Lepení podlahových lišt

Důležitou součástí každé profesionálně instalované podlahy jsou podlahové lišty, přechodové lišty a schodové profily. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem a realizační společností pro zákazníky, kteří řeší nové podlahové krytiny nebo renovaci podlah stávajících. Dodání a montáží příslušenství, jako je například lepení podlahových lišt, věnujeme stejnou pozornost jako samotnému řešení plochy podlahy.

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha s.r.o. umíme zákazníkům nabídnout a představit širokou škálu doplňků a systémy jejich instalace, zahrnující i lepení podlahových lišt všech možných typů.

Vhodný výběr a profesionální lepení podlahových lišt zajistí dokonalý vzhled podlahy

Soklové lišty, podlahové lišty přechodové a schodové hrany jsou významnou součástí každé dobře položené pochozí krytiny. Jakákoliv podlaha, a je jedno, jestli je podlaha drahá nebo levná, bez vhodně vybraných a namontovaných podlahových obvodových a přechodových lišt není úplná. Lepení podlahových lišt řeší nejen roli estetickou, ale jsou to zároveň plně funkčním doplňky Vaší podlahy.

Aktuálním trendem v této oblasti je lepení podlahových lišt v barevně i tvarově jednodušších variantách těchto doplňků. Setkáváme se s požadavky na dodání a instalaci lišt v barvách od bílé, přes jemné pastelové barvy až po dekory kovu. Klasické vzory dřeva a kamene jsou však také stále žádané. Zákazníci mají také možnost výběru z portfolia rozměrů a tvarů, vhodných pro lepení podlahových lišt.

Lepení podlahových lišt a profilů, které používáme při pokládce, dělíme do dvou základních skupin a to na lepení podlahových lišt obvodových a lepení podlahových lišt a profilů přechodových a schodových hran. 

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Lepení podlahových lišt - video

Lepení podlahových lišt obvodových

Soklové lišty – tak občas také nazýváme podlahové lišty a profily obvodové. Přilepení podlahových lišt obvodových plní funkci zakončení podlah u stěn, zakrývají obvodové dilatační spáry podlah, řeší překrytí vedení elektrických a jiných rozvodů. Zároveň slouží jako praktická ochrana stěn při vytírání a vysávání podlahových krytin. Lepení podlahových lišt a profilů obvodových obecně řešíme podle materiálů, použitých při jejich výrobě na:

  • z MDF nebo HDF
  • dýhovaných
  • z masivního dřeva
  • plastových
  • kovových

Lepení podlahových lišt z MDF nebo HDF

Lepení podlahových lišt obvodových s MDF nebo HDF jádrem je nejrozšířenější varianta, kterou používáme při pokládce podlah. Oblíbenost zajišťuje jejich nízká pořizovací cena, široká škála dekorů a variabilní provedení profilů. Jde o obvodové podlahové lišty a profily, vyrobené z papíru, který je lisovaný pod tlakem. Zákazník si tak sám může zvolit, jestli chce lepení podlahových lišt, laděných k dekoru podlahy, obložkám dveří, vestavěnému nábytku nebo jiným markantním bytovým doplňkům.

Lepení podlahových lišt dýhovaných

Základem těchto podlahových lišt je obvykle smrkové jádro nebo HDF, která jsou na povrchu dekorovány dýhou z ušlechtilého dřeva. Tyto doplňky jsou obvykle zvoleny pro lepení podlahových lišt k dýhovaným plovoucím podlahám a podlahám z masivního a vrstveného dřeva. Pohledová dýha může být vyrobena z jakékoliv dřeviny od běžných evropských až po podlahové lišty z exotických dřevin. Povrchovou úpravou těchto obvodových lišt je lak nebo olej a jejich barevné varianty.

Lepení podlahových lišt z masivního dřeva

Lepení podlahových lišt z masivního dřeva obvykle používáme pro ukončení dýhované nebo masivní dřevěné podlahy. Cena podlahové lišty obvodové z masivu je obvykle vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z kmene stromů. Masivní dřevěné lišty nabízíme s povrchovou úpravou olej nebo lak. K podlahám z parket provádíme lepení podlahových lišt plochých nebo profilovaných, které instalujeme hřebíčky do podlahy. K podlahám z prken je vhodnější lepení podlahových lišt vyšších masivních dřevěných.

Lepení podlahových lišt plastových

K podlahám z PVC je nejlevnější variantou obvykle lepení podlahových lišt plastových v profilu L. Jedná se o variantu, obvyklou pro PVC podlahy ve veřejných prostorách. Další verzí lepení podlahových lišt z plastu jsou profily, podobné MDF nebo HDF lištám. Tyto profily mají tu přednost, že většina z jejích provedení může sloužit také jako podlahová lišta na kabely. Ke kobercům, přírodnímu linoleu a k PVC používáme lepení podlahových lišt z plastu, do kterých vkládáme pruh z konkrétní povlakové krytiny, použité na podlaze.

Lepení podlahových lišt kovových

Z uvedených provedení podlahových lišt obvodových je lepení podlahových lišt kovových nejméně používané především pro vysokou cenu samotných profilů. Materiálem pro výrobu těchto lišt je nejčastěji hliník nebo nerezová ocel. Povrchová úprava těchto profilů je obvyklá v eloxovaném, leštěném, kartáčovaném nebo broušeném provedení. Výška a profily těchto lišt se liší podle výrobního programu jednotlivých výrobců. Lepení podlahových lišt kovových provádíme na zeď nebo je montujeme jako systémové celky.

Lepení podlahových lišt a profilů přechodových a schodových hran

Podlahové lišty a profily přechodové jsou navrženy pro řešení zakrytí přechodových dilatací mezi podlahovými krytinami, k jejich ukončení, nebo pro ochranu schodových hran. Materiálem pro výrobu těchto podlahových lišty přechodových je kov, plast, dřevo i MDF nebo HDF. Nepřeberná množství dekorů a velká škála tvarů a velikostí je pro zákazníky zárukou, že si mohou vybrat lepení podlahových lišt, které jim budou vyhovovat nejlépe.

Nejpoužívanějším materiálem pro podlahové lišty a profily schodové a přechodové je hliník. Tento materiál je dekorován PE foliemi, dřevěnými dýhami, nebo je eloxovaný. Hliníkové přechodové podlahové lišty pro lepení jsou mezi podlaháři nejoblíbenější, protože jsou vysoce odolné, univerzálně použitelné a relativně levné. V nabídce jsou v různých šířkách a provedeních podle toho, jaký přechod potřebuje zákazník řešit.

U přechodových profilů musí lepení podlahových lišt ve dveřních prostupech proběhnout tak, že při zavření dveří je lišta ukrytá pod nimi

Společnost Podlahy Praha s.r.o. dodává svým klientům komplexní řešení jejich požadavků na podlahové krytiny. V našem podlahovém studiu Vás uvítají profesionálové, kteří se Vám budou ochotně věnovat a dokážou Vám odborně poradit. Námi nabízené podlahové lišty a většinu podlahových krytin si můžete v našem studiu prohlédnout na vzorcích.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám umí nabídnout a dodat podlahu, kterou hledáte!

Kategorie: 
Služby