Lepení dřevěných podlah

V každém prostoru je podlaha nepřehlédnutelnou součástí. V řešení provedení těchto nedělitelných částí bytových i komerčních, interiérových i exteriérových pochozích ploch se promítá náročnost a vkus majitelů předmětné nemovitosti. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokáže nabídnout podlahové krytiny ve velmi široké nabídce. Masivní a vrstvené krytiny, určené pro lepení dřevěných podlah, v různých provedeních a variantách u nás mají jedno z předních míst.

Lepení dřevěných podlah je tradičním řešením přírodních pochozích ploch

Klasické řešení masivních dřevěných podlah není jen otázkou standardních parket. U nás si klient může zvolit také formát kantovky (průmyslové mozaiky), prken, nebo skládaných vídeňských čtverců a tabulových vzorů. Většinu z těchto krytin dokážeme svým klientům nabídnout nejen v provedení masivu pro celoplošné lepení dřevěných podlah, ale také jako vrstvené dřevěné podlahy. V provedení třívrstvé dřevěné podlahy se nejčastěji setkáváme s dekorem prken nebo parket v třípásovém nepravidelném provedení. V dvouvrstvém provedení pro lepení dřevěných podlah nabízíme menší lamely.

Vrstvené dřevěné podlahy bychom mohli charakterizovat jako levnější variantu masivních dřevěných podlah. Vrstvené lamely pro lepení dřevěných podlah se vyrábí za použití menšího objemu ušlechtilé dřeviny, která je kombinována s levnějšími druhy dřeva. Technologie výroby, konstrukce těchto podlah a méně nákladné dřeviny jako podklad zaručí nejen nižší cenu, ale také větší rozměrovou stálost jednotlivých. Tento typ podlah se vyrábí ve dvouvrstvém a třívrstvém provedení.

Lepení dřevěných podlah vrstvených a jejich výhody

 • Možnost výběru pohledové dřeviny pochozí vrstvy
 • Volba povrchové úpravy olej nebo lak
 • Výběr z nabídky rozměrů podlahových lamel
 • Jedinečnost vzhledu vrstvených podlah
 • Podlahy jsou zdravotně nezávadné
 • Podlahy jsou vhodné pro instalaci na teplovodní podlahové vytápění
 • Lepení dřevěných podlah zhodnotí Vaši nemovitost

Lepení dřevěných podlah vrstvených - skladba lamel

 • Pochozí nášlapná vrstva a zároveň pohledová část vrstvené dřevěné podlahy je tvořena dýhou z ušlechtilého dřeva o tloušťce 2,5 – 4,5 mm a je chráněna povrchovou úpravou lak nebo olej.
 • Nosná, nebo také roznášecí, vrstva je vyrobena z levnějšího dřeva a je vždy řešena lepením kolmo (v protitahu) na pochozí vrstvu. Tato skladba zajišťuje větší objemovou stálost jednotlivých dílců. V této vrstvě dřevěné podlahy jsou řešeny zámky lamel nebo spoj pero drážka.
 • U 3-vrstvých podlah je třetí, spodní, vrstva lamel je vyrobena také z levnějšího dřeva, a je lepena opět kolmo (v protitahu) na předchozí nosnou vrstvu 3-vrstvé dřevěné podlahy.

Lepení dřevěných podlah - charakteristika

 • jsou vyrobeny ve formátu větších lamel s dekorem prken, parket, proužků nebo mozaiky
 • lepením dřevěných podlah se jednotlivé dílce stávají stálejšími
 • vrstvené dřevěné podlahy jsou levnější než masivní dřevěné podlahy
 • majitel si může zvolit styl lepení dřevěné podlahy
 • vrstvené dřevěné podlahy jsou vhodné na teplovodní podlahové topení
 • mají povrchovou úpravu olej nebo lak
 • umožňují případnou nutnou renovaci povrchu
 • jsou dodávány v široké nabídce evropských i exotických dřevin

Lepení dřevěných podlah – varianty pokládky

V masivním provedení volíme obvykle celoplošné lepení dřevěných podlah k pevnému rovnému suchému podkladu. Běžnou je pokládka rovnoběžně tzv. na řemen nebo na divoko, kdy jednotlivé parkety lepíme bez vazby vzoru parket. Další variantou je lepení dřevěných podlah v anglickém vzoru, při kterém je každá druhá parketa kladena na stejné úrovni v každé druhé řadě. Rovnoběžnou pokládku můžeme zaměnit za montáž na jednoduchý, dvojitý i trojitý stromeček.

Dalším způsobem je lepení dřevěných podlah v maďarském vzoru (francouzský stromeček), který je obdobou jednoduchého stromečku, ale tvar jednotlivých parket musí být pro tuto pokládku upraven na krátkých stranách na 45°, nebo v tabulovém provedení. Podlahy z masivu vždy musíme instalovat tak, že proběhne celoplošné lepení dřevěných podlah k pevnému, rovnému podkladu nebo vruty či přibíjením na rošt nebo k podkladovým konstrukčním deskám.

Vrstvené dřevěné podlahy mají systém pokládky vždy daný výrobcem konkrétní krytiny. Systém je závislý na typu spoje jednotlivých lamel. V případě, kdy mají lamely zámkový (click) spoj, můžeme třívrstvé dřevěné podlahy montovat zámkovým plovoucím způsobem, nebo se klient může rozhodnout pro celoplošné lepení dřevěných podlah. Třívrstvé dřevěné podlahy se spojem pero drážka jsou určeny pro celoplošné lepení dřevěných podlah k pevnému rovnému podkladu nebo plovoucím způsobem lepením dřevěných podlah v pero drážce.

Lepení dřevěných podlah jednou z možných variant montáže

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se nezabývá pouze dřevěnými podlahami, ale také dalšími druhy podlahových krytin. Ke všem podlahám, které nabízíme na našem webu i v našem podlahovém studiu, dokážeme doporučit vhodné doplňky. Jedná se o obvodové a přechodové podlahové lišty, schodové hrany, podložky i prostředky na údržbu podlah. Nabízíme zároveň kompletní servis pro všechny druhy podlah, a to nejen pro dřevěné podlahy, ale také pro vinylové podlahy, přírodní linoleum, PVC podlahy, koberce nebo jiné krytiny.

U nás budete jednat s profesionály, kteří se podlahovým krytinám věnují řadu let a dokážou Vám odborně poradit. Většinu námi nabízených podlah Vám u nás můžeme prezentovat na vzorcích. Vážíme si každého klienta a naším cílem je jeho spokojenost. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Věříme, že lepení dřevěných podlah z naší nabídky splní Vaše očekávání.

Kategorie: 
Služby