Podlahové lišty dřevěné obvodové

Vybrali jste si podlahu, která se Vám líbí a chtěli byste si ji nechat položit ve Vašem bytě nebo komerčním prostoru? Nevíte, co všechno je s realizací spojené? Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem a realizační společností pro podlahové krytiny. Nedílnou součástí každé dobré podlahy jsou podlahové lišty dřevěné obvodové. V našem podlahovém studiu umíme zákazníkům pomoci nejen s výběrem samotné podlahy. Zároveň se zaměřujeme na výběr vhodných doplňků ke konkrétní podlaze. Jedná se o soklové lišty, přechodové profily, schodové hrany, podložky a také údržbový systém.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Správným výběrem a profesionální montáží podlahové lišty dřevěné obvodové vytvoříme z krytiny dokonalou podlahu

Podlahové lišty dřevěné obvodové jsou nezbytnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Sebedražší designová podlaha bez vhodně vybraných a precizně namontovaných lišt ztrácí na dokonalosti. Tyto lišty jsou nejen estetickým prvkem, ale zároveň jsou plně funkčními doplňky každé podlahy. Podlahové lišty dřevěné obvodové také nazýváme soklovými lištami.

Z funkčního hlediska tyto doplňky řeší ukončení podlah u stěn, překrývají obvodové dilatační spáry plovoucích podlah, řeší zakrytí vedení elektrických a jiných rozvodů kabely. V neposlední řadě slouží podlahové lišty dřevěné obvodové jako praktická ochrana stěn při čištění podlahových krytin.

Podlahové lišty dřevěné obvodové - video

Tyto podlahové lišty dřevěné obvodové nemusí být vyrobeny ze dřeva a obecně je dělíme podle materiálu, použitého při jejich výrobě na:

  • Podlahové lišty dřevěné obvodové vyrobené z MDF
  • Podlahové lišty dřevěné obvodové dýhované
  • Podlahové lišty dřevěné obvodové z masivního dřeva
  • Podlahové lišty dřevěné obvodové z plastu

Podlahové lišty dřevěné obvodové vyrobené z MDF

Lišty, které vypadají jako dřevěné za rozumnou cenu – oba tyto aspekty dokonale splňují podlahové lišty dřevěné obvodové vyrobené z MDF s folií v dekoru dřeva. Nízká pořizovací cena, široké spektrum dekorů a množství profilů. Z těchto důvodů, jsou MDF podlahové lišty dřevěné obvodové v současnosti nejrozšířenějšími používanými soklovými lištami. Jde o podlahové lišty a profily z papíru, lisovaného pod tlakem. Dobří výrobci laminátových plovoucích podlah dodávají na trh nejen samotné podlahy, ale zajišťují i výrobu MDF soklových lišt v dekoru svých podlah.

Majitel podlahy se může rozhodnout pro různou výšku svých podlahové lišty dřevěné obvodové. Dokážeme představit profily od standardní výšky 4 cm až po výšku 10 cm. Také zde platí nepsané pravidlo jako při výběru zpracování dekoru na podlaze … čím menší místnost, tím by měl být použit drobnější dekor podlahy a k němu nižší obvodová lišta. MDF podlahové lišty dřevěné obvodové obvykle montujeme lepením na zeď. My ze společnosti Podlahy Praha, s.r.o. umíme našim klientům nabídnout zpracování nabídky vhodných MDF soklových lišt a profilů.

Trendem poslední doby je požadavek na řešení podlahové lišty dřevěné obvodové tvarově i barevně jednodušší. Často se setkáváme s poptávkou soklových lišt v UNI barvách od bílé, přes jemné pastelové barvy až po kovové dekory. Vzory kamene a dřeva jsou však stále klasikou, především u konzervativnějších zákazníků. Záleží pouze na vkusu zákazníka, jestli chce podlahové lišty dřevěné obvodové ladit k dekoru podlahy, nebo jestli se při výběru soklů bude řídit například obložkami dveří, svým vestavěným nábytkem nebo jinými bytovými doplňky.

U nás umíme názorně našim klientům prezentovat, jak bude jejich podlaha vypadat.

Podlahové lišty dřevěné obvodové dýhované

V tomto případě už se setkáváme s konkrétní dřevinou. Tyto podlahové lišty dřevěné obvodové jsou dekorovány dýhou z ušlechtilého dřeva. Sokly v tomto provedení vhodně doplňují dýhované plovoucí podlahy a podlahy z masivního a vrstveného dřeva. Podlahové lišty dřevěné obvodové dýhované se vyrábějí dýhováním smrkového jádra. Pohledová dýha může být z širokého výběru dřevin. U nás umíme nabídnout lišty v provedení obvyklých evropských dřevin, jako jsou Dub, Buk, Jasan, ale také v exotických dřevinách. Z těchto jsou nejpoužívanějšími Merbau, Jatoba, Teak nebo Bambus a Palissander.

Povrchovou úpravou pro tyto dýhované podlahové lišty dřevěné obvodové může být nejen lak, který je nejrozšířenější, ale také olej a jeho barvené varianty. Dýhované podlahové lišty obvodové obvykle lepíme na zeď, nebo instalujeme na speciální příchytky. Nejširší portfolio těchto soklových lišt nabízí výrobci HOCO a PEDROSS. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. pro své klienty zpracovává nabídky na vhodné dýhované podlahové lišty dřevěné obvodové zdarma.

Podlahové lišty dřevěné obvodové z masivního dřeva

Tyto lišty používáme především k ukončení dřevěných, vrstvených nebo dýhovaných podlah. Jejich nevýhodou je menší objemová stálost při náhlé změně vlhkosti nebo teploty v prostředí, ve kterém jsou namontovány. Cena masivní podlahové lišty dřevěné obvodové je vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z dřeva stromů. Tyto sokly dodáváme s povrchovou úpravou olej nebo lak. K parketovým podlahám jsou nejvhodnější ploché nebo profilované masivní dřevěné lišty, které montujeme hřebíčky do podlahy. K podlahám z prken jsou řešeny vyšší masivní podlahové lišty dřevěné obvodové.

Podlahové lišty dřevěné obvodové z plastu

Stejně jako u soklů z MDF i zde se jedná o možnou variantu dodání podlahové lišty dřevěné obvodové kdy dřevo je pouze dekorem na profilu z jiného materiálu. K podlahám z PVC obvykle používáme plastové pásy v profilu L. Jedná se o vůbec nejlevnější ze soklových profilů. Dalším provedením jsou lišty obvodové, tvarově velmi podobná MDF podlahovým lištám obvodovým. Tyto obvodové lišty mají tu přednost, že některé z jejích variant mohou řešit i zakrytí kabelů (podlahové lišty na kabely). Soklové lišty v těchto profilech montujeme lepením na zeď nebo do základového profilu. Více o těchto lištách na stránce Podlahové lišty plastové.

Nabízíme i jiné podlahové lišty obvodové.

Kategorie: 
Produkty