Olejování parket

Olejování parket je v současnosti hodně využívaná povrchová úprava masivních podlah, když probíhá renovace dřevěných podlah. Olejování probíhá za pomoci speciálního stroje, který dokáže přírodní olej perfektně zapracovat do podlahy. Ta tak získá krásný přírodní charakter dřeva a zdůrazní jeho kresbu. Výhodou olejovaných podlah je možnost lokálních oprav, avšak vyžadují speciální běžnou údržbu.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Olejování parket - oživte svoje parkety

Chcete z ošklivých, starých parket udělat krásnou podlahu s vysokou dekorativní hodnotou? Parkety patří k podlahám, které působí příjemně a jejichž vzhled dokáže zaujmout. Předností dřevěné parketové podlahy je možnost renovace i po mnoha letech jejího používání. Velmi důležité je při renovaci parket zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy - lakování nebo olejování parket. Pomocí olejování parket lze efektivně z nevzhledné krytiny vytvořit ozdobu interiéru. Hodnota dřevěné podlahy, které můžete vrátit ztracenou slávu, s přibývajícími lety neklesá

Úprava parket olejem zdůrazňuje jejich přirozený odstín dřeva a jejich pak povrch vypadá matově, jakoby saténově.

Olejování parket je v současnosti hodně využívaná povrchová úprava masivních podlah. Na provedení olejování parket byste si měli vždy pozvat specialistu. Výsledek rozhodně stojí za to.  Naše společnost je připravena provést olejování parket a Vaše staré parkety zrenovovat do zcela nové podoby kdekoliv v Praze a okolí. Naši podlaháři, kteří provádí olejování parket, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru, jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů i postupů. Olejování parket provádíme precizně a dokonale.

Olejování parket se určitě vyplatí svěřit profesionálům ze společnosti Podlahy Praha.

Olejování parket provádí naše společnost pomocí speciálního stroje, který dokáže přírodní olej perfektně zapracovat do podlahy. Ta tak získá krásný přírodní charakter dřeva a zdůrazní jeho kresbu. Olej vytvoří na parketách tenkou ochrannou vrstvičku, která chrání dřevo a zachovává vůni, strukturu i přirozený vzhled dřeva. Olej se aplikuje na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy.

Při olejování parket je velice důležitá správná aplikace oleje, kterou Vám zajistí pouze profesionálové. Olej dřevo napouští a takto ošetřená podlaha poskytuje odolnost proti oděru. Správná aplikace oleje a údržba podlahy dá dřevěné podlaze báječný vzhled přirozeného matového povrchu. Podlaháři musí při aplikaci oleje nanést dostatečné množství a hlavně správným způsobem. Pokud je aplikováno málo materiálu a nesprávným způsobem, povede to znehodnocení podlahy. Proto je nutné při olejování parket respektovat patřičné technologické návody výrobců olejů.

Olejovaní parket – výhody

  • výhodou olejovaní parket je možnost lokálních oprav - škrábance nejsou tolik viditelné a případně se i větší rýhy dají odstranit čištěním a místní opravou – jemným broušením parket a opětovným naolejováním, což u laku není možné.
  • u oleje se neprojeví nevýhoda laku, když dřevěná podlaha “pracuje” (kroutí se, případě praská), tak i přestože lak je konstruován jako pružný materiál, může mikroskopicky popraskat. Toto riziko v případě olejování parket není.
  • olej dokáže zachovat přírodní vzhled dřevěné podlahy a dřevo má navíc možnost dýchat
  • olejování parket zdůrazňuje kresbu, zintenzivňuje barvu parket a vytváří přirozený dojem

Olejovaní parket – nevýhody

  • parkety ošetřené olejem jsou náročnější na údržbu, mají malou odolnost proti chemikáliím.

Olejování parket je jednou z našich specializací, máme za sebou desítky dokončených zakázek.

Naše společnost provádí olejování parket na profesionální úrovni již řadu let. Každá naše práce, má svůj přesně stanovený postup a je provedena kvalitně. V rámci našich nabízených služeb při olejování parket u Vás nejdříve ze všeho provedeme bezplatnou prohlídku. Zkušený podlahář posoudí stav parket, na jehož základě pro Vás vypracujeme zdarma cenovou nabídku olejování parket.

Naše společnost si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Svému řemeslu rozumíme, dokážeme poradit a doporučit správné řešení. Nabízíme kvalitní olejování parket za rozumné ceny. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Obraťte se na nás! Na olejování parket jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Pokud máte zájem o renovace parket a nebo o údržbu podlah naštivte web Renovace podlah Praha - Renovace parket Praha

Olejování parket - Video