perfektně položit, tak abyste byli na 100% spokojeni.

Náš dobře sehraný tým profesionálů vám zrealizuje dodávku i tzv. na „klíč“. Zvládne vše rychle a ušetří vám zbytečné starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Podlaha se vyrábí kromě klasických rolí také ve čtvercích nebo formátech, které odpovídají lamelám dřevěných parket.

PVC podlaha - výhody

 • nepřeberné množství výběru dekorů a barev
 • vyrobena z pružného a stálého materiálu
 • vysoká mechanická odolnost
 • nízké pořizovací náklady
 • dlouhá životnost
 • vysoká tvarová a barevná stálost
 • vhodná i pro podlahové vytápění
 • rozmanitost v šířkách a tloušťkách 
 • hygienická, vhodná i pro alergiky
 • dobře tlumí kročejový hluk
 • odolnost proti vlhku a vodě
 • jednoduchá a rychlá údržba vysáváním nebo setřením mopem

PVC podlaha - kde jí použít

PVC podlaha objektová

 • na tuto podlahu jsou kladeny vysoké nároky na trvanlivost, odolnost proti poškození, chemickou odolnost povrchu, musí být odolná proti prošlapání a uklouznutí. Jsou vhodné pro školy, nemocnice, úřady nebo objekty lehkého průmyslu.

PVC podlaha bytová

 • je určena zejména do obytných místností, odolnost povrchu proti prošlapání není tak vysoká. Může být opatřena protiskluzovou vrstvou.

PVC podlaha – údržba

PVC podlaha udržuje a čistí velice snadno. Stačí pouze běžná údržba PVC zametením nebo vysátím vysavačem, případně setřením vlhkým mopem.

Velmi rádi s vámi zkonzultujeme vhodnost PVC podlahy do vašeho interiéru.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Ve vzorkové prodejně společnosti Podlahy Praha s.r.o. v ulici Komunardů 38, Praha 7 si všechny druhy PVC podlah můžete prohlédnout a na každý dekor si můžete sáhnout. V naší prodejně naleznete samozřejmě i mnoho dalších podlahových krytin, doplňků a kvalitní podlahové chemie.

Naši odborně vyškolení prodavači vám poradí při výběru potřebné šíře tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu. Spárořez uzpůsobí tak, aby minimalizovali odpad a v místnostech nevznikal spoj. Tím vznikne jednolitý povrch, který vypadá precizně.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi PVC podlahy dobře znají a umějí využít všechny jeho vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!