Úprava starého podloží

Úprava starého podloží je nejčastěji vyžadována u starších zástaveb, kdy stávající podlahy jsou propadané nebo jinak zdeformované. Je nutné podlahu odstranit, poté srovnat podklad a v případě nutnosti dodat nové podloží např. liapor, který je lehký a přesto vytváří pevný podklad. Následuje srovnání a případné doložení nových nejčastěji smrkových trámků, na které se instalují OSB desky tloušťky cca 25 mm. Poté už je možné na nově upravený podklad instalovat jakoukoli podlahovou krytinu.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Rovné, pevné a hladké podloží – to je základ pro kvalitní položení všech podlahových krytin. Jak v případě nových podlah, tak při rekonstrukcích stávajících. Úprava starého podloží je nejčastěji vyžadována u starších zástaveb, kdy stávající podlahy jsou propadané nebo jinak zdeformované. Úprava starého podloží a rekonstrukce podlah ve starém bytě bývá jediným řešením, jak prodloužit životnost podlahy.

Úprava starého podloží - posoudíme aktualní stav

Dříve než se rozhodnete objednat si úpravu starého podloží, je důležité ujasnit si nároky na rekonstruovanou podlahu a při výběru zvážit, zda je dokáže splnit. Vhodný postup při úpravě starého podloží závisí na rozsahu a charakteru poškození. Naši profesionálové posoudí aktuální stav podlahy, rozsah jejího poškození a nutný rozsah úpravy starého podloží. Na základě posudku pro vás vypracujeme nezávaznou nabídku cenové kalkulace a smysluplnost rekonstrukce. Návštěvu technika nabízíme samozřejmě zdarma. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Ke zjištění, v jakém stavu se nachází původní staré podloží, nestačí pouze letmý pohled. Stav podkladové konstrukce zjistí náš profesionál až po odstranění vrchní krytiny. Když se pustíte do kompletní rekonstrukce podlahy, včetně úpravy starého podloží, musíte počítat s tím, že se jedná o několikatýdenní proces. Prostor je nutné úplně vyklidit, starou podlahu rozebrat a odstranit starý podklad. Při úpravě starého podloží je nutné odstranit stávající podlahu, poté srovnat podklad a v případě nutnosti dodat pod podlahu nové podloží (např. liapor), který je lehký a přesto vytváří pevný podklad. Následuje srovnání a případné doložení nových trámků, na které se instalují OSB desky tloušťky cca 25 mm.

Na takto nově upravený podklad již lze instalovat jakoukoli podlahovou krytinu.

Rovný a pevný podklad podlahy - základ úspěchu!

Úpravu starého podloží včetně rekonstrukce podlahy provádíme v naší společnosti na klíč - od strhnutí starých podlah, odvozu odpadu, úpravy starého podloží, výroby podkladových roštů, přes důkladné renovace podlah, moření, broušení dřevěných podlah, vytmelení až po finální úpravu laky nebo oleji. S tím souvisí i upevnění podlahové lišty (obvodové lišty a přechodové lišty) tak, aby byl interiér po předání kompletní. Naši podlaháři mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Úprava starého podloží - postup prací

•         Po odstranění staré podlahy včetně starého násypu, podklad dobře očistíme, utěsníme případné spáry podkladu a na stávající konstrukci položíme separační vrstvu. Suchý podsyp provádíme z Liaporu, který se  ručně hutní (pomocí dřevěných latí a hladítka). Na připravené vrstvě podsypu z Liaporu nelze přímo chodit. Pohyb je však možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.

•         Na připravenou vrstvu vyrovnaného a připraveného podsypu z Liaporu klademe podlahové desky, dbáme na dodržení překrytí spár jednotlivých vrstev.

•         Při větší ploše podlahy je vhodné podsyp a podlahu pokládat postupně. S pokládkou se obvykle začíná v rohu protilehlé stěny dveří.

•         Dokonalého spojení desek, tuhosti a rovinnost podlahy zajistíme nanesením lepidla do spár desek a jejich následným prošroubováním dle doporučení výrobce desek.

•         Na závěr spáry přetmelíme. Na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu.

Úprava starého podloží - Výhody suchého podsypu z Liaporu:

  • malé zatížení podkladní konstrukce
  • dokonalé vyplnění nerovností a vyrovnání podlahy
  • zcela suchý a rychlý proces
  • výborná tepelná i akustická izolace
  • podlaha je ihned pochozí

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Na renovace podlah a hlavně na renovace parket jsme skutečnými odborníky.