Lepení dřevěné podlahy

Dřevěnou podlahu dokáže nakoupit každý. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je firmou, která svým zákazníkům podlahy nejen nabízí, předvádí a prodává, ale také pro ně dokáže zajistit jejich odbornou montáž, lepení dřevěné podlahy nevyjímaje. Z naší široké nabídky si zákazníci vybírají takové podlahy, o které mají zájem. Profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o. ve svém oboru pracují dlouhá léta a svým klientům dokážou pomoct nejen s výběrem správné podlahové krytiny. Umí navíc zajistit i to, aby pokládka podlah, které si klient vybere, proběhla technologicky správně a pokud možno podle představ majitele.

Lepení dřevěné podlahy je technologicky náročná záležitost

Podlahová krytina je sama o sobě jen materiálem, zbožím, které si zákazník vybírá v obchodě, hobby marketu, specializovaném podlahovém studiu nebo na internetu. K tomu, aby podlaha dlouhá léta dobře sloužila svému účelu ale samotný výběr a koupě podlahy nestačí. Pro dlouhou životnost je nutno, aby koupi krytiny následovala technologicky správná pokládka podlah, kam patří lepení dřevěné podlahy. Dále je nutný vhodný výběr a instalace příslušenství podlah. Toto komplexní řešení dokážou zajistit profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Při samotném výběru musí zákazník řešit, jak u daného typu krytiny probíhá montáž a jestli je vůbec tento typ podlahy a její instalace vhodný pro zvolený prostor. Ne vždy jsou všechny typy krytin vhodné do všech interiérů. Z toho důvodu je nejlepším řešením, když se zákazník poradí s odborníkem, který stanoví, jaký typ krytiny a pokládka podlah jsou nevhodnější. U dřevěných podlah to platí dvojnásobně. Lepení dřevěné podlahy je vhodné pouze do prostor s určitými charakteristikami.

Lepení dřevěné podlahy lze rozdělit do základních skupin na:

  • Lepení dřevěné podlahy plovoucí
  • Lepení dřevěné podlahy z masivu

Lepení dřevěné podlahy plovoucí

Dřevěné podlahové krytiny, dodávané v plovoucím systému, nazýváme také zámkové nebo click podlahy. Na našem trhu se s nimi setkáte v širokém spektru provedení a variant. Jedná se o vrstvené dřevěné podlahy s různými povrchovými úpravami, s různě zpracovanými spoji, v různých rozměrech a provedeních. Pro všechny z těchto krytin však platí shodný souhrn požadavků na připravenost podkladu. Jedná se o to, že pokládka podlah plovoucích musí proběhnout na rovný, soudržný, pevný podklad. A je jedno, jestli montáž proběhne lepením dřevěné podlahy nebo plovoucím způsobem.

Podkladový beton, podlahová stěrka nebo konstrukční deska, pro všechny tyto podklady je důležité, aby tyto byly pevné, soudržné, nehýbaly se a jejich rovinnost odpovídala technologické normě, při které je povolena pokládka podlah plovoucích nebo lepení dřevěné podlahy. Tato norma určuje, že podklad nesmí mít větší nerovnosti než 2mm na 2 m. V praxi se dodržení prověřuje kontrolou 2m vodováhou. Pod vodováhou nesmí být vyšší než uvedené odchylky rovinnosti podkladu, a to proto, aby na nich nedošlo ke zlomení zámků lamel podlah.

Samotný technologický předpis pro pokládku podlah plovoucích stanovuje pro své krytiny každý výrobce individuálně. Výrobce také stanoví, jestli je pro jeho výrobek vhodné lepení dřevěné podlahy. Tyto předpisy renomovaní výrobci zveřejňují na internetu, nebo na obalech samotných podlah. Obecně pokládka podlah plovoucím způsobem zahrnuje nejen samotnou montáž, ale požaduje použití paronepropustné folie a kročejové izolace.

Plovoucí podlahy jsou ve většině případů z výroby opatřeny finální pochozí vrstvou a jejich pokládka plovoucím způsobem je poměrně rychlou a čistou záležitostí. Pouze v případě vrstvených podlah se spojem pero drážka je nutné lepení dřevěné podlahy buď celoplošně k podkladu, nebo alespoň ve spoji. Po montáži jednotlivých lamel do ucelené plochy následuje překrytí obvodových dilatačních spár soklovými lištami, dilatačních spár v dveřních prostupech a u styčných dlažeb lištami přechodovými. Takto dokončená pokládka podlah plovoucích umožňuje zákazníkům okamžité užívání.

Lepení dřevěné podlahy z masivu

Dřevěné podlahy, v jakémkoliv formátu, jsou historicky nejobvyklejším řešením podlah u nás vůbec. Pokud si zákazník vybere pro svůj interiér masivní dřevěnou podlahu a její pokládka přibíjením, vruty nebo lepením dřevěné podlahy proběhne technologicky správně, má majitel záruku, že mu tato bude sloužit celá desetiletí. Často se setkáváme s masivními dřevěnými podlahami, které slouží svému účelu více než sto let. V tradici takového díla se my v Podlahy Praha, s.r.o. snažíme pokračovat.

Pokládka podlah masivních dřevěných probíhá podle zhotovených podkladů a zvolených dílců dřevěné podlahy buď jako celoplošné lepení dřevěných podlah, skrytým či přiznaným přibíjením nebo šroubováním jednotlivých dřevěných dílců. Lepení dřevěné podlahy je vhodné u menších formátů masivních dřevěných podlah, označovaných jako parkety nebo vlysy, ale nezřídka se používá i pro formáty prken. Tato pokládka podlah má výhodu v tom, že si klient může zvolit vzor pokládky. Jedná se nejčastěji o pokládku parket do stromečku, na řemen, tabulový, anglický nebo maďarský vzor atd. Pokládka podlah šroubováním přes pero drážku nebo přiznanými spoji je vhodná pro větší formáty dřevěných prken.

Finální pochozí vrstvu masivních dřevěných podlah bez povrchové úpravy z výroby je nutno řešit broušením, tmelením, a lakováním nebo olejováním jejich povrchu, která se provádí po ukončení samotné montáže. Podle zvolené povrchové úpravy musí klient vyčkat doporučenou dobu, než podlahu bude moci začít plně užívat. Po vyřešení pochozí vrstvy podlah zbývá namontovat soklové a přechodové lišty.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí svým zákazníkům komplexní řešení požadavků tak, aby bylo naplněno jejich očekávání od nové nebo zrenovované podlahy. V našem podlahovém studiu Vám pomohou profesionálové, kteří Vám ochotně pomohou. Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí komplexní řešení při lepení dřevěné podlahy i při jejich údržbě.

Kategorie: 
Služby