Tmelení parket

Tmelení parket je součástí celkové renovace podlah. Provádí se pouze za předpokladu, že stávající dřevěná podlaha je pevně spjata s podkladem a nedochází k rozvrzávání. Tmelení parket probíhá mezi jednotlivým broušením a používá se k němu právě získaný brusný prach, který se smíchá s tmelem a ručně se zapracuje do podlahy. Poté následuje opět broušení parket, ovšem již jemným brusem. Takto upravené dřevěné podlahy získají celistvý vzhled.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Tmelení parket - Kdy tmelit parkety?

Tmelení parket se provádí zejména z důvodu rozestupu starých parket. Je to přirozený jev, jelikož teplota, vlhkost a v neposlední řadě také kvalita (pevnost, pružnost atd.) podkladu mají na dřevo velký vliv. U některých dřevin je tento jev méně patrný u některých více. Nutnost a rozsah tmelení s vámi vždy nejdříve zkonzultujeme při prohlídce renovované podlahy.

Společnost Podlahy Praha používá při tmelení parket, jejich broušení i konečné úpravě lakováním nebo olejováním ty nejnovější postupy, jaké lze v současnosti nabídnout. Při tmelení parket bývá častá i potřeba lokální opravy parketové podlahy a výměna některých dílců. Nemá velký smysl tmelit podlahy, v nichž se parkety, nebo prkna hýbou, neboť tmel by časem ze spár opět vypadl.

Tmelení parket - postup

Před tím, než při renovaci podlahy začneme s posledním broušením, je nutné vyplnit všechny spáry, součky a praskliny spárovacím tmelem. Jako plnicí látka se používá tmel, který se míchá s brusným prachem většinou v poměru 1:1 (například „Gel“ od Bony). Tento tmel se barevně podobá položeným parketám.

  • První tmelení se provádí pomocí nerez ocelové stěrky. Hmota se rovnoměrně rozetře po celé ploše podlahy. Je dobré roztírat ve tvaru osmičky, šikmo ke spárám. Zatmelí se celá podlaha tak, aby co největší množství materiálu zůstalo ve spárách. Záleží na rozsahu poškození podlahy. Zaschnutí směsi trvá cca 30 minut.
  • Velké spáry je pak třeba přetmelit ještě jednou hustějším tmelem. Jedná se jen lokální dotmelení.
  • Pokud jsou spáry větší a tmel se propadá, celý proces se opakuje, a to i několikrát. Tmelení parket provádíme tak dlouho, dokud zcela nezaplníme praskliny a spáry do roviny podlahy. Po dokončení práce zůstane na podlaze tenká vrstva tmelu.
  • Správně zaschnutý tmel má bez ohledu na aplikované množství stejný barevný odstín po celé ploše podlahy.
  • Po vytmelení podlahy a vyschnutí spár se provádí jemné broušení parket.
  • Po posledním broušení celou podlahu vysajeme.

Takto vytmelená a obroušená podlaha je připravena pro provedení povrchové úpravy - lakování nebo na olejování parket tvrdým voskovým olejem.

Pomocí tmelení a celkové renovaci parket lze efektivně z nevzhledné krytiny vytvořit ozdobu interiéru. Velmi důležité je při renovaci parket zvolit správný technologický postup. Naše podlaháři provádí tmelení, broušení a renovace parket na špičkové úrovni. Účinně zrenovujeme Vaše omšelé, poškrábané a jinak znehodnocené parkety do nové podoby bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí. Jsme připraveni Vaše staré parkety zrenovovat do zcela nové podoby kdekoliv v Praze a okolí.

Uvažujete-li o tmelení parket, pak je tu společnost Podlahy Praha pro Vás. Naši profesionálové posoudí aktuální stav Vaší podlahy, rozsah poškození a doporučí správný postup při lakování parket. Staré parkety umíme perfektně nejen vytmelit a zrenovovat, ale hlavně podstatně prodloužit jejich životnost.

Nabízíme prohlídku již realizovaného tmelení parket i renovace dřevěných podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Nabídka našich profesionálních služeb  v oblasti zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě.

Obraťte se na nás! Na tmelení parket a kompletní renovace parket jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Veškeré informace na téma Renovace parket Praha naleznete na webu Renovace podlah Praha

Tmelení parket - video